بانک اول
جمعه ۷ آذر۱۳۹۹ 27 November 2020

پنج قسط وام یک میلیونی کرونا کسر شد

بانک اول - یارانه نقدی آبان‌ماه هفته گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و این ماه، پنجمین قسط وام یک میلیون تومانی کرونا از حساب سرپرستان خانوار کسر شد و ۲۵ قسط دیگر باقی مانده است.

به اشتراک بگذارید:

۲۶ آبان ۱۳۹۹  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول، اوایل امسال با شیوع بیماری کرونا، بسیاری از واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شدند و فعالیت برخی کسب و کارها محدود شد و به تبع آن درآمد افراد جامعه کاهش یافت و دولت تصمیم گرفت در کنار پرداخت تسهیلات به کسب و کارها مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت تسهیلات به حساب یارانه بگیران که ٢٣ میلیون خانوار هستند، واریز کند.

منابع تامین مالی این وام از محل منابع بانکی بود و در ابتدا پیش‌بینی شده بود که این تسهیلات با  سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر شود.

اما با اعلام رییس جمهوری این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و به چهار درصد تغییر کرد. یعنی سود ۱۲ درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد و چهار درصد آن را یارانه‌بگیر متقاضی وام و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت کند.

مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز از ٢۴ ماه به ٣٠ ماه افزایش یافت و بر این اساس مقرر شد ماهیانه ۳۵ هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر شود.

براساس اعلام ۲۲ خردادماه دولت، در مجموع ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار معادل ۸۷ درصد از کل خانوارهای یارانه‌بگیر تسهیلات مذکور را دریافت کردند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.

کسر اقساط وام یک میلیونی مطابق اعلام دولت از تیرماه شروع شد و تا کنون پنج قسط معادل معادل ۱۷۵ هزار تومان از حساب خانوار کسر شده است. ۲۵ قسط دیگر نیز طی ماه‌های آینده از حساب بانکی یارانه افراد کسر می‌شود. آخرین قسط وام یک میلیون تومانی آذر سال ۱۴۰۱ کسر خواهد شد./ایرنا

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi