ﺳﻪشنبه, 5 تیر 1403 2024,June

سکه های شما ضامن بانکی می شود

24 خرداد 1401
سکه های شما ضامن بانکی می شود

به گزارش بانک اول به‌دنبال پذیرش خزانه بانک آینده، به‌عنوان انبار بورس کالا، موجبات ارائه محصولِ «گواهی سپرده طلا» از سوی بورس کالا به فعالان بازار سرمایه، فراهم شده است.
دارندگان سکه بهار آزادی پس از تحویل سکه‌ها به خزانه بانک آینده و انجام فرایند اصالت‌سنجی، قبضی را دریافت می‌کنند که به‌عنوان گواهی سپرده بانام، به‌نام دارنده سکه، در بورس‌ قابل‌معامله خواهد بود.
از فردای روز معامله، سکه توسط دارنده گواهی، قابل دریافت بوده و تحویل فیزیکی سکه نیز در صورت درخواست دارنده آن به فاصله یک‌روز، انجام می‌پذیرد.
این روش برای کسانی که تصمیم به نگه‌داری سکه دارند، بسیار امن و بدون دغدغه خواهد بود.
هم‌چنین افرادی‌که در کار خرید و فروش سکه هستند، نیازی به دریافت و تحویل مستمر سکه نداشته و صرفاً از طریق کارگزاری و یا به‌صورت آنلاین می‌توانند نسبت به این امر، اقدام کنند.
از جمله دیگر مزایای گواهی سپرده کالایی، توثیق آن برای اخذ تسهیلات از شبکه بانکی است.
یادآور می‌شود,؛ هزینه اصالت‌سنجی برای آورنده سکه 3,000 (سه‌هزار) تومان به ازای هر سکه و هزینه نگه‌داری روزانه 105 (صدو‌پنج) تومان برای هر سکه است.
برای کسب اطلاعات بیش‌تر به مرکز ارتباط بانک آینده به‌شماره 27663200-021، تماس بگیرید

اخبار مرتبط
همایون دارابی، کارشناس بازار سرمایه، در صفحه شخصی خود این گونه نوشته است که وقتی نرخ بهره بدون ریسک بالای ۳۰درصد، نرخ تورم اندکی بالای ۲۰درصد، نرخ بازدهی سبد مرکب از هم شرکت‌های بورسی هم حدود ۱۵ درصد باشد، اقتصاد راهی بجز رکود، تعطیلی واحدهای اقتصادی و از هم پاشیدن سرمایه گذاری مولد و افتادن به تله نرخ بهره ندارد.
کارشناسان بازار سرمایه معتقدند در جدال عرضه‌کنندگان و تقاضاکنندگان در معاملات بورس، فروشندگان به دلیل فروش در قیمت‌های ارزنده و پایین، بازنده خواهند بود
در این روز به ترتیب نماد‌های فملی، فولاد، فرس و شپنا بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند.
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نهایت و در سومین روز محدوده شده در دامنه نوسان یک درصدی 4 هزار و 900 واحدی افت کرد اما نمادهایی مثل خودرو و فولاد تلاش کردند تا از منفی های بازار خلاصی پیدا کنند و برای فرار از محدودیت های ایجاد شده برای دامنه نوسانی قیمتی خود از صف فروش به صف های خرید برسند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها