شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

کدام بانک‌ها وام کارت اعتباری می‌دهند؟

24 خرداد 1401
 کدام بانک‌ها وام کارت اعتباری می‌دهند؟

به گزارش بانک اول در طرح‌های تسهیلاتی جدید بانک‌ها کارت‌های اعتباری جای وام‌های نقدی را گرفته و بانک‌ها با اعطا کارت اعتباری وجه تسهیلات را به متقاضی پرداخت می‌کنند. در بیشتر این طرح‌ها متقاضی باید بر اساس ضوابط بانک از فروشگاه‌های تعیین شده خرید کنند و در غیر اینصورت کارت اعتباری قابلیت استفاده ندارد. اما کدام بانک‌ها وام کارت اعتباری می‌دهند؟

 بانک اقتصادنوین

در طرح صبا بانک اقتصادنوین تا سقف ۵۰ میلیون تومان با بازپرداخت ۱۲، ۲۴ و ۳۶ ماهه به متقاضیان تسهیلات کارت اعتباری اعطا می‌شود.طبق مصوبه بانک مرکزی هم نرخ سود این تسهیلات هم ۱۸ درصد محاسبه می‌شود. در واقع برای دریافت وام ۵۰ میلیونی با بازپرداخت ۲۴ ماهه اقساط ماهانه این وام دو میلیون و ۴۹۶ هزار تومان می‌شود.

بانک پاسارگاد
این بانک در طرح کارت اعتباری ارزان قیمت به متقاضیان خود وام می‌دهد. بر این اساس کلیه مشتریان حقیقی دارای سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری با دسته‌چک و بدون دسته‌چک و نیز سپرده‌های سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی نزد بانک، در صورت رعایت شرایط بانک مشمول دریافت این وام می‌شوند.
نحوه محاسبه امتیاز جهت برخورداری از این طرح بدین صورت است که به ازای هر ۱۰۰ هزار تومان حداقل موجودی روزانه سپرده‌های مشمول طرح مشتریان از زمان ثبت درخواست تا دریافت تسهیلات یک امتیاز دریافت می‌کنند و این امتیازها حداقل تا سه ماه و حداکثر تا یک سال محاسبه می‌شود.
حداقل مبلغ تخصیص یافته به متقاضیان حداقل ۱۰ و حداکثر ۳۰ میلیون تومان است. همچنین نرخ سود این تسهیلات هم با توجه به شرایط درخواستی متقاضی بین ۱۲،۱۵ و ۱۸ درصد محاسبه می‌شود.

بانک صادرات
وام ۲۰۰ میلیونی بانک صادرات در قالب کارت اعتباری است. این کارت تا سقف معینی به مشتری وام می‌دهد و مشتری می‌تواند کالا و خدمات مورد نیاز خود را از  طریق فروشگاه‌هایی که دستگاه کارت‌خوان دارند خریداری کنند. شرایط خاصی برای دریافت وام ۲۰۰ میلیونی بانک صادرات وجود ندارد. ففط اگر شرایط بازپرداخت از سمت مشتری وجود داشته باشد به متقاضی این وام تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط
یکی از این تسهیلات با مبالغ کم و تقریبا بدون سود است. البته مبالغ و تعداد آن کم است و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و متناسب با مشاغل و بوم هر استان است. وی گفت: بیش از نیمی از این وام‌ها به شکل پرداخت غیرنقدی است و سعی می‌کنیم تجهیزات مورد نیاز برای آن شغل پرداخت شود که این موضوع از طریق دو بانک عامل رسالت و صندوق کارآفرینی امید قابل پرداخت است.
مردم در طرح عید تا عید حداکثر ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را در بیش از ۹ هزار فروشگاه خرج کنند.
موضوع پرداخت وام یارانه در سال‌های گذشته هیچگاه به درستی اجرا نشد. بانک‌ها می‌گفتند منابع مالی لازم را برای پرداخت وام یارانه به مشمولان در اختیار ندارند. البته پرداخت این وام بر اساس بخشنامه‌ای که بانک مرکزی در سال ۱۳۹۶ صادر کرد، الزامی نبود و به عنوان تکلیف بر دوش شبکه بانکی قرار نداشت.
وی درباره ضمانت برخی از زنان سرپرست خانوار که در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود، اظهار کرد: در جلسه هیات وزیران تصویب شد که همه بانک‌ها این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا پنج هستند، به ضمانت دولت بدهند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها