شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

از کدام بانک ها وام با سود کم بگیریم؟

24 خرداد 1401
از کدام بانک ها وام با سود کم بگیریم؟

به گزارش بانک اول بانک اقتصاد نوین در «طرح صبا» وام با سود چهار تا ۱۸ درصد می‌دهد. سقف وام ۵۰۰ میلیون تومان است و صاحبان مشاغل و فعالان اقتصادی می‌توانند تا دو برابر معدل موجودی حساب سپرده خود و تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

همچنین به ازای هر ۱۰ میلیون تومان تسهیلات یک ضامن رسمی کسر از حقوق باید به بانک ارائه شود. حداقل زمان خواب سپرده برای دریافت وام چهار ماه است.

 

با سپرده‌گذاری بلندمدت در بانک گردشگری می‌توان وام تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان با سود چهار درصد گرفت. مدت زمان مسدوی سپرده بانکی فرد نیز ۶۰ ماه است.

با معرفی یک ضامن رسمی به بانک آینده وام ۲۰ میلیون تومانی با سود چهار درصد می‌توان دریافت کرد. این وام به صورت قرض‌الحسنه و با مدت خواب سپرده سه ماهه پرداخت می‌شود.

بانک کارآفرین در «طرح تندیس»، وام با نرخ سود چهار تا ۱۰ درصد می‌دهد. سقف این وام ۴۰۰ میلیون تومان و کف آن ۲۳ میلیون تومان است. متقاضی باید حداقل ۲۵ میلیون تومان برای دریافت وام در بانک کارآفرین سپرده‌گذاری کند.

در «طرح سودمند» بانک رفاه کارگران می‌توان وام با نرخ سود دو درصد هم دریافت کرد که سقف آن ۵۰ میلیون تومان است. نرخ سود و زمان بازپرداخت وام براساس میزان سپرده تعیین می‌شود، که حداقل آن دو و حداکثر هفت درصد است.

بانک دی در «طرح ۲۴» وام با نرخ سود دو، سه و چهار درصد می‌دهد. سقف این وام ۵۰ میلیون تومان است و برای ضمانت یک فقره چک و مسدوی حساب نیاز است.

در «طرح آنی» بانک تجارت، وام پرداختی با نرخ سود چهار تا ۱۸ درصد متغیر است. سقف این وام ۳۰۰ میلیون تومان است. متقاضی باید ۶۰ ماه سپرده خود را در بانک مسدود کند.

بانک ملی در «طرح صدف»، وام با نرخ سود یک تا ۱۸ درصد و سقف ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌کند. مدت خواب سپرده در بانک بین شش و ۹ و ۱۲ ماه متغییر است.

با «طرح نشان شهر» بانک شهر، متقاضی می‌تواند وام تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و با سود چهار درصد وام بگیرد. برای ضمانت نیز نیاز به سه ضامن رسمی و سند ملک است. حداقل سپرده‌گذاری برای دریافت وام در این بانک دو میلیون تومان است.

بانک توسعه تعاون نیز وام سپرده تا سقف ۵۰ میلیون و حداکثر سود دو درصد می‌دهد. نوع ضمانت نیز مسدودی سپرده است.

می‌توان در «طرح یک و دو» بانک مسکن، وام با سود یک درصد و سقف ۲۰۰ میلیون تومان می‌توان دریافت کرد. نوع ضمانت نیز مسدودی سپرده و حداکثر زمان بازپرداخت ۶۰ ماه است.

بانک سپه در «طرح باران دو»، وام تا سقف ۳۰ میلیون تومان و سود بین دو تا ۱۸ درصد می‌دهد. برای این طرح باید حداقل دو ضامن رسمی داشت و حداکثر زمان خواب سپرده نیز شش ماه است.

اخبار مرتبط
یکی از این تسهیلات با مبالغ کم و تقریبا بدون سود است. البته مبالغ و تعداد آن کم است و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و متناسب با مشاغل و بوم هر استان است. وی گفت: بیش از نیمی از این وام‌ها به شکل پرداخت غیرنقدی است و سعی می‌کنیم تجهیزات مورد نیاز برای آن شغل پرداخت شود که این موضوع از طریق دو بانک عامل رسالت و صندوق کارآفرینی امید قابل پرداخت است.
مردم در طرح عید تا عید حداکثر ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را در بیش از ۹ هزار فروشگاه خرج کنند.
موضوع پرداخت وام یارانه در سال‌های گذشته هیچگاه به درستی اجرا نشد. بانک‌ها می‌گفتند منابع مالی لازم را برای پرداخت وام یارانه به مشمولان در اختیار ندارند. البته پرداخت این وام بر اساس بخشنامه‌ای که بانک مرکزی در سال ۱۳۹۶ صادر کرد، الزامی نبود و به عنوان تکلیف بر دوش شبکه بانکی قرار نداشت.
وی درباره ضمانت برخی از زنان سرپرست خانوار که در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود، اظهار کرد: در جلسه هیات وزیران تصویب شد که همه بانک‌ها این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا پنج هستند، به ضمانت دولت بدهند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها