شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

وام ۵۰۰ میلیون تومانی تعمیرات خانه

24 خرداد 1401
وام ۵۰۰ میلیون تومانی تعمیرات خانه

بانک‌‌ها وام‌های مختلفی برای تعمیرات و خرید خانه می‌دهند. برای دریافت وام تعمیرات خانه باید حساب قرض‌الحسنه داشت و در نهایت پس از طی شدن مراحلی می‌توان وام با سود ۱۸ درصد گرفت.

وام تعمیرات مسکن بین ۴۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان است که در بازه زمانی دو تا پنج سال بازپرداخت می‌شود. مالکان نیز می‌توانند با ارائه سند ملک وام بگیرند.

برخی از بانک‌ها وام خرید خانه هم می‌دهند.  برای نمونه افراد مجرد می‌توانند ۲۸۰ میلیون تومان و زوجین ۴۸۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب وام و جعاله دریافت کنند.

 

وام جعاله با امانت طلا

بانک ملی وام جعاله با سه روش می‌دهد؛ نخست پرداخت وام از محل سپرده‌گذاری، دوم از طریق امانت طلا و روش سوم با وثیقه‌گذاری مسکن.

میزان وامی که از طریق سپرده‌گذاری پرداخت می‌شود تنها ۱۰ میلیون تومان با بازپرداخت سه ساله است. الویت دریافت این وام با کسانی است که بیشتر از یک سال حساب سپرده در بانک ملی داشته باشند.

در روش دوم در قبال هر ۱۰۰ گرم طلا، بانک به مشتری ۲۰ میلیون تومان وام تعمیرات مسکن پرداخت می‌کند. برای بازپرداخت این وام، متقاضی باید در یک قسط و مدت زمان یک سال وام دریافتی را بازگرداند.

کمترین وام تعمیرات مسکن

متقاضی این وام باید در بانک پاسارگاد حساب فعال داشته باشد، مبلغ این وام تنها پنج میلیون تومان است. بازپرداخت آن نیز سه ساله و با سود ۱۸ درصد است.

البته برای دریافت این وام باید سند ملکی و ضامن با گواهی کسر از حقوق نیز ارائه داد.

بیشترین مبلغ وام تعمیرات مسکن

بانک سامان ۵۰۰ میلیون تومان وام جعاله و ۳۰ درصد از ارزش ملک افراد را به عنوان وام جعاله پرداخت می‌کند. بازپرداخت این وام پنج ساله و بر اساس آخرین سود اعلامی بانک مرکزی است.

برای دریافت این وام سند ملک به صورت وثیقه قرار می‌گیرد و توانایی فرد برای بازپرداخت اقساط نیز سنجیده می‌شود.

با نرخ سود ۱۸ درصد می‌توان از بانک دی وام تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان و بازپرداخت ۴۸ ماهه دریافت کرد. برای دریافت این وام باید در بانک دی سپرده‌گذاری کرد و این سپرده تا زمان تسویه کامل در بانک مسدود باقی می‌ماند. با دریافت ۴۰۰ میلیون تومان وام باید در انتهای هر ماه ۱۱ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان قسط به بانک پرداخت کرد.

شرایط دریافت وام در سایر بانک‌ها

بانک گردشگری، وام با سقف ۳۰۰ میلیون تومان با سود ۱۸ درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه به متقاضیان وام می‌دهد. متقاضی باید در این بانک حساب داشته باشد. این وام، وام تعمیرات مسکن است که به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

بانک سپه معادل ۸۰ درصد هزینه تعمیرات و حداکثر ۱۰ میلیون تومان وام با بازپرداخت پنج ساله پرداخت می‌کند. سود آن نیز براساس آخرین اعلام بانک مرکزی است. متقاضی وام جعاله نباید در بانک سپه بدهی داشته باشد و مالک مسکن باشد.

اخبار مرتبط
یکی از این تسهیلات با مبالغ کم و تقریبا بدون سود است. البته مبالغ و تعداد آن کم است و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و متناسب با مشاغل و بوم هر استان است. وی گفت: بیش از نیمی از این وام‌ها به شکل پرداخت غیرنقدی است و سعی می‌کنیم تجهیزات مورد نیاز برای آن شغل پرداخت شود که این موضوع از طریق دو بانک عامل رسالت و صندوق کارآفرینی امید قابل پرداخت است.
مردم در طرح عید تا عید حداکثر ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را در بیش از ۹ هزار فروشگاه خرج کنند.
موضوع پرداخت وام یارانه در سال‌های گذشته هیچگاه به درستی اجرا نشد. بانک‌ها می‌گفتند منابع مالی لازم را برای پرداخت وام یارانه به مشمولان در اختیار ندارند. البته پرداخت این وام بر اساس بخشنامه‌ای که بانک مرکزی در سال ۱۳۹۶ صادر کرد، الزامی نبود و به عنوان تکلیف بر دوش شبکه بانکی قرار نداشت.
وی درباره ضمانت برخی از زنان سرپرست خانوار که در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود، اظهار کرد: در جلسه هیات وزیران تصویب شد که همه بانک‌ها این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا پنج هستند، به ضمانت دولت بدهند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها