پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December

وام قرض الحسنه 200 میلیون تومانی بانک مهر ایران با سود 2 درصد و اقساط 60 ماهه

24 خرداد 1401
وام قرض الحسنه 200 میلیون تومانی بانک مهر ایران با سود 2 درصد و اقساط 60 ماهه

به گزارش بانک اول در اواخر سال گذشته بانک مرکزی با ابلاغ بخشنامه ای سقف وام قرض الحسنه را از مبلغ 50 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش داد.

وام و تسهیلات قرض الحسنه در اکثر بانک های کشور فقط در موارد خاص مانند ازدواج و اشتغالزایی پرداخت می شود که البته این موارد هم شرایط خاص خود را دارد و مشمول همه نمی شود.

به گفته اصغر کریمی زفره کارشناس مدیریت امور بانکی فقط 2 بانک در کشور وجود دارد که به صورت تخصصی در حوزه قرض الحسنه فعالیت می کنند که این دو بانک عبارتند از بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت.

بانک مهر ایران در راستای مجوز شورای پول و اعتبار سقف وام های خود را از 50 میلیون تومان به 200 میلیون تومان افزایش داده است.

آشنایی با انواع وام های بانک مهر ایران:

طرح پیوند مهر ایران

بانک مهر ایران در راستای تامین مايحتاج ازدواج جوانان  به پرداخت تسهيلات در قالب طرح هاي پيوند مهر ايران در بازه زماني ميان مدت، حداکثر ۳ ساله، و بلندمدت، حداکثر ۱۰ ساله، به متقاضيان اقدام کرده است.

انگیزش مهر

کسانی  که مایل هستند تا با افتتاح حساب و واريز مبلغي به صورت ماهيانه و مستمر، به مدت ۲۴ ماه، از تسهيلات فوري بانک قبل از ايجاد ميانگين استفاده کنند، می‌توانند تا از یک مدل‌ طرح انگیزش مهر بهره ببرند. مدل اول به شکل سه نوبت تسهیلات به اضافه یک نوبت برداشت پس انداز است. مدل دوم هم به یک نوبت تسهیلات و یک نوبت برداشت پس انداز مربوط می‌شود.

طرح ۲ در یک

در طرح ۲ در یک می توانید با مراجعه به هر یک از شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران و به پشتوانه حساب خود ۲بار برای وام قرض الحسنه درخواست دهند. در این طرح، صاحبان سپرده می توانند با افتتاح حساب و تکمیل موجودی در بانک، به صورت آنی تا ۱۰۰ درصد مبلغ افتتاحی خود، بدون ضامن وام قرض الحسنه دریافت کنند.

طرح ۳ در یک

مشتریان بانک مهر ایران این امکان را دارند تا با یک بار افتتاح حساب، درخواست وام دهند و براساس همان یک حساب ۳ بار وام قرض الحسنه دریافت کنند. کارمزد وام نخست۱درصد و دو وام بعدی چهار درصد اعلام شده است. رپداخت اقساط با توجه به شرایط مشتریان و توافق بانک با وام گیرنده، انعطاف دارد.

تسهیلات امتیازی مهر ایران

این مجموعه با توجه به محدود بودن منابع مالی خود، به منظور پرداخت تسهیلات به مشتریان واجد شرایط، اقدام به تنظیم ضرایب امتیازی کرده است. متقاضیان این امکان را دارند با مراجعه به قسمت «محاسبه تسهیلات امتیازی» و درج مبلغ وام مورد نیاز، نرخ کارمزد، توان بازپرداخت اقساط و انتخاب مدت ماه کسب میانگین موردنظر، از میزان حداقل‌های لازم برای بهره مندی از وام قرض الحسنه این بانک مطلع شوند.

اندوخته بانوان مهر ایران

جامعه هدف این طرح کلیه بانوان متقاضي دريافت تسهيلات قرض الحسنه هستند. این گروه از طريق افتتاح حساب و و واريز مبالغي به صورت مستمر ماهيانه علاوه بر استفاده از خدمات بانک، از تسهيلات قرض الحسنه بهره مند مي‌شوند. وام این طرح طی چهار مرحله جمعا به میزان ۴۱ میلیون تومان به بانوان واجد شرایط پرداخت خواهد شد.

مهر آتیه نوین

بانک مهر ایران با اراییه طرحی جهت سپرده گذاری والدین برای کودکان اقدام به ارائه طرح مهر آتيه نوين کرده است. در اين طرح متقاضيان با واريز مستمر ماهانه يا سالیانه، میانگین امتیاز خود را در میان مدت یا بلندمدت افزایش می‌دهند. حداکثر مدت اکتساب میانیگین قابل انتخاب از طرف مشتری ۱۰ سال است. با ایجاد این میانگین امکان برخورداری از تسهیلات با مدت بازپرداخت حداکثر ۶۰ ماهه برای مشتری وجود دارد.

اندوخته خانواده مهر ایران

در این برنامه، همانند صندوق‌های رایج در میان خانواده‌ها، اعضا با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجمیع مبالغ خرد علاوه بر پس انداز، بواسطه هم افزایی و حمایت بانک، از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند می‌شوند.
برخلاف روال مرسوم در صندوق‌های خانوادگی که صرفاً از محل سهم اندوخته افراد حاضر اقدام به پرداخت مبالغ تجمیعی به اعضا می‌کند، در این برنامه بانـک با هم افزایی مالی از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه حمایتی، میزان دریافتی افراد صندوق را تا دو برابر افزایش می‌دهد.

اندوخته اجتماعی

تمامی افراد حقیقی و حقوقی مشتری بانک مهر ایران این امکان را دارند تا از طرح اندوخته اجتماعی بهره ببرند. براساس این طرح بعد ار گذشت حداقل چهار ماه از زمان پرداخت اولین حق عضویت به سپرده اندوخته اجتماعی افتتاحی و انجام دست کم چهار مرحله واریز مستمر ماهیانه، تسهیلات قرض الحسنه به شخص متقاضی اعطا می‌شود. ضمنا براساس این طرح امکان پس انداز مبالغ خرد و برنامه ریزی جهت استفاده از تسهیلات قرض الحسنه خرد به صورت دوره‌ای حداقل به میزان ۲.۵ برابر و حداکثر ۵ برابر مبلغ واریزی وجود دارد.

کالا کارت مهر ایران

همه افرادی که قصد خرید کالا داشته و برای این منظور کمبود نقدینگی دارند می‌توانند از این طرح استفاده کنند. افراد با مراجعه به فروشگاه‌های طرف قرارداد بانک مهر و دریافت پیش فاکتور، آن را به بانک ارائه می‌دهند تا بعد از بررسی وضعیت وام را دریافت کنند. این تسهیلات تنها چهار درصد کارمزد دارد.

نکته 1:کارمزد وام های بانک مهر بین 2 تا 4 درصد است

نکته 2: وام گیرنده و ضامنین باید فاقد هر گونه چک برگشتی و نیز تسهیلات معوق و سررسید گذشته در شبکه بانکی کشور باشند.

اخبار مرتبط
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه طی سال گذشته تعدادی از افراد بالای ۵۰ سال وام ازدواج گرفتند که آمار آنان از یک درصد تجاوز نمی‌کند، سقف سن دریافت ازدواج را ۵۰ سال اعلام کرد و گفت: دریافت این وام ها برای زوج های بالای این رنج سنی، این نوعی خیانت در سپرده های مردم است چراکه مردم اعتماد کرده‌اند که از این سپرده‌ها به درستی استفاده شود.
یامین‌پور در پاسخ به سوالی درباره ارائه مشوق‌هایی برای ازدواج دختران و پسران مجرد بالای ۳۰ سال، عنوان کرد: درباره دختران دهه شصتی گفته می‌شود که این دختران در حال رسیدن به سن تجرد قطعی هستند. در همین راستا دولت مشوق‌هایی داشته است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تاکنون حدود ۱۸.۵ میلیون نفر از جوانان کشور برای تامین امنیت کشور به نیروهای مسلح اعزام شده‌اند، افزود: مهم‌ترین ماموریت سازمان وظیفه عمومی تامین و اعزام کارکنان وظیفه به سازمان‌های نیروهای مسلح است و در این راستا تاکنون ۸۵ درصد از موالید ذکور کشور وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کرده‌اند.
این تسهیلات بر مبنای عقد مرابحه، بدون امکان شارژ مجدد، به متقاضیان دارای سپرده قرض الحسنه جاری یا کوتاه مدت با میانگین حساب حداقل سه ماهه یا حداکثر ۹ ماهه اعطا می‌شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها