جمعه, 4 خرداد 1403 2024,May

مدارک لازم برای دریافت وام ازبانک پارسیان

24 خرداد 1401
مدارک لازم برای دریافت وام ازبانک پارسیان

به گزارش بانک اول بانک پارسیان به افرادی که در زمینه تعمیر و بازسازی مسکن، ساخت خانه، خرید انواع کالاهای مصرفی بادوام، تامین سرمایه واحدهای بازرگانی خود و خرید محل کار کمبود نقدینگی داشته باشند، تسهیلات اعطا می‌کند. دیگر تسهیلات بانک پارسیان در زمینه تامین مواد اولیه و خرید ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی، کمبود نقدینگی گروه‌های خاص شغلی و به طور کلی اشخاص حقیقی واجد شرایط است. هر کدام از این تسهیلات نیازمند مدارک خاصی هستند که مشتریان باید آن‌ها را به شعبه مورد نظر از بانک پارسیان ارائه دهند. در ادامه این گزارش به  بعضی از مدارک برای دریافت وام بانک پارسیان اشاره خواهد شد؛

مدارک عمومی مورد نیاز دریافت وام

اشخاصی که متقاضی دریافت انواع وام  بانک پارسیان یا هر بانک دیگری هستند، باید مدارک هویتی لازم را به این مجموعه ارائه دهند. ضمن اینکه طبق قوانین بانکی، نداشتن چک برگشتی یا بدهی معوق در سیستم بانکی برای تمامی متقاضیان ضروری است.

داشتن سپرده در یکی از شعب بانک پارسیان هم الزامی به نظر می‌رسد. منتهی نوع سپرده برای هر تسهیلات و وامی متفاوت است. برخی از وام‌ها به افتتاح سپرده کوتاه مدت، بعضی به سپرده بلندمدت و بعضی هم به سپرده قرض الحسنه احتیاج دارند. ضمن اینکه گاهی اوقات داشتن خواب سپرده هم برای پرداخت وام اهمیت پیدا می‌کند.

مدارک مخصوص هر نوع تسهیلات

هر نوع وام و تسهیلاتی بسته به نوع مبلغ و کاربرد آن به ارائه برخی مدارک خاص احتیاج دارد. مثلا بعضی وام‌ها به داشتن2 ضامن معتبر نیاز دارند و برای برخی هم باید سند ملکی یا مبلغ مشخصی سپرده ارائه داد.

به عنوان مثال برای تعمیر و بازسازی مسکن یا شرکت در ساخت پروژه‌های عمرانی باید سند ملک مورد نظر را به عنوان وثیقه در رهن بانک گذاشت.

بانک پارسیان به منظور خرید کالاهای مصرفی بادوام یا ماشین آلات و تجهیزات واحدهای تولیدی، به مقدار مشخصی تسهیلات ارائه می‌دهد. افراد متقاضی این نوع از وام باید فاکتور کالای مورد نظر خود را به یکی از شعب بانک پارسیان تحویل دهند تا بانک با سنجش توانایی بازپرداخت متقاضی و سایر سوابق مالی وی، یک مقدار معین از مبلغ مشخص شده در فاکتور را به عنوان تسهیلات به وی بپردازد.

کسانی هم که قصد خرید محل کار یا بازسازی آن را دارند باید جواز کسب یا مجوز فعالیت خود را به یکی از شعب بانک پارسیان ارائه دهند تا امکان دریافت تسهیلات در این زمینه را داشته باشند.

اخبار مرتبط
صندوق بازنشستگی کشوری در سال‌های اخیر طی ۸ مرحله اقدام به پرداخت وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان کرده است که در تازه‌ترین مرحله، مبلغ وام ازدواج فرزندان بازنشستگان به ۳۵ میلیون تومان رسیده است.
خیلی از اوقات ممکن است به هر دلیلی فرد نیاز به دریافت وام با سند ملکی داشته باشد. اما برای اخذ چنین وامی نیاز به داشتن شرایط زیادی است و فرد با چالش‌هایی مواجه می‌شود.
در شهر تهران، سقف وام به۲۰۰ میلیون تومان رسیده است. / در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. / برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. / در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.
این تسهیلات تنها در صورتی به مشتریان پرداخت می‌شود که آن‌ها به میزان 37 میلیون و 500 هزار تومان سپرده گذاری کرده باشند و ضمنا مدت زمان سه تا شش ماه از خواب سپرده‌شان گذشته باشد. سود این وام به 18 درصد می‌رسد و مدت زمان بازپرداخت آن برحسب سود متغیر است اما به طور کلی از 60 ماه بیشتر نیست. لازم به ذکر است این تسهیلات در قالب عقد مرابحه عام یا مرابحه منصوبات بخش مسکن ارائه می‌شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها