پنجشنبه, 30 شهریور 1402 2023,September

افزایش ۴۰ درصدی بیت‌کوین ادامه دارد؟

30 مرداد 1401
افزایش ۴۰ درصدی بیت‌کوین ادامه دارد؟

به گزارش بانک اول به نقل از کریپتو، علیرغم افزایش ۴۰ درصدی ارزش بیت‌کوین، پیشرفت تا این مرحله آسان و بدون مشکل نبوده است و چندین شاخص فنی و ابزارهای تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای نیز ایده روند ضعیف را مخدوش می‌کنند.

در زمان نگارش این مطلب، بیت‌کوین در محدوده ۲۴ هزار و ۲۳۸ دلار معامله می‌شود که این رقم نزدیک به هدف پیش‌بینی شده هفته گذشته یعنی ۲۴ هزار و ۶۰۰ دلار است. شاخص قدرت نسبی، واگرایی نزولی کلاسیک را نشان می‌دهد، در حالی که نشانگر نمایه حجمی نشان‌دهنده عدم علاقه بازیگران با سرمایه عظیم است.

علاوه بر این، قیمت بیت‌کوین شاخص تراکنش‌های فعال سانتیمنت (Santiment) رشد قابل‌توجهی را در معاملات روزانه نشان داده است. در ۴ مه، ۱۴ مه و ۲۴ ژوئن، این اندیکاتور افزایش پراکنده مشابهی را نشان داد که هر بار اندکی پس از آن حداقل ۲۰ درصد کاهش قیمت بیت‌کوین را به دنبال داشت.

قیمت بیت‌کوین همچنان می‌تواند به سمت ۲۶ هزار و ۸۰۰ دلار افزایش یابد اما سناریوی روند نزولی، بسته شدن روزانه زیر ۲۳ هزار و ۱۴۹ دلار خواهد بود. اگر خرس‌ها بتوانند قیمت گفته شده را ایجاد کنند، ممکن است بتوانند اشتیاق فروشندگان را با هدف قرار دادن ۱۸ هزار و ۵۰۰ دلار تحریک کنند که منجر به کاهش ۲۰ درصدی قیمت فعلی بیت‌کوین می‌شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۱۷ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۲.۲۱ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۴۰.۰۳ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۰۱ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۵.۶۶ میلیارد دلار است که ۲۱.۸۳ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۶.۹۹ میلیارد دلار است که ۱۰.۶۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۰.۳۸ میلیارد دلار است که ۹۱.۹۵ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۳۹ صبح به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۲۴ هزار و ۶۴۸.۶۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۷۰ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۹۷۲.۸۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر:  ۳.۸۲ درصد افزایش

 ۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار 

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۴- یو اس دی کوین

قیمت: یک دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۰ درصد افزایش

۵- بایننس کوین

قیمت: ۳۲۶.۴۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۱۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۶۲ درصد افزایش

۶-  ریپل

قیمت: ۰.۳۸۱۱دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱.۱۶ درصد افزایش

۷-  کاردانو

قیمت: ۰.۵۴۲۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۵۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۷۸ درصد افزایش

۸-  سولانا

قیمت: ۴۷.۵۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۶۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۹.۴۵ درصد افزایش

۹ - پولکا دوت

قیمت: ۹.۴۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۰ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۶۳ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۰۷۲۹۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۲۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۳۹ درصد افزایش

اخبار مرتبط
حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۸.۷۹ میلیارد دلار است که ۲.۸۲ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۲۵ میلیارد دلار است که ۷.۸۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۶.۴۸میلیارد دلار است که ۹۱.۹۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.
شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار، باید قیمت ارزهای دیجیتال که قصد خرید آن‌ها را دارید با دقت بررسی کرده تا از ضررهای احتمالی و از بین رفتن سرمایهٔ خود جلوگیری کنید. در این مقاله چگونگی انجام این کار و عواملی که می‌تواند بر تغییرات ارزش یک توکن نقش داشته باشد را بررسی کردیم. به شما توصیه می‌کنیم قبل از هر اقدام، مطالب گفته‌شده را با دقت بررسی کنید تا بتوانید تصمیم بهتری بگیرید.
بازار ارزهای دیجیتال با نوسانات غریبه نیست، اما چندین دلیل قانع کننده وجود دارد که باور کنیم بیت‌کوین می‌تواند طی ۲۴ ماه آینده به ارزش ۲۵۰ هزار دلار یا بیشتر برسد.
ترید ارز دیجیتال، فرآیند خرید و فروش ارزهای دیجیتال یا کریپتوکارنسی‌ها با هدف کسب سود است. این ارزها شامل بیت‌کوین، اتریوم، ریپل و… هستند. ترید ارز دیجیتال در بازارهای آنلاین انجام می‌شود. هدف اصلی ترید ارز دیجیتال، خرید ارز با قیمت پایین و فروش آن با قیمت بالا است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات