پنجشنبه, 28 تیر 1403 2024,July

شرایط لازم برای دریافت وام قرض الحسنه بانک رسالت

15 دی 1400
شرایط  لازم برای دریافت وام قرض الحسنه بانک رسالت

به گزارش بانک اول از آنجایی که درخواست وام از بانک رسالت اندکی با بقیه بانک‌ها تفاوت دارد، داشتن اطلاعات کافی درباره مدارک مورد نیاز برای وام‌های این بانک ضروری است.

افتتاح حساب غیرحضوری

افرادی که خواهان دریافت وام از بانک رسالت هستند باید توجه داشته باشند که این مجموعه بابت پرداخت وام نه سودی دریافت می‌کند و نه مبلغی از افراد می‌گیرد. گام اول برای درخواست وام در این بانک افتتاح حساب است که در این مرحله مدارک هویتی لازم از شخص دریافت می‌شود. افراد برای این منظور باید به سامانه عضویت بانک رسالت مراجعه کنند.

بعد از انجام ثبت نام غیرحضوری از بانک رسالت با متقاضی تماس گرفته خواهد شد و مامور این مجموعه به صورت حضوری در محل مورد نظر احراز هویت و تطبیق مدارک فرد را انجام می‌دهد. از آنجایی بانک رسالت یک بانک مجازی است این اقدامات به صورت غیرحضوری اتفاق می‌افتد.

اعتبارسنجی سامانه مرآت

افراد بعد افتتاح حساب، باید در سامانه اعتبارسنجی مرآت ثبت نام کنند و پس از اتمام این فرآیند نتیجه اعتبارسنجی افراد اعلام خواهد شد. در صورت نبود مشکل یا مانعی، اشخاص باید نسبت به تکمیل پرونده اعتبارسنجی اقدام کنند.

به منظور دریافت وام، باید مدتی از زمان افتتاح حساب افراد گذشته باشد. طبق اطلاعات موجود، مدت زمان خواب سپرده برای دریافت انواع وام قرض الحسنه بانک رسالت حداقل سه ماه و حداکثر شش ماه اعلام شده است. در صورتی که که بعد از طی مدت سپرده، متقاضی شرایط دریافت وام را نداشته باشد، امکان واگذاری امتیاز آن را به وابستگان خود دارد.

ارائه ضامن معتبر

قرارداد تسهیلات قرض الحسنه بانک رسالت به صورت پی‌دی‌اف در وبسایت این مجموعه وجود دارد. افرادی که مایل به دریافت وام هستند لازم است یک نسخه از این قرارداد تهیه کنند و اطلاعات آن را با دقت مطالعه کنند تا در هنگام تحویل مدارک با مشکلی روبرو نشوند.

پس از اتمام اعتیارسنجی شخص متقاضی، وی امکان ثبت درخواست تسهیلات را در سامانه اینترنت بانک رسالت دارد. با توجه به مبلغ وام نوع ضامن مشخص خواهد شد. طبق قوانین بانکی تعداد ضامن معتبر برای مبلغ وام 10 میلیون تومان یا کمتر از آن یک نفر و برای مبالغ بیشتر از 10 میلیون تومان دو نفر خواهد بود. ضمنا در بانک رسالت ضمانت افراد تا سن 85 سال پذیرفته می‌شود.

لازم به ذکر است که فرد و ضامن‌‌های معرفی شده از طرف وی نباید دارای بدهی معوق یا چک برگشتی در سیستم بانکی باشند.

اخبار مرتبط
بانک اول - بانک رسالت اولین تسهیلات کرونایی سرپرستان خانوار مبتلا به این ویروس را پرداخت کرد. مبلغ این تسهیلات 10 میلیون تومان و زمان بازپرداخت آن 36 ماه اعلام شده بود.
بانک اول - بانک رسالت به گروه دانشجویان هم وام می‌پردازد. این بانک به منظور تامین مالی بیشتر و همچنین افزایش رفاه گروه مذکور، سقف تسهیلات مالی آن‌ها را بالا برده است.
بانک اول - برخی از شرکت‌ها با آگهی خیابانی تبلیغ وام می‌کنند. در یکی از تبلیغات آمده است که هر فرد می‌تواند وام یک ماهه ۴۰ میلیون تومانی بدون ضامن، از بانک رسالت دریافت کند. شرایط دریافت این وام بانکی چیست؟
بانک اول - مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت از امکان خرید و صدور اینترنتی و غیر حضوری سفته به صورت شبانه‌روزی در این بانک خبر داد

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات