پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December

جوانان این ۱۸ استان وام اشتغال می‌گیرند

24 آبان 1402
جوانان این ۱۸ استان وام اشتغال می‌گیرند

مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان هدف از این تسهیلات را ایجاد و توسعه اشتغال جوانان عنوان کرد و گفت: وزیر ورزش و جوانان بر افزایش تسهیلات به عنوان یکی از اهداف سال‌های اخیر تأکید کرده بود.

به گزارش بانک اول  مجتبی تاجیک مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه جوانی از برگزاری آیین آغاز به کار توزیع تسهیلات خوداشتغالی خبر داد و گفت: همکاری با گروه‌های فنی بانک رسالت برای تضمین به مقصد رسیدن این تسهیلات ضروری است. ۱۸ استان شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، هرمزگان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان و کرمانشاه می‌شود.

تاجیک با بیان کمبود منابع برای تسهیلات بیشتر، هدف از این تسهیلات را ایجاد و توسعه اشتغال جوانان عنوان کرد و با بیان نکاتی برای پیشبرد دقیق اهداف این طرح افزود: این تسهیلات که با همکاری معاونان امور جوانان در سراسر کشور توزیع می‌شود با تقسیم استان‌ها بین صندوق کارفرمایی و بانک رسالت انجام می‌گیرد. بحث ارتقای تسهیلات و اشتغالزایی از دیگر برنامه‌های در دست انجام است.

وی گفت: کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان نیز یکی از اهداف سال‌های اخیر را افزایش این تسهیلات عنوان کرد، این جلسات که به صورت وبیناری در ۱۸ استان مختلف به صورت همزمان شکل گرفت، با حضور معاون بانک رسالت و مدیر کل بودجه وزارت ورزش و جوانان با هدف ایجاد هماهنگی میان معاونان امور جوانان ادارت کل ورزش و جوانان و رابطین بانک رسالت برگزار شد.

مدیرکل دفتر طرح‌های ملی و فراگیر جوانان تأکید کرد: جوانان متقاضی می‌توانند برای دریافت این تسهیلات به اداره کل ورزش و جوانان استان خود مراجعه کنند، ۱۸ استان شامل آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، هرمزگان، البرز، ایلام، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خوزستان، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان و کرمانشاه می‌شود.

اخبار مرتبط
یامین‌پور در پاسخ به سوالی درباره ارائه مشوق‌هایی برای ازدواج دختران و پسران مجرد بالای ۳۰ سال، عنوان کرد: درباره دختران دهه شصتی گفته می‌شود که این دختران در حال رسیدن به سن تجرد قطعی هستند. در همین راستا دولت مشوق‌هایی داشته است.
رئیس سازمان وظیفه عمومی فراجا با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی در سال ۵۷ تاکنون حدود ۱۸.۵ میلیون نفر از جوانان کشور برای تامین امنیت کشور به نیروهای مسلح اعزام شده‌اند، افزود: مهم‌ترین ماموریت سازمان وظیفه عمومی تامین و اعزام کارکنان وظیفه به سازمان‌های نیروهای مسلح است و در این راستا تاکنون ۸۵ درصد از موالید ذکور کشور وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کرده‌اند.
این تسهیلات بر مبنای عقد مرابحه، بدون امکان شارژ مجدد، به متقاضیان دارای سپرده قرض الحسنه جاری یا کوتاه مدت با میانگین حساب حداقل سه ماهه یا حداکثر ۹ ماهه اعطا می‌شود.
طرح‌ مهربانی ملی از جمله طرح‌های جدید اعطای وام قرض الحسنه در بانک ملی ایران است که مشتریان و متقاضیان وام می توانند تا سقف سه میلیارد ریال (300 میلیون تومان) با یک ضامن و با کارمزد 2 تا 4 درصد وام دریافت کنند. این طرح امتیازی است و مشتریان، براساس میانگین کارکرد ۱ ماه تا 12 ماه حساب خود، امکان دریافت این وام را دارند. مشتریان و متقاضیان وام می توانند براساس جدول زیر با مراجعه به هریک از شعب بانک ملی ایران و یا از طریق سامانه بام به صورت غیر حضوری افتتاح حساب نمایند

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها