شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

یک پیش‌بینی مهم درباره قیمت طلا و سکه / قیمت طلا احتمالا به این عدد می‌رسد

25 آبان 1402
یک پیش‌بینی مهم درباره قیمت طلا و سکه / قیمت طلا احتمالا به این عدد می‌رسد

محمد کشتی‌آرای، کارشناس بازار طلا و سکه در مورد وضعیت بازار طلا و سکه در هفته آینده گفت: فعلا به نظر نمی‌رسد ما نوسان زیادی در بازار طلا و سکه داشته باشیم، بنابراین پیش‌بینی می‌شود در هفته آینده هم قیمت‌ها در محدوده قیمتی این هفته باقی بماند.

به گزارش بانک اول کارشناس بازار طلا و سکه در مورد وضعیت بازار طلا و سکه در هفته جاری که رو به اتمام است، گفت: برخلاف انتظارات داخلی و حتی جهانی که گمان می‌رفت اتفافات خاورمیانه می‌تواند روی قیمت طلا و حتی نفت تاثیر بگذارد، اینگونه نشد و نفت گران نشد و قیمت طلا هم سیر نزولی پیدا کرد و در این هفته هم روزی چند دلار قیمت هر انس طلا با کاهش همراه بود.

کشتی آرای افزود: از طرف دیگر، با توجه به مدیریت و کنترل قیمت ارز، قیمت ارز هم نوسان زیادی نداشت و برخلاف انتظار که همه تصور می‌کردند قیمت ارز صعودی خواهد شد این اتفاق نیفتاد و حتی نزولی بود و در محدوده ۵۱ هزار تومان دادوستد شد.این عوامل به انضمام کاهش دادوستدها باعث شد این هفته قیمت طلا و سکه سیر نزولی داشته باشد و به نسبت اول هفته با کاهش همراه باشد.

حباب سکه کاهش یافت؟

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر در مورد حباب سکه هم بیان کرد: حباب سکه تغییری نکرد و وقتی حباب کاهش یا افزایش پیدا نمی‌کند نشان‌دهنده ثبات و تعادل عرضه و تقاضاست.

کشتی‌آرای افزود: در حال حاضر سکه در محدوده ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دارای حباب است. اما طلا در دو هفته اخیر حباب خود را از دست رفته و حباب آن صفر شده و در حال حاضر قیمت طلا که در بازار داخل هر گرم ۲ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان است قیمت واقعی است و هیچ‌گونه حبابی ندارد ولی از آنجا که تنها عامل واگذاری سکه، بانک مرکزی است و عرضه‌ای صورت نمی‌گیرد، سکه همچنان دارای حباب است که در حال حاضر حباب آن ثابت مانده است.

این کارشناس بازار طلا و سکه در مورد حباب دیگر انواع قطعات سکه گفت: نیم سکه در حدود ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حباب دارد. ربع سکه هم حدود ۴ میلیون و ۵۰۰ تومان دارای حباب است. بیشترین حباب را سکه‌های یک گرمی دارند که به نسبت وزن حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دارای حباب هستند.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه در هفته آینده

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر در مورد وضعیت بازار طلا در هفته آینده هم گفت: این هفته در مجموع بازار آرام و باثبات بود که همانطور که اشاره شد علت آن کم‌نوسان بودن قیمت طلا و سکه بود که عامل اصلی آن قیمت جهانی طلا و قیمت ارز بود. قیمت جهانی طلا در این هفته کاهشی بود و قیمت ارز هم با ثبات بود.

کشتی‌آرای در پاسخ به اینکه احتمال دارد قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پایین‌ بیاید؟ گفت: خیر، چون همانطور که اشاره کردم در حال حاضر قیمت طلا واقعی است و از طرف دیگر با توجه به شرایط اقتصادی، قیمت ارز در همین محدوده منطقی به نظر می‌آید و قیمت جهانی طلا هم تقریبا در یک رقم ثابتی نوسان می‌کند، بنابراین فعلا به نظر نمی‌رسد ما نوسان زیادی داشته باشیم و حتی به نظر می‌رسد در هفته آینده هم قیمت‌ها در محدوده قیمتی این هفته باقی بماند.

اخبار مرتبط
قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید امروز بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران با ۴۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به روزکاری گذشته (پنجشنبه، ۱۰ اسفند) ۳۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان داد و ستد شد.
عرضه‏ کننده بر اساس وضعیت سفارش‏ ها و قیمت‏ های متعارف روز حراج، حداقل قیمت را تعیین خواهد کرد و به سفارش‏ های با قیمت بیشتر از آن، سکه تخصیص داده می‏ شود.
طبق اعلام بانک مرکزی از فردا ۱۳ اسفندماه، حراج ربع سکه ضرب ۸۶ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می شود و متقاضیان خرید از ساعت ۲۴ امروز ۱۲ اسفند می توانند نسبت به احراز هویت اقدام کنند.
امروز قیمت طلا در بازار روند صعودی را تجربه کرده است، قیمت سکه امامی هم به ۳۴,۸۵۰,۰۰۰ (سی و چهار میلیون و هشتصد و پنجاه هزار) تومان رسید که نسبت به ۲ روز پیش، افزایش ۲.۵۸ درصدی داشته است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها