ﺳﻪشنبه, 5 تیر 1403 2024,June

شرط بهره مندی کارفرمایان از مزایای تامین اجتماعی مشخص شد

28 آبان 1402
شرط بهره مندی کارفرمایان از مزایای تامین اجتماعی مشخص شد

نمایندگان مردم در مجلس مقرر کردند تا کارفرمایان اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی غیردولتی، مشروط به عدم پوشش بیمه بازنشستگی در سایر صندوق ها می توانند در زمره مشمولین قانون تأمین اجتماعی قرار گیرند.

به گزارش بانک اول نمایندگان در جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه، با بند (ث) اصلاحی ماده 29 این لایحه با 191 رأی موافق، 1 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

حسین نوش آبادی در مخالفت با این بند گفت: در این بند تعارض منافع وجود دارد، قانون کارفرمایان حدوداً 50 سال پیش تدوین شده است  و امروز درست نیست به آن بند و تبصره اضافه کنیم. بنده با کلیات این بند مخالفم.

محمد باقری نماینده مردم بناب در مجلس در موافقت با این بند گفت: در نظر داشته باشید که کارفرمایان نمی توانند خود را بیمه کنند، این بند شرایط را برای کارفرمایان به گونه ای مهیا می کند که آنها نیز بتوانند از مزایای بیمه شدن بهره مند شوند.

داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه در موافقت با بند مذکور گفت: کارفرمایان شامل هیات مدیره نیز می شوند که متاسفانه از بیمه مناسبی برخوردار نیستند. این بند فرصتی ایجاد می کند تا آنها نیز  از مزایای بیمه بهره مند شوند. باید در این بند دولت را مکلف می کردیم به جای اینکه به آن اجازه دهیم، در نظر داشته باشیم احتمال دارد کافرمایان 6 ماه دیگر ورشکسته شوند، با این شرایط آنها اگر بیمه باشند، جبران این ورشکستگی را خواهند کرد.

محسن زنگنه سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه گفت: حدود 2 میلیون کارفرما داریم که بیمه کارگران را برعهده دارند، برای این دو میلیون نفر باید شرایطی را تامین اجتماعی مهیا کند تا بتوانند از مزایای بیمه بهره مند شوند. اگر در اینجا تکلیف در نظر بگیریم، شرکتی که تاسیس می شود، احتمال دارد با همکاری پدر، مادر، برادر و خواهر باشد. در این مسئله می توانند بیمه شوند یا خیر.

براساس بند (ث) اصلاحی ماده 29 لایحه مذکور؛ کارفرمایان موضوع بند (4) ماده (2) قانون تأمین اجتماعی مصوب3/4/1354 اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی غیردولتی، مشروط به عدم پوشش بیمه بازنشستگی در سایر صندوق ها به ترتیب مقرر در ماده (28) قانون مذکور و اصلاحات بعدی آن می توانند در زمره مشمولین قانون تأمین اجتماعی قرار گیرند. آیین نامه اجرائی موضوع این بند شامل مشمولین، فرایند اجرائی، تعریف استمرار پوشش بیمه ای و دستمزد مبنای کسر حق بیمه ظرف شش ماه از لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.

اخبار مرتبط
مطابق ماده هفت قانون بیمه بیکاری نیز مدت پرداخت مقرری بیمه بیکاری با توجه به میزان سابقه پرداخت حق بیمه و وضعیت تجرد، تاهل یا تکفل بیمه شده تعیین می‏‌شود. بر این اساس جمع مدت پرداخت مقرری برای مجردین حداقل ۶ ماه و حداکثر ۳۶ ماه و برای متاهلین یا متکفلین حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۵۰ ماه است. مقرری بیمه بیکاری افراد واجد شرایط از روز اول بیکاری قابل پرداخت است و مدت دریافت مقرری بیمه بیکاری جز سوابق پرداخت حق‌بیمه محسوب می‌شود.
معاون فنی و حقوقی صندوق تامین خسارت‌های بدنی به کلیه دارندگان وسایل نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث توصیه کرد که برای پیشگیری از مخاطرات ناشی از فقدان بیمه نامه معتبر، از فرصت ۲۰ روزه بخشودگی جرایم استفاده کنند.
دریافت خسارت افت قیمت خودرو نیاز به دوندگی داشت؛ باید شکایت می‌کردید یا با خرید بیمه بدنه، ضرر و زیان را به شکل غیرمستقیم از جیب خودتان جبران می‌کردید، ولی حالا با تغییر قانون بیمه شخص ثالث، ممکن است شرایط تغییر کند
علی بهادری جهرمی گفت: با تصویب اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون بیمه اجباری خسارت واردشده به شخص ثالث از این به بعد خسارت‌هایی که منجر به کسر یا افت قیمت در وسایل نقلیه موتوری می‌شود هم مشمول خسارت‌هایی شد که بیمه‌گر مکل به پرداخت آن است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها