یکشنبه, 31 تیر 1403 2024,July

درخواست تمدید، اصلاح و توسعه مجوزها منوط به اخذ شناسه یکتا می‌شود

29 آبان 1402
درخواست تمدید، اصلاح و توسعه مجوزها منوط به اخذ شناسه یکتا می‌شود

از اواخر آذر امسال امکان ثبت تمدید، اصلاح و توسعه مجوزهای کسب و کار از طریق درگاه ملی مجوزها مهیا می‌شود.

به گزارش بانک اول  از مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار، تا پیش از این فقط امکان صدور مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها فراهم بود اما از اواخر آذر همه خدمات مرتبط با مجوزها از صدور تا تمدید، اصلاح و توسعه به صورت کاملا الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضیان از طریق درگاه ملی انجام می‌شود.

براساس این گزارش، بدون اخذ شناسه یکتا برای مجوزهای قدیمی و کاغذی موجود، امکان ثبت درخواست تمدید، اصلاح و توسعه میسر نیست؛ بنابراین لازم است همه فعالان اقتصادی برای دریافت شناسه یکتای مجوز اقدام کنند.

از پایان آذر ماه ۱۴۰۲ تمدید، اصلاح و توسعه مجوز خارج از درگاه ملی ممنوع می‌شود./ایرنا

اخبار مرتبط
براساس ماده ۳ قانون تسهیل تکالیف مودیان، تا پایان سال ۱۴۰۳ صورتحساب‌هایی که در سامانه مؤدیان صادر نشده است، قابل قبول می‌باشد. در این مدت سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است با استفاده از اطلاعات موجود در سامانه مؤدیان در پایان هر دوره، نسبت به تهیه اظهارنامه برای کلیه مؤدیان اقدام کند.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان ادامه داد: تمام ادارات، بانک‌ها، شرکت‌های بیمه‌ای و سازمان‌های دولتی این استان مشمول کاهش ساعات اداری هستند.
برخی اشخاص حقوقی هنگام تکمیل و تنظیم اظهارنامه خود با پیام و خطای جدیدی در سامانه سازمان امور مالیاتی مواجه شده‌اند.
با توجه به پیام ارسال شده به اشخاص حقوقی توسط اداره کل امور مالیاتی جنوب تهران، آخرین مهلت ارائه اظهارنامه اشخاص حقوقی ۳۱ تیر ماه است و این فرصت تمدید نخواهد شد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها