شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟

07 آذر 1402
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟

وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟ در کدام بانک جهت دریافت وام و تسهیلات سپرده گذاری کنیم؟

از سری مقالات مقایسه طرح های وام و تسهیلاتی بانک ها به قلم اصغر کریمی زفره کارشناس ارشد مدیریت امور بانکی در این مقاله به مقایسه و بررسی 2 طرح از دو بانک بزرگ کشور یعن طرح سپاس سپهر بانک صادران و نگین امید بانک سپه می پردازیم.

طرح تسهیلاتی سپاس سپهر بانک صادرات

طرح وام سپاس سپهر بانک صادرات

به گزارش بانک اول بر اساس طرح تسهیلاتی سپاس سپهر، متقاضیان می‌توانند به میزان سه برابر معدل موجودی حساب تا سقف سه میلیارد ریال  (300 میلیون تومان )با نرخ کارمزد ۴ درصدی وام قرض‌الحسنه دریافت کنند.

همچنین بر اساس این طرح امکان دریافت تسهیلات ارزان قیمت به میزان دو برابر معدل حساب تا سقف ۱۰ میلیارد ریال ( 1/000/000/000 تومان ) با نرخ‌ سود ۴ درصدی فراهم شده است.

کسب امتیاز در این طرح به صورت روزشمار بوده و مشتری امکان واریز، برداشت و انجام امور روزانه مالی خود را از این حساب خواهند داشت.

حداقل مبلغ برای افتتاح حساب ویژه طرح سپاس سپهر بانک صادرات ایران، در قالب سپرده قرض‌الحسنه جاری، پس‌انداز یا سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت، یک میلیون ریال  (100 هزار تومان) و حداقل میانگین معدل موجودی جهت استفاده از این طرح ۱۰۰ میلیون ریال (10 میلیون تومان ) است.

متقاضیان می‌توانند برای دریافت وام قرض الحسنه با حداقل ۲ ماه سپرده‌گذاری و بازپرداخت ۳۶ ماهه، تا سقف سه میلیارد ریال با کارمزد ۴ درصدی از این طرح استفاده کنند. همچنین شرایط دریافت تسهیلات مرابحه با نرخ سود ۴ درصدی تا سقف ۱۰ میلیارد ریال با حداقل ۲ ماه و حداکثر ۱۲ ماه سپرده‌گذاری و بازپرداخت ۱۲ ماهه فراهم شده است.​

مزایای طرح سپاس سپهر بانک صادرات :

1- امکان دریافت تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد

2-امکان دریافت تسهیلات تا سقف 1 میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه

3-امکان پذیافت تسهیلات تا 3 برابر موجودی ( معدل حساب)

معایب طرح وام سپاس سپهر بانک صادرات :

1- دوره بازپرداخت کوتاه مدت تر نسبت به طرح های مشابه سایر بانک ها (36 ماهه ) در حالی در در طرح های سایز بانک ها مدت بازپرداخت تا 60 ماه هم می رسد.

2- دوره بازپرداخت کوتاه مدت در تسهیلات 10 میلیارد ریالی (12 ماه ) و اقساط سنگین این وام

طرح نگین امید بانک سپه

طرح نگین امید بانک سپه

طرح تسهیلاتی  «نگین امید» بانک سپه یک محصول سپرده‏‏- تسهیلاتی است که در آن متقاضیان می توانند با افتتاح سپرده قرض الحسنه ویژه طرح از طریق سامانه امید بانک (غیرحضوری) و افزایش موجودی سپرده مذکور، بر اساس مدت‌زمان ماندگاری و میانگین حداقل موجودی سپرده (حداقل ۱ ماه و حداکثر ۱۸ ماه)، حداکثر تا ۳۰۰% مبلغ سپرده­ گذاری، مشمول دریافت اخذ تسهیلات با نرخ کارمزد ۲% شوند.

مراحل بهره مندی از طرح :

 1. افتتاح حساب غیرحضوری در سامانه امید بانک سپه
 2. سپرده گذاری توسط مشتری جهت ایجاد امتیاز وام(میانگین سازی)
 3. محاسبه امتیاز حساب توسط سامانه و انتخاب میزان و مدت زمان بازپرداخت تسهیلات توسط مشتری
 4. ثبت نام و تشکیل پرونده در سامانه اعتبارسنجی توسط مشتری
 5. دریافت نتیجه اعتبارسنجی
 6. خرید و ثبت تضامین الکترونیکی از سوی متقاضی و ضامن وی
 7. ارائه درخواست دریافت تسهیلات در سامانه امید بانک توسط مشتری
 8. تأیید درخواست دریافت تسهیلات
 9. واریز وام
 10. بازپرداخت وام
 11. تسویه تضامین

طرح نگین امید برای چه افرادی است؟

کلیه افراد حقیقی بالای ۱۸ سال می توانند با افتتاح حساب سپرده قرض الحسنه ویژه این طرح از تسهیلات قرض الحسنه نگین امید بهره مند گردند.

طرح نگین امید :

شرایط وام طرح نگین بانک سپه

مدت زمان انتظار و مدت بازپرداخت وام در طرح نگین امید بانک سپه  :

طرح نگین امید بانک سپه

مزایای طرح تسهیلاتی نگین امید :

 • افتتاح حساب به صورت غیرحضوری
 • امکان دریافت وام قرض ­الحسنه تا سقف ۳.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰‌ریال
 • امکان دریافت وام قرض ­الحسنه با کارمزد ۲%
 • امکان دریافت وام قرض ­الحسنه پس از گذشت یک ماه
 • امکان دریافت وام قرض ­الحسنه حداکثر تا ۳۰۰% مبلغ سپرده ­گذاری
 • قابلیت انتقال امتیاز دریافت وام
 • ساده بودن طرح برای مشتریان
 • امکان مشاهده امتیاز وام توسط مشتری به صورت غیرحضوری در سامانه امید بانک

معایب طرح نگین امید بانک سپه :

1- ضرایب پایین پرداخت تسهیلات نسبت به خواب سرمایه نسبت به طرح های مشابه سایر بانک ها

2- امکان انتقال امتیاز وام فقط به افراد درجه 1 خانواده

3- مشکلات نرم افزاری در اپلیکیشن امید بانک

نتیجه گیری :

با مقایسه این دو طرح تسهیلاتی برنده اصلی طرح نگین امید بانک سپه است . علت آن هم پایین بودن کارمزد  2 درصدی تسهیلات نسبت به کارمزد 4 درصدی طرح سپاس سپهر بانک صادرات و نیز وجود آپش بازپرداخت 60 ماه اقساط بانک سپه در مقایسه با حداکثر بازپرداخت 36 ماهه در طرح بانک صادرات است.

البته ذکر این تکته که پرداخت تسهیلات تا سقف 1 میلیارد تومان در طرح سپاس سپهر بانک صادرات یک مزیت غیر قابل انکار نسبت به حداکثر تسهیلات 300 میلیون تومانی بانک سپه است.

بنابراین افرادی که توانایی بازپرداخت اقساط سنگین وام یک میلیارد تومانی بانک صادرات در 12 قسط را دارند بهتر است از این طرح استفاده کنند.

اخبار مرتبط
یکی از این تسهیلات با مبالغ کم و تقریبا بدون سود است. البته مبالغ و تعداد آن کم است و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و متناسب با مشاغل و بوم هر استان است. وی گفت: بیش از نیمی از این وام‌ها به شکل پرداخت غیرنقدی است و سعی می‌کنیم تجهیزات مورد نیاز برای آن شغل پرداخت شود که این موضوع از طریق دو بانک عامل رسالت و صندوق کارآفرینی امید قابل پرداخت است.
مردم در طرح عید تا عید حداکثر ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را در بیش از ۹ هزار فروشگاه خرج کنند.
موضوع پرداخت وام یارانه در سال‌های گذشته هیچگاه به درستی اجرا نشد. بانک‌ها می‌گفتند منابع مالی لازم را برای پرداخت وام یارانه به مشمولان در اختیار ندارند. البته پرداخت این وام بر اساس بخشنامه‌ای که بانک مرکزی در سال ۱۳۹۶ صادر کرد، الزامی نبود و به عنوان تکلیف بر دوش شبکه بانکی قرار نداشت.
وی درباره ضمانت برخی از زنان سرپرست خانوار که در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود، اظهار کرد: در جلسه هیات وزیران تصویب شد که همه بانک‌ها این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا پنج هستند، به ضمانت دولت بدهند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دیدگاه کاربران
ز.و
ارسال شده در : جمعه 10 آذر 1402

با سلام ما از برج 2 بانک سپه حساب باز کردیم ولی هنوز وام نمیدن الانم میگن کلا جلوی وام رو گرفتن و معلوم نیست کی باز بشه

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها