شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

بیماران خاص، چگونه از کمک هزینه‌های بیمه سلامت استفاده کنند؟

08 آذر 1402
بیماران خاص، چگونه از کمک هزینه‌های بیمه سلامت استفاده کنند؟

به گزارش بانک اول به نقل از فارس، محمدمهدی ناصحی مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در پاسخ به این سؤال که بیماران خاص چگونه خود را نشان‌دار کنند، گفت: بیماران برای درخواست ثبت نشان می‌توانند وارد سامانه شهروندی به نشانه http://bimehsalamatiranian.ir شوند. در صورتی که بیماری فرد مشمول نشان‌هایی باشد که در سامانه‌های وزارت بهداشت «RDA» ثبت می‌شوند و بیمار در آن سامانه‌ها دارای پرونده باشد، نشان به صورت خودکار به فرد منتسب می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: لیست بیمارهایی که در سامانه RDA وزارت بهداشت وجود دارند و از طریق سامانه شهروندی به بیمار منتسب می‌شوند، شامل بیماران هموفیلی، تالاسمی، ام‌.اس، سیستیک فیبروزیس، بال پروانه‌ای یا E.B، اس‌.ام‌.ای و اوتیسم است.

ناصحی در خصوص روند ثبت‌نام در سامانه وزارت بهداشت توضیح داد: بدیهی است جهت انتساب نشان از مسیر ذکر شده، بیمار باید ابتدا در سامانه‌های مرتبط با نشان‌دار شدن از طرف وزارت بهداشت ثبت‌نام کرده باشد. این ثبت‌نام مطابق با دستورالعمل‌های وزارت در سامانه‌های وزارت بهداشت انجام می‌شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت درباره بیماری‌هایی که در حال حاضر امکان ثبت و نشان‌دار شدن ندارند، گفت: برای بیماری‌هایی که در حال حاضر امکان ثبت و نشان‌دار کردن در سامانه‌های ریجستری وجود ندارد، تا زمان ایجاد امکان ریجستری از سامانه‌های وزارت بهداشت، ثبت‌نشان باید در سامانه مدیریت نشان بیمه سلامت صورت گیرد.

وی درباره  نحوه ثبت نشان در سامانه نشان بیمه سلامت عنوان کرد: بیماران پس از مراجعه به اداره‌کل بیمار سلامت یا ناظر بیمه مستقر در بیمارستان و مراکز درمانی از طریق این سامانه نشان‌دار می‌شوند. همچنین با ثبت درخواست در سامانه شهروندی ادارات کل بیمه سلامت، پس از تماس با بیمار و اخذ مدارک مرتبط، نشان را به بیمار منتسب می‌کنند.

ناصحی در آخر در خصوص ثبت نشان بیماران تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی گفت: انتساب نشان برای بیماران تأمین اجتماعی طبق فرآیندهای آن سازمان و با ثبت درخواست حمایت در سامانه‌های آن انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط
مرتضوی به بحث یارانه‌ها و کالابرگ الکترونیکی اشاره کرد و افزود: در ابتدای امسال دولت تصمیم گرفت طرح کالابرگ الکترونیک را در راستای اجرای قانون عملیاتی و اجرا کند و به همین جهت زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فراهم و از دهه فجر امسال طرح کالابرگ الکترونیک به صورت گسترده اجرایی و عملیاتی شد.
آزمون استخدامی سازمان تأمین‌اجتماعی از سوی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود و ثبت‌نام متقاضیان برای شرکت در این آزمون از روز پنج‌شنبه ۲۶ بهمن ماه در وبگاه مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به نشانی www.hrtc.ir آغاز شده و با تمدید اخیر، تا ساعت ۲۴ روز یک‌شنبه سیزدهم اسفند ماه ادامه خواهد داشت.
مدیرکل بیمه‌گری و جذب منابع بیمه سلامت گفت: حق بیمه ۵ دهک اول جامعه توسط دولت تقبل و پرداخت می‌شود و افرادی که از گذشته نیز تعیین دهک نشده باشند می‌توانند به مدت یک ماه بیمه رایگان دریافت کنند.
: این افراد می‌توانند از طریق سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت و یا دفاتر پیشخوان برای بیمه شدن اقدام کنند و زمانی که فردی اقدام به ثبت نام در سامانه‌ شهروندی را انجام دهد، روند ارزیابی وسع هم به شکل خودکار در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایش انجام می‌شود؛ البته اغلب افراد چون یک سری سوابق بیمه‌ای در سامانه‌های ما دارند، ‌ دهک‌شان هم مشخص شده و آنهایی هم که هیچ سابقه‌ای نداشته باشند به سرعت تعیین دهک می‌شوند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها