شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

۷۵۰ میلیون وام بدون بهره بگیرید + جزییات

11 آذر 1402
۷۵۰ میلیون وام بدون بهره بگیرید + جزییات

اشخاص حقوقی که مشتری موسسه مالی و اعتباری ملل هستند، امکان درخواست برای وام ۷۵۰ میلیون تومانی طرح «نیکان ملل» این مجموعه را دارند. این تسهیلات قرض الحسنه بوده و به آن کارمزد چهار درصدی تعلق می‌گیرد.

به گزارش بانک اول  موسسه مالی و اعتباری ملل به منظور حمایت از کسب و کار اشخاص حقوقی، طرح تسهیلات ۷۵۰ میلیون تومانی را تدارک دیده است. افرادی که مایل به دریافت این وام هستند باید در یکی از شعب این موسسه سپرده قرض الحسنه افتتاح کنند. ضمنا به منظور درخواست این وام ایجاد خواب سپرده اهمیت دارد، حداقل میانگین حساب مورد نظر برای این تسهیلات سه ماه اعلام شده است. از آنجایی که مخاطب اصلی وام مذکور مشاغل هستند، به منظور دریافت آن باید اعتبار شغلی، جواز کسب و پروانه فعالیت داشته باشند. حداکثر زمان بازپرداخت این وام ۶۰ ماه اعلام شده است.

با توجه به سقف مبلغ تسهیلات، زمان پرداخت اقساط و نرخ سود، میزان قسط ۱۳ میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۹۲ تومان اعلام شده است. کل سود تسهیلات به ۷۸ میلیون و ۷۴۳ هزار و ۴۹۲ تومان می‌رسد. جمع رقم تسهیلات و سود آن نیز ۸۲۸ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۴۹۲ تومان خواهد بود.

افرادی واجد شرایط درخواست و دریافت وام مذکور، امکان مراجعه به وبسایت رسمی موسسه اعتباری ملل و چگونگی افتتاح حساب و درخواست تسهیلات را دارند.

نگاهی به تاریخچه موسسه مالی و اعتباری ملل

موسسه اعتباری ملل سال ۱۳۸۵ توانست موافقت اصولی بانک مرکزی را به دست آورد و سال ۱۳۹۰ به عنوان موسسه مالی و اعتباری سهامی عام ثبت شود. این مجموعه در قالب افتتاح حساب و سود علی الحساب، خدمات ارزی و بانکداری الکترونیک به مشتریان واجد شرایط خود خدمات ارائه می‌دهد.

اخبار مرتبط
یکی از این تسهیلات با مبالغ کم و تقریبا بدون سود است. البته مبالغ و تعداد آن کم است و بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان و متناسب با مشاغل و بوم هر استان است. وی گفت: بیش از نیمی از این وام‌ها به شکل پرداخت غیرنقدی است و سعی می‌کنیم تجهیزات مورد نیاز برای آن شغل پرداخت شود که این موضوع از طریق دو بانک عامل رسالت و صندوق کارآفرینی امید قابل پرداخت است.
مردم در طرح عید تا عید حداکثر ۲۰ میلیون تومان اعتبار خرید دریافت می‌کنند و می‌توانند آن را در بیش از ۹ هزار فروشگاه خرج کنند.
موضوع پرداخت وام یارانه در سال‌های گذشته هیچگاه به درستی اجرا نشد. بانک‌ها می‌گفتند منابع مالی لازم را برای پرداخت وام یارانه به مشمولان در اختیار ندارند. البته پرداخت این وام بر اساس بخشنامه‌ای که بانک مرکزی در سال ۱۳۹۶ صادر کرد، الزامی نبود و به عنوان تکلیف بر دوش شبکه بانکی قرار نداشت.
وی درباره ضمانت برخی از زنان سرپرست خانوار که در برخی از بانک‌ها با مشکل مواجه بود، اظهار کرد: در جلسه هیات وزیران تصویب شد که همه بانک‌ها این ضمانت را از طرف دولت اعمال کنند و تسهیلات را به زنان سرپرست خانواری که در دهک‌های یک تا پنج هستند، به ضمانت دولت بدهند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها