شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

گزارش روزانه بورس ۱۲ آذر/مقاومت ۲ میلیون و ۱۰۰ واحدی شکست

12 آذر 1402
گزارش روزانه بورس ۱۲ آذر/مقاومت ۲ میلیون و ۱۰۰ واحدی شکست

بازار سهام با رشدی ۳۳ هزار واحدی توانست مقاومت ۲ میلیون و ۱۰۰ واحد را بشکند و مجددا در مسیر صعود قرار گیرد.

به گزارش  بانک اول بازار سهام دومین روز کاری هفته را در ادامه ی روند صعودی روز گذشته و پیرو اخباری که در خصوص تجدید ارزیابی برخی از سهام لیدر بازار منتشر شد، توانست با رشد به پایان رساند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 31 هزار واحدی به 2 میلیون و 118 هزار واحد رسید و توانست مجددا مقاومت 2 میلیون 100 هرا واحدی را بشکند. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی رشدی 2300 واحدی به ارتفاع 731 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «شستا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «هرمز» و «خاور» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «فولاد»، «شستا» و «وبصادر» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «کرومیت»، «فصبا» و «کرمان» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 12 آذر ماه 1402، مبلغ 8 هزار میلیارد و 500 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 650 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 323 نماد در محدوده مثبت و 110 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 240 نماد در محدوده مثبت و 81 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
بازار بورس اواق بهادار تهران امروز پس مدت‌ها رخ مثبتی خوبی را به خود دید
چهارشنبه گذشته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۷۲۲ واحد رشد کرد و امروز نیز با افزایش ۳۱ هزار و ۷۶۴ واحد در عدد دو میلیون و ۸۶ هزار و ۵۹۱ واحد ایستاد.
مجتبی امینی در تشریح شرایط بازار سرمایه گفت: این موضوع کاملا واضح است که بازار سرمایه آئینه تمامی نمای اقتصاد است و در پی آن، تصمیماتی که در حوزه‌های مختلف گرفته می‌شود به صورت مستقیم بر این بازار اثرگذار خواهد بود.
معامله‌گران در بورس تهران نزدیک‌به پنج میلیارد سهم و اوراق مالی را با انجام ۲۵۶ هزار معامله و به ارزش ۳۱ هزار میلیارد ریال دادوستد کردند. شاخص فرابورس هم در پایان معاملات امروز با ۱۴۶ واحد افزایش به ۲۴ هزار و ۴۵۰ واحد رسید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها