شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

پیش بینی هوش مصنوعی از بازار ارزهای دیجیتال

13 آذر 1402
پیش بینی هوش مصنوعی از بازار ارزهای دیجیتال

در ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۲۳، یعنی حدود ۳۹۹۰۰ دلار افزایش یافت و ارزش کل بازار کریپتو هم به بیش از ۱.۴۹ تریلیون دلار رسید.

به گزارش بانک اول  معامله‌گرانی که پیش‌بینی می‌کردند فصل آلت‌کوین‌ها به‌زودی رخ خواهد داد، اکنون به ربات هوش مصنوعی ChatGPT روی آورده و در مورد سه آلت‌کوین پیشنهادی برای آلت‌سیزن بعدی سوال کرده‌اند.

در این پرسش، معامله‌گران به دنبال گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری، با ریسک‌های متفاوت، بودند.

در پاسخ، این ربات ارزهای دیجیتالی را بر اساس ریسک‌پذیری‌های مختلف و با پتانسیل پیشی گرفتن از سایر رمزارزها در طول آلت سیزن بعدی، معرفی کرده است.

سرمایه‌گذاری محافظه‌کارانه اتریوم (ETH)

اتریوم به دلیل موقعیت تثبیت‌شده خود به عنوان یک پلتفرم قراردادهای هوشمند، انتخابی قوی برای سرمایه‌گذاران محافظه‌کار است.

پذیرش گسترده اتریوم و رشد مداوم اکوسیستم برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp)، از پتانسیل بلندمدت آن پشتیبانی می‌کند.

علی‌رغم نوسانات موجود در بازار، نقش اساسی اتریوم در فضای بلاکچین، معیاری از ثبات را نسبت به سایر آلتکوین‌ها فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذاری پرریسک پولکادات (DOT)

پولکادات بر قابلیت همکاری بین بلاکچین‌های مختلف تمرکز دارد و امکان انتقال داده و ارزش را در شبکه‌های غیرسازگار فراهم می‌کند.

برای معامله‌‌گران پرریسک، DOT به لطف پتانسیل خود برای اتصال و پشتیبانی از پروژه‌های مختلف بلاکچینی، گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری خواهد بود.

ساختار پاراچین (Parachain) منحصربه‎ فرد، پشتیبانی قوی و جامعه فعال توسعه‌دهنده پولکادات، چشم‌انداز صعودی آن را در آلت سیزن بعدی افزایش می‌دهد.

سرمایه‌گذاری بسیار پرریسک سولانا (SOL)

سولانا به عنوان یک بلاکچین با توان عملیاتی بالا ظاهر شده که امکان انجام معاملات با سرعت بالا و کارمزد کم را هدف قرار داده است.

به دلیل هدف بلندپروازانه‌اش برای تبدیل شدن به یک زیرساخت بلاکچینی که از برنامه‌های غیرمتمرکز در مقیاس بزرگ پشتیبانی می‌کند، سولانا سرمایه‌گذاران دارای ریسک‌پذیری بسیار بالا را جذب می‌کند.

هرچند که سولانا با چالش‌ها و اختلالات فنی مواجه شده، اما اگر این پلتفرم موفق به حل این مسائل شود و به جذب توسعه‌دهندگان و کاربران ادامه دهد، سودهای بسیار چشمگیری را برای سرمایه‌گذاران با تحمل ریسک بالا به همراه خواهد داشت.

اخبار مرتبط
علاوه بر این، انتخابات ریاست‌جمهوری آتی ایالات‌متحده و عدم قطعیت سیاست نیز می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین تاثیر بگذارد. چنین دوره‌هایی اغلب شاهد هجوم سرمایه‌گذاران به سمت دارایی‌های جایگزین مانند بیت‌کوین به‌عنوان پوششی در برابر تغییرات بالقوه سیاست‌های اقتصادی بوده‌اند، با این حال، تاثیر چنین رویدادهای سیاسی بر بازارهای ارزهای دیجیتال کاملا پیچیده است و پیش‌بینی دقیق را به چالش می‌کشد. مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۹۵ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۳
افزایش قیمت بیت‌کوین همانطور که انتظار می‌رفت، موتور اغلب رمزارز‌های کله‌گنده و سرشناس بازار را روشن کرده و به‌موازات رکوردشکنی‌های پی‌در‌پی بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران چین‌لینک، ترون و بایننس می‌توانند از روند این روز‌ها راضی باشند.
در همین راستا، میم‌کوین‌ها در حال آماده شدن برای صعود گسترده هستند. در ادامه به معرفی چند مورد از میم‌کوین‌هایی که پتانسیل رشد ۱۰ برابری دارند می‌پردازیم.
از ارزهای دیجیتال همیشه به عنوان آینده دنیای مالی و پول‌های کاغذی و فیات یاد می‌شود. به طوری که بسیاری معتقدند پتانسیل‌های این کلاس از دارایی آنقدر است که به زودی ما را از پول‌های کاغذی و بانک‌های سنتی بی‌نیاز می‌کند. با گسترش پذیرش این رمز ارزها توسط کسب و کارهای مختلف و رشد و توسعه آن‌ها در حوزه‌های مختلف دیگر تصویر دنیایی که همه چیز آن با بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل پرداخت و معامله باشد دور از دسترس نیست.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها