شنبه, 12 اسفند 1402 2024,March

گزارش روزانه بورس ۱۵ آذر/ توقف رشد شاخص کل در روز آخرهفته

15 آذر 1402
گزارش روزانه بورس ۱۵ آذر/ توقف رشد شاخص کل در روز آخرهفته

بازار سهام در آخرین روز کاری هفته با توجه به کاهش ارزش معاملات به زیر ۶ هزار میلیارد تومان در نهایت با ریزشی ۵۴۰۰ واحدی به کار خود پایان داد.

به گزارش بانک اول  بازار سهام آخرین روز کاری هفته را بر خلاف روز های گذشته با فشار عرضه آغاز کرد. این در حالی است که بازار سرماهی در هفته ی گذشته روز های سبز پر قدرتی را سبز کرده بود به نحوی که ارزش معاملات در روز های گذشته تقریبا دو برابر شده بود.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی 5 هزار 450 واحدی به 2 میلیون و 171 هزار واحد رسید، همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با ریزشی جزئی به ارتفاع 747 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «اخابر» و «فملی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «وسپهر»، «هرمز» و «خاور» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ثشاهد»، «خگستر» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «کمرجان»، «فصبا» و «وسپهر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 24 مرداد ماه 1402، مبلغ 5 هزار میلیارد و 700 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 450 میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز 182  نماد در محدوده مثبت و 251 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 147 نماد در محدوده مثبت و 177 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
بازار بورس اواق بهادار تهران امروز پس مدت‌ها رخ مثبتی خوبی را به خود دید
چهارشنبه گذشته شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۸۷۲۲ واحد رشد کرد و امروز نیز با افزایش ۳۱ هزار و ۷۶۴ واحد در عدد دو میلیون و ۸۶ هزار و ۵۹۱ واحد ایستاد.
مجتبی امینی در تشریح شرایط بازار سرمایه گفت: این موضوع کاملا واضح است که بازار سرمایه آئینه تمامی نمای اقتصاد است و در پی آن، تصمیماتی که در حوزه‌های مختلف گرفته می‌شود به صورت مستقیم بر این بازار اثرگذار خواهد بود.
معامله‌گران در بورس تهران نزدیک‌به پنج میلیارد سهم و اوراق مالی را با انجام ۲۵۶ هزار معامله و به ارزش ۳۱ هزار میلیارد ریال دادوستد کردند. شاخص فرابورس هم در پایان معاملات امروز با ۱۴۶ واحد افزایش به ۲۴ هزار و ۴۵۰ واحد رسید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها