شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

خبر مهم در مورد رمزارزها

07 دی 1402
خبر مهم در مورد رمزارزها

در بحبوحه طرح «دلارزدایی» بلوک بریکس و دیجیتالی شدن کلی امور مالی، ۱۳۰ کشور به سمت ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) حرکت می‌کنند که ممکن است وضعیت دلار آمریکا را در معرض خطر قرار دهد.

به گزارش بانک اول به نقل از ایرنا، واحد پول بریکس که احتمالاً در سال آینده رونمایی خواهد شد، ممکن است به فشار بین‌المللی بر روی دلار آمریکا بیفزاید.

گزارش‌های منتشرشده مؤسسات مالی، در تابستان بیانگر این بود که تعداد زیادی از کشورها در «مراحل پیشرفته» طراحی ارز دیجیتال بانک مرکزی هستند.

علاوه بر این، نظرسنجی انجمن رسمی مؤسسات پولی و مالی (OMFIF) بیان می‌کند که ۴۱ درصد از بانک‌های مرکزی انتظار دارند ارز دیجیتال بانک‌های مرکزی تا سال ۲۰۲۸ میلادی به طور کامل عملیاتی شود.

این امر ممکن است به رواج استفاده از این ارزهای دیجیتال در جهان سرعت بیشتری ببخشد؛ بنابراین، کشورهای سراسر جهان می‌توانند بیشتر از ارزهای محلی استفاده کنند و از دلار آمریکا بیشتر فاصله بگیرند.

در سرتاسر سال ۲۰۲۳ میلادی، رویارویی بین ائتلاف بریکس و دلار آمریکا از اخبار مهم به شمار می‌آمد. در واقع، بریکس پیامدهای ژئوپلیتیک مهمی را با طرح‌های مختلف دلارزدایی خود ایجاد کرده بود. با این حال، طرح‌های بریکس احتمالاً تنها خطری نیست که دلار را تهدید می‌کند.

به طور خاص، پژوهش‌ها نشان می‌دهد که در بحبوحه اقدامات بریکس، ۱۳۰ کشور به سمت ارز دیجیتال بانک مرکزی حرکت می‌کنند و این موضوع، دلار آمریکا را در معرض خطر قرار می‌دهد. ضمن اینکه این اقدام در کنار کار بر روی طرح ارز بریکس انجام می‌شود.

اخبار مرتبط
تتر (Tether)، شرکت ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری جهان یعنی USDT، در راستای تقویت پایبندی به قوانین و مقابله با نگرانی‌های فزاینده نظارتی، همکاری خود را با شرکت تحلیل بلاکچین چینالیسیس (Chainalysis) آغاز کرده است. تتر با توسعه این همکاری جدید سیستم نظارتی تازه‌ای برای مقابله با اعمال تبهکارانه از طریق این استیبل کوین و دور زدن تحریم‌ها ایجاد می‌کند.
اکثر مردم به دنبال فرصت‌هایی برای سودآوری بالا هستند، اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارزان قرار نیست یک‌شبه شما را پولدار کند و نیز باید ریسک‌های این نوع سرمایه‌گذاری را هم در نظر بگیرید. انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری، به زمان و شرایط بازار بستگی دارد و امکان دارد هر ماه این فرصت‌ها عوض شوند. در این مقاله، چند ارز دیجیتال ارزان را نام برده و دلایل و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در چنین ارزهایی را بررسی می‌کنیم.
در این مناظره افراد سرشناسی نظیر آنتونی اسکاراموچی از شرکت اسکای‌بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، پیتر شیف از منتقدان بیت کوین، اریک وورهیس مدیرعامل شیپ‌شیفت (ShapeShift) و نوریل روبینی استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک به تبادل نظر پرداختند. موضوع اصلی بحث این بود که آیا بیت کوین می‌تواند با طلا به عنوان اصلی‌ترین ابزار ذخیره ارزش در دوره‌های تورم بالا رقابت کند یا خیر؟
بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، بایننس، بر اساس داده‌های آتی، زمان اوج بیت‌کوین در این صرافی را نشان داد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها