شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

نحوه استفاده از موتور جست‌وجوی گوگل برای بهره‌مندی مستقیم از هوش مصنوعی

12 دی 1402
نحوه استفاده از موتور جست‌وجوی گوگل برای بهره‌مندی مستقیم از هوش مصنوعی

موتور جست‌وجوی گوگل امکان بهره‌مندی مستقیم از هوش مصنوعی را فراهم کرده است.

به گزارش بانک اول پس از یک سال تکرار و برنامه‌های مختلف که نوید ارائه بهترین هنر‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را می‌دهند، شاید ساده‌ترین راه برای دسترسی به یک شاهکار تبدیل متن به تصویر، جست‌وجو در مورد آن از طریق گوگل باشد.

مرکز آزمایشی هوش مصنوعی Labs Al این برند از بهار در دسترس است و یکی از جدیدترین ویژگی‌های آن به شما امکان می‌دهد درخواستی را برای ایجاد تصویر هوش مصنوعی مستقیماً در قسمت جست‌وجوی Google وارد و آن تصویر را در نتایج منتشر کنید.

فعال کردن Google's Generative Search Experience (SGE) به شما این امکان را می‌دهد که نتایج ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را در جست‌وجوی خود و در صفحاتی که مرور می‌کنید٬ تجربه کنید.

راه‌اندازی این ویژگی کار ساده‌ای است و می‌توان آن را در مرورگر Google Chrome روی دسکتاپ یا برنامه Google در تلفن همراه انجام داد.

این مراحل ساده را دنبال کنید تا ایجاد آثار هنری تولید شده با هوش مصنوعی را مستقیماً از جست‌وجوی Google آغاز کنید: 

۱ وب سایت Google Labs باز کنید.

۲ به قسمت جست‌وجوی Google بروید و روی Get Started ضربه بزنید.

۳ گزینه SGE هوش مصنوعی تولیدی را در کلید جست‌وجو انتخاب کنید.

در صورت نیاز به نصب مرورگر گوگل کروم یا برنامه گوگل، احتمالاً این گزینه به طور پیش فرض فعال می‌شود. با این حال همیشه این گزینه را دارید که وقتی علاقه‌ای به شرکت در تجربه هوش مصنوعی ندارید، این ویژگی را خاموش کنید.

برای استفاده از قابلیت Generative AI یا هوش‌ مصنوعی تولیدی کافی است درخواست خود را در کادر جست‌وجو در Google.com یا در کادر جست‌وجو در بالای مرورگر خود تایپ کنید.

اخبار مرتبط
روز سه‌شنبه، در نشست سالانه توسعه‌دهندگان آی‌/او (I/O) گوگل در کالیفرنیا، این غول حوزه فناوری نشان داد که چطور هوش مصنوعی با بسترهای مجازی‌اش تلفیق می‌شود‌ــ از موتور جست‌و‌جو گرفته تا جی‌میل‌ــ و از آنچه ادعا می‌کند آینده دستیار هوش مصنوعی در سیستم اصلی جدیدی موسوم به پراجکت استرا (Project Astra) است رونمایی کرد. دمیس هاسابیس، رئیس گوگل دیپ‌مایند (Google Deepmind)، گفت چت‌ربات جدید از حافظه‌اش استفاده می‌کند تا بافتار را درک کند و عمل کند، و در عین حال برای گفت‌و‌گوی طبیعی، «کنشگر، آموزش‌پذیر
کسانی که خود را به مهارت‌های هوش مصنوعی مجهز می‌کنند، در اقتصاد دیجیتال و بازار کار نسبت به کسانی که این مهارت را ندارند، مزیت قابل توجهی خواهند داشت. سازمان‌ها مسئول کمک به کارکنان خود برای ارتقاء مهارت یا مهارت مجدد برای سازگاری با این اکوسیستم در حال تغییر هستند.
همچنین، هوش مصنوعی می‌تواند بهبود امنیت سایبری را با استفاده از تحلیل داده‌های بزرگ را انجام دهد و با تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، می‌تواند الگوهای مشکوک در رفتار اجزای شبکه، کاربران و سیستم‌ها را شناسایی کند و در صورت لزوم، اقدام به بستن دسترسی به داده‌های مشکوک و ایجاد محدودیت کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها