جمعه, 4 خرداد 1403 2024,May

سقوط بیت کوین همه را شوکه کرد!

04 بهمن 1402
سقوط بیت کوین همه را شوکه کرد!

بیت کوین به‌دلیل چرخش سرمایه‌گذاران به سمت ETFهای اسپات جدید، از سوی عرضه‌کنندگان آن‌ها، با فشار فروش قابل‌توجهی مواجه شده است.

پس از کاهش ۲۰درصدی ارزش جفت BTC/USD در مقایسه با بالاترین قیمت در ماه  ژانویه (دی) و افزایش حجم معاملات لیکوئیدشده، برخی معامله‌گران انتظار دارد روند نزولی کنونی برای زمان بیشتری تداوم یابد.

آرتور هیز:  ضررهای بیشتری در راه است

آرتور هیز، مدیرعامل پیشین صرافی بیت‌مکس، پس سقوط قیمت بیت کوین به ۴۰٬۰۰۰ دلار به‌طور خلاصه گفت:

هنوز ضررهای بیشتری در راه است…

کیت آلن (Keith Alan)، یکی از بنیان‌گذاران «متریال ایندیکتورز»، با انتشار نموداری از سیگنال‌های لانگ و شورت از یکی از ابزارهای معاملاتی اختصاصی پلتفرم خود، هشدار داد که اگر خریداران نتوانند قیمت کنونی را از محدوده ۴۰٬۰۰۰ دلاری افزایش دهند، می‌‌تواند انتظار کاهش قیمت به ۳۸٬۰۰۰ دلار را داشت.

نموداری که حجم نقدینگی سفارشات خرید جفت بیت کوین/تتر در صرافی بایننس را نشان می‌دهد، بیانگر علاقه سفارش‌گذاران در محدوده‌ای کمی پایین‌تر از قیمت کنونی و نبود فروشندگان تا محدوده ۴۴٬۰۰۰ دلار است.

متریال اندیکاتورز همچنین به دسته‌ای از نهنگ‌های بیت کوین اشاره می‌کند که ارزش خریدهای مستمر آن‌ها در طول ماه گذشته به ۸۰۰میلیون دلار رسیده است.

ایجاد فشار فروش به‌دنبال خروج سرمایه از GBTC

جیمز سیفارت (James Seyffart)، تحلیلگر بلومبرگ اینتلیجنس، با ترسیم جریان جاری سرمایه در میان ETFهای اسپات نوپا، خاطرنشان کرد که هنوز چالش فروش بیت کوین از سوی گری‌اسکیل بیت کوین تراست وجود دارد.

این صندوق با فروش مجموعاً ۶۴۰میلیون دلار بیت کوین تا روز گذشته، تمام سیگنال‌های پیشین مبنی بر کندشدن این روند را نقض کرد.

باین‌حال، سیفارت به افزایش سرمایه ورودی به سایر ETFها، به‌ویژه ‌آی‌شیرز بیت کوین تراست بلک‌راک اشاره کرد که شاهد ورود ۲۷۲میلیون دلار در آن روز بود. او خاطرنشان کرد:

حجم سرمایه ورودی به ETFهای بیت کوین قابل‌توجه است. ورود بیش از ۲میلیارد دلار دیگر امروز. گری‌اسکیل بیت کوین تراست هنوز هم کمی بیش از نصف این رقم را به خود اختصاص داده است. حجم کل معاملات ETFها، تنها در ۷ روز معاملاتی معادل ۱۹میلیارد دلار بود.

البته، مارتی‌پارتی (MartyParty)، تحلیلگر محبوب در شبکه‌های اجتماعی، به بهبود روند امیدوار است. او در ۲۱ ژانویه (۱ بهمن) گفته بود که باتوجه به اینکه که آشفتگی اولیه پس از راه‌اندازی ETFهای اسپات، جای خود را به یک روند صعودی ثابت‌تر می‌دهد، فروش آن‌ها نیز اکنون باید کاهش یابد.

او با انتشار داده‌های لیکوئیدشدن از پلتفرم تحلیل آن‌چین کریپتوکوانت افزود:

با افزایش قیمت به ۴۲٬۵۰۰ دلار حدود ۲.۱۳۵میلیارد دلار موقعیت معاملاتی شورت لیکوئید خواهند شد.

مارتی‌پارتی خاطرنشان کرد:

بایننس توجه خود را به ایجاد فشار فروش استقراضی معطوف خواهد کرد که موفو معامله‌گران خرد و خریداران نهادی جدید به آن دامن می‌زند.

اخبار مرتبط
بازار ارز دیجیتال در سال‌های اخیر به دلیل داشتن فرصت‌های زیاد برای کسب سود، بسیار محبوب شده است. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هر چند در کلیات بسیار شبیه سرمایه‌گذاری در بازارهایی مانند سهام یا فارکس است اما تفاوت‌هایی هم با آن‌ها دارد.
مبادله ریپل روشی متمرکز است که کمک می‌کند تا تراکنش‌های برون مرزی را سریع‌تر و با کارمزد کمتر انجام دهید. در این مطلب نگاه دقیق‌تری به ریپل خواهیم داشت و نحوه عملکرد آن را توضیح می‌دهیم. ریپل سابقه‌ای طولانی در بین ارز‌های دیجیتال دارد و حتی ۴ تا ۵ سال قبل از بیت کوین پیشی گرفته است. با این حال، علیرغم تاریخچه آن، بسیاری از کاربران هنوز ریپل و XRP و نحوه ارتباط این دو را با هم اشتباه می‌گیرند
تحلیلگران در مورد جهت روند بعدی بیت کوین اختلاف نظر دارند. برخی معتقدند که اصلاحات به پایان رسیده و قیمت به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رسید، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند قیمت برای آزمایش مجدد حمایت ۶۰ هزار دلار کاهش یابد. پیش‌بینی روند آتی قیمت بیت کوین دشوار است و پیش از انجام هر اقدامی باید منتظر نشانه‌های بیشتری بود.
تتر ارز دیجیتالی است که پشتوانۀ آن دلار آمریکا می‌باشد یا به اصطلاح به دلار آمریکا پگ (Peg) شده است. گرچه تتر ممکن است استیبل کوین مطمئن و قابل‌اتکایی در معاملات در بازار ارزهای دیجیتال به‌نظر برسد، اما دلایلی مانند موارد زیر وجود دارند که به ما گوش‌زد می‌کنند که چرا تتر نخریم و در مورد استفاده از آن محتاط باشیم:

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها