شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

بهترین و بدترین ارز دیجیتال + جدول بازدهی انواع ارز دیجیتال در اولین ماه ۲۰۲۴

12 بهمن 1402
بهترین و بدترین ارز دیجیتال + جدول بازدهی انواع ارز دیجیتال در اولین ماه ۲۰۲۴
سویی با بازدهی ماهانه ۸۸ درصدی بهترین عملکرد را بین ۵۰ رمزارز برتر بازار داشته است. آنطرف سرمایه‌گذاران ریپل و دوج‌کوین و کاردانو حق دارند عصبانی باشند

 به گزارش بانک اول بیت کوین نسبت به یک ماه قبل که سال جدید میلادی آغاز شد، از موضع خودش جم نخورده است. سردمدار بازار ارز دیجیتال با همه رفت‌وبرگشت‌هایی که از ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن امسال داشته، کماکان در کانال ۴۲ هزار دلار محبوس است و به‌همین خاطر بازدهی ماهانه تقریبا صفر درصدی را تجربه می‌کند. سرمایه‌گذاران ریپل اوضاع بدتری داشتند و در این مدت حدود ۲۰ درصد پولشان را از دست دادند و حال و روز رمزارز‌های سرشناس دیگری مثل کاردانو و دوج‌کوین اصلا خوب نیست. آن طرف باید ارز دیجیتال سویی را بین ۵۰ رمزارز برتر فعلی برنده بازار بدانیم. بازدهی ۸۸ درصدی ماهانه، ارز دیجیتال سویی را به بهترین رمزارز ماه اول میلادی تبدیل می‌کند و همزمان سرمایه‌گذاران سلستیا و میکر هم باید از شرایط این روز‌ها راضی باشند.

بدترین ارز دیجیتال در ماهی که گذشت

ریپل که جزو ۱۰ رمزارز برتر بازار است، بدترین عملکرد ماهانه را بین انواع گزینه‌های معروف داشته است. قیمت ریپل در حدفاصل ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن امسال معادل ۲۰ درصد آب رفت و الان به نیم‌دلار یعنی به‌پول خودمان ۲۹ هزار و تقریبا ۴۰۰ تومان رسیده است.

ریپل یک ماه قبل حدود ۰.۶۲ دلار ارزش داشت و حالا در عرض ۳۰ روز سرمایه‌گذاران آن با ضرر ۲۰ درصدی روبرو شدند. بعد از ریپل، کاردانو زخم بزرگتری به سرمایه‌گذارانش زده و در ماهی که پشت‌سر گذاشتیم شاهد ریزش ۱۷ درصدی ارزش کاردانو بودیم.

قیمت کاردانو در ۳۰ روز قبلی از ۰.۶ دلار به نیم‌دلار تنزل پیدا کرد و سرمایه‌گذاران آوالانچ و دوج‌کوین که اتفاقا در فهرست ۱۰ رمرزارز برتر فعلی دنیا جا خودش کردند با افت قیمت ۱۳ درصدی در این مدت سروکار داشتند.

سولانا فعلا از حیث تسلط به بازار از گزینه‌هایی که بررسی کردیم، وضعیت بهتری دارد. با این حال سولانا شش درصد قیمتش را در این مدت از دست داده و بایننس‌کوین که دودستی به جایگاه چهارم چسبیده، بازدهی ماهانه منفی درصد را تجربه کرده است.

بیت‌کوین به‌عنوان سردمدار بازار ارز دیجیتال هم حال و روز خوبی ندارد و با وجود لمس محدوده ۴۷ هزار دلار، دوباره به کانال ۴۲ هزار برگشته است. بیت‌کوین یک ماه قبل تقریبا در همین حوالی معامله می‌شد و به‌همین خاطر بازدهی ماهانه بیت کوین تقریبا صفر درصد برآورد می‌شود. ناگفته نماند به‌خاطر اتفاقاتی که در این مدت در بازار ارز رخ داده، سرمایه‌گذاران ایرانی بیت‌کوین از درجازدن‌های آن در کانال ۴۲ هزار دلار سود کردند.

اتریوم که پشت‌سر بیت‌کوین به‌عنوان دومین رمزارز مهم بازار شناخته می‌شود، در یک ماه گذشته رفتاری مثل بیت‌کوین از خودش نشان داده و بازدهی ماهانه اتریوم هم رقمی نزدیک صفر درصد است. این وسط رمزارز‌هایی که اسم و رسم کمتری دارند، برنده ماه اول سال جدید میلادی به‌حساب می‌آیند.

بهترین ارز دیجیتال در ماهی که گذشت

ارز دیجیتال سویی شگفتی‌ساز مقطع فعلی بازار کریپتو است. در یک ماه معادل ۸۸ درصد بازدهی داشته و نسبت به سه ماه قبل رشد قیمت تقریبا ۲۴۰ درصدی را به ثبت رسانده است.

ارز دیجیتال سویی با این حال برای همه تریدر‌های بازار آشنا نیست و هنوز در یکسری از صرافی‌های ایرانی فهرست نشده است. ارز دیجیتال سویی از نظر تسلط به بازار ارز دیجیتال سهم یک‌دهم درصدی دارد و به‌همین خاطر در جدولی که حدود ۹ هزار رمزارز دیده می‌شود، جایگاه چهل‌وششم را دراختیار دارد.

سلستیا یکی دیگر از رمزارز‌های کمترشناخته شده است، که بازدهی ماهانه ۳۷ درصدی از خودش به جا گذاشته است. این یکی در رتبه سی‌ودوم ایستاده و فعلا ۱۶.۹ دلار یعنی تقریبا چهار دلار بیشتر از ابتدای سال نو میلادی معامله می‌شود.

میکر با نماد MKR و قرار گرفتن در رتبه چهل‌وچهارم، بازدهی ماهانه ۲۱ درصدی داشته و درحال حاضر حدود هزار و ۹۶۰ دلار (تقریبا ۱۱۴ میلیون تومان) می‌ارزد. سی و آربیتروم گزینه‌های موفق بعدی هستند.

سی یا همان SEI در این مدت رشد قیمت ۱۴ درصدی و آربیتروم رشد قیمت ۱۳ درصدی را به چشم دیده و آن‌هایی که در کیف پولشان ترون و لیدودائو داشتند، به‌ترتیب به سود پنج و چهار درصدی رسیدند.

بازدهی انواع ارز دیجیتال در اولین ماه ۲۰۲۴

انواع ارز دیجیتال

بازدهی ماهانه

انواع ارز دیجیتال

بازدهی ماهانه

بیت‌کوین

صفر درصد

ترون

مثبت پنج درصد

اتریوم

صفر درصد

چین‌لینک

مثبت دو درصد

بایننس‌کوین

منفی پنج درصد

سلستیا

مثبت 37 درصد

سولانا

منفی شش درصد

لیدو دائو

مثبت چهار درصد

ریپل

منفی 20 درصد

آربیتروم

مثبت 13 درصد

کاردانو

منفی 17 درصد

میکر

مثبت 21 درصد

آوالانچ

منفی 13 درصد

سویی

مثبت 88 درصد

دوج‌کوین

منفی 13 درصد

سی

مثبت 14 درصد

اخبار مرتبط
تتر (Tether)، شرکت ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری جهان یعنی USDT، در راستای تقویت پایبندی به قوانین و مقابله با نگرانی‌های فزاینده نظارتی، همکاری خود را با شرکت تحلیل بلاکچین چینالیسیس (Chainalysis) آغاز کرده است. تتر با توسعه این همکاری جدید سیستم نظارتی تازه‌ای برای مقابله با اعمال تبهکارانه از طریق این استیبل کوین و دور زدن تحریم‌ها ایجاد می‌کند.
اکثر مردم به دنبال فرصت‌هایی برای سودآوری بالا هستند، اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارزان قرار نیست یک‌شبه شما را پولدار کند و نیز باید ریسک‌های این نوع سرمایه‌گذاری را هم در نظر بگیرید. انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری، به زمان و شرایط بازار بستگی دارد و امکان دارد هر ماه این فرصت‌ها عوض شوند. در این مقاله، چند ارز دیجیتال ارزان را نام برده و دلایل و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در چنین ارزهایی را بررسی می‌کنیم.
در این مناظره افراد سرشناسی نظیر آنتونی اسکاراموچی از شرکت اسکای‌بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، پیتر شیف از منتقدان بیت کوین، اریک وورهیس مدیرعامل شیپ‌شیفت (ShapeShift) و نوریل روبینی استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک به تبادل نظر پرداختند. موضوع اصلی بحث این بود که آیا بیت کوین می‌تواند با طلا به عنوان اصلی‌ترین ابزار ذخیره ارزش در دوره‌های تورم بالا رقابت کند یا خیر؟
بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، بایننس، بر اساس داده‌های آتی، زمان اوج بیت‌کوین در این صرافی را نشان داد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها