جمعه, 4 خرداد 1403 2024,May

قیمت بیت کوین به ۲۰۰هزار دلار می‌رسد؟

26 بهمن 1402
قیمت بیت کوین به ۲۰۰هزار دلار می‌رسد؟

تحلیلگر حوزه ارز دیجیتال، معتقد است که قیمت بیت کوین می‌تواند تا قبل از رویداد هاوینگ که در اواسط آوریل اتفاق خواهد افتاد، به ۲۰۰ هزار دلار برسد.

به گزارش  بانک اول  مبنای پیش‌بینی گرت ون لاگن (Gert van Lagen)، شکسته شدن سطح ۷۸.۶ درصد فیبوناچی اصلاحی توسط قیمت است.

وی تاکید کرد که این اتفاق هرگز در گذشته (به خصوص در آستانه هاوینگ) رخ نداده و این موضوع، نشانه‌ای از امکان صعود چشمگیر قیمت در آینده است.

علاوه بر این، روند قیمت بیت کوین در روزهای اخیر مثبت بوده که امید به وقوع چنین صعودی را بیشتر می‌کند.

بیت کوین برای مدتی در سطح ۳۸ هزار دلار نوسان کرد، اما ناگهان و در پی حمایت نهنگ‌ها و معامله‌گران بازار تقویت شد و در مدت کوتاهی به بالای ۵۲ هزار دلار رسید، سطحی که بیت کوین از دسامبر ۲۰۲۱ موفق نشده بود به آن دست یابد.

تحلیلگران معتقدند که هجوم سرمایه به صندوق‌های ETF اسپات بیت کوین موجب افزایش قیمت این ارز دیجیتال و تقویت احساسات صعودی شده است که به نوبه خود می‌تواند بر افزایش قیمت آلتکوین‌ها نیز تاثیر بگذارد.

طبق گزارش رمزارز، در زمان نگارش این خبر، قیمت بیت کوین با ۴.۵۶ درصد افزایش در ۲۴ ساعت گذشته، به محدوده ۵۱۹۰۰ دلار رسیده است.

با توجه به روند قیمت بیت کوین و شکسته شدن سطح فیبوناچی مذکور، ممکن است تا چند ماه آتی، پیش‌بینی لاگن به حقیقت بپیوندد.

چندین تحلیلگر دیگر نیز دیدگاهی مشابه لاگن دارند. هفته گذشته، مایکل ون‌دی‌پوپ (Michaël van de Poppe) عنوان کرد که قیمت بیت‌کوین در ماه‌های آینده و پیش از رویداد هاوینگ، افزایش خواهد یافت.

البته شایان ذکر است که بازار ارز دیجیتال تا حد زیادی غیرقابل پیش‌بینی است و ممکن است این پیش‌بینی‌ها درست از آب درنیایند.

اخبار مرتبط
از سال ۲۰۰۹ که استخراج رمز ارز ها شروع شد در هر ۱۰ دقیقه یک بلاک باز شده و تعداد ۵۰ بیت کوین به ماینرها پاداش داده میشد. این عدد هر ۴ سال سال در پدیده ای به اسم هاوینگ به نصف کاهش میابد. در حال حاضر تعداد بیت کوین در هر بلاک ۶.۲۵ است و در هاوینگ پیش رو این عدد به ۳.۱۲۵ بیت کوین کاهش پیدا میکند.
برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است برای خود یک هدف قیمتی در نظر گرفته باشند. به عنوان مثال اگر قیمت بیت کوین به عدد X برسد، تمام دارایی بیت کوین خود را به فروش می‌رسانند.
قیمت بیت‌کوین در ایران رسما از مرز چهار میلیارد تومان عبور کرد.
مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقات در مؤسسه تجزیه و تحلیل ارزهای دیجیتال "10ایکس ریسرچ" در سنگاپور در این باره گفت: این جریان‌ها خشک نمی‌شوند چرا که سرمایه‌گذاران مطمئن‌تر هستند که به نظر می‌رسد قیمت بالاتر خواهد رفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها