شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

فهرست محبوب‌ترین ابزار‌های هوش مصنوعی منتشر شد

26 بهمن 1402
فهرست محبوب‌ترین ابزار‌های هوش مصنوعی منتشر شد

بر اساس لیست منتشر شده محبوب ترین ابزارهای هوش مصنوعی چت‌بات Chat GPT در صدر فهرست قرار گرفت.

به گزارش بانک اول، در طول سال گذشته و پس از عرضه عمومی «ChatGPT» ابزار‌های هوش مصنوعی بسیاری در دسترس افراد قرار گرفتند؛ اما شواهد حاکی از آن است که چت‌بات مشهور شرکت «OpenAI» همچنان محبوب‌ترین ابزار نزد کاربران است. محققان شرکت «writerbuddy.ai» دریافتند که بیش از ۶۰ درصد از سهم ترافیک ابزار‌های مبتنی بر این فناوری از سپتامبر ۲۰۲۲ تا اوت ۲۰۲۳ با حدود ۱۴ میلیارد بازدید متعلق به چت‌بات رایگان «ChatGPT» است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، همچنین، در مجموع ۲۴ میلیارد بازدید از ابزار‌های هوش مصنوعی وجود داشته است که رشد قابل توجهی نسبت به سال‌های گذشته را نشان می‌دهد. براساس یافته‌های این شرکت، این فناوری میانگین افزایش ترافیک ماهیانه ۲۳۶،۳ میلیون بازدید را تجربه کرده است.

تجزیه و تحلیل متخصصان این شرکت نشان می‌دهد که چت‌بات «Character AI» دومین ابزار محبوب هوش مصنوعی پس از «ChatGPT» است که در بازه زمانی یاد شده حدود ۳،۸ میلیارد بازدید داشته است. از سوی دیگر، این تحقیق اثبات کرد که علاوه‌بر تفاوت‌های جغرافیایی قابل توجه شکاف جنسیتی بزرگی بین افرادی که از ابزار‌های این فناوری استفاده می‌کنند و افرادی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنند، وجود دارد.

بنا بر تحلیل «writerbuddy.ai»، اکثر قریب به اتفاق کاربران ابزار‌های هوش مصنوعی در دوره مورد بررسی مرد بودند. جدیدترین داده‌های مجمع جهانی اقتصاد (World Economic Forum) نیز حاکی از آن است که تنها ۲۲ درصد از شاغلان در عرصه هوش مصنوعی در سطح جهان زن هستند.

بر اساس این گزارش، تفاوت زیادی در مبدأ ترافیک ابزار‌های هوش مصنوعی نیز وجود دارد. بخش عمده ترافیک متعلق به ایالات متحده با ۵،۵ میلیارد بازدید بوده است. هند و اتحادیه اروپا نیز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

ابزار‌های محبوب کاربران عبارت‌اند از:

۱. ChatGPT
۲. Character AI
۳. QuillBot
۴. MidJourney
۵. Hugging Face
۶. Bard
۷. NovelAI
۸. CapCut
۹. JanitorAI
۱۰. Civitai

اخبار مرتبط
روز سه‌شنبه، در نشست سالانه توسعه‌دهندگان آی‌/او (I/O) گوگل در کالیفرنیا، این غول حوزه فناوری نشان داد که چطور هوش مصنوعی با بسترهای مجازی‌اش تلفیق می‌شود‌ــ از موتور جست‌و‌جو گرفته تا جی‌میل‌ــ و از آنچه ادعا می‌کند آینده دستیار هوش مصنوعی در سیستم اصلی جدیدی موسوم به پراجکت استرا (Project Astra) است رونمایی کرد. دمیس هاسابیس، رئیس گوگل دیپ‌مایند (Google Deepmind)، گفت چت‌ربات جدید از حافظه‌اش استفاده می‌کند تا بافتار را درک کند و عمل کند، و در عین حال برای گفت‌و‌گوی طبیعی، «کنشگر، آموزش‌پذیر
کسانی که خود را به مهارت‌های هوش مصنوعی مجهز می‌کنند، در اقتصاد دیجیتال و بازار کار نسبت به کسانی که این مهارت را ندارند، مزیت قابل توجهی خواهند داشت. سازمان‌ها مسئول کمک به کارکنان خود برای ارتقاء مهارت یا مهارت مجدد برای سازگاری با این اکوسیستم در حال تغییر هستند.
همچنین، هوش مصنوعی می‌تواند بهبود امنیت سایبری را با استفاده از تحلیل داده‌های بزرگ را انجام دهد و با تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، می‌تواند الگوهای مشکوک در رفتار اجزای شبکه، کاربران و سیستم‌ها را شناسایی کند و در صورت لزوم، اقدام به بستن دسترسی به داده‌های مشکوک و ایجاد محدودیت کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها