پنجشنبه, 31 خرداد 1403 2024,June

حواستان به احتمال سقوط بیت کوین باشد

15 اسفند 1402
حواستان به احتمال سقوط بیت کوین باشد

بازار ارزهای دیجیتال این روزها سودده شده است، حالا اگر قصد خرید بیت کوین را داریم چه کار کنیم؟ بیایید نگاهی به نظر تحلیل‌گران بی‌اندازیم.

به گزارش بانک اول ، نکته کلیدی دیگری که در روند صعودی کنونی بازار وجود دارد، خطرات و ریسک‌های فزاینده آن است که می‌تواند منجر به زیان‌دهی سرمایه‌گذاران شود.

با وجود احساسات صعودی قدرتمندی که در اطراف بیت کوین مشاهده می‌شود، سرمایه‌گذاران باید هوشیار باشند.

به‌صورت تاریخی، بیت کوین هرگز مدت زمان زیادی را در محدوده قیمتی بالای ۶۰ هزار دلار سپری نکرده است.

در واقع، داده‌ها نشان می‌دهند که این ارز دیجیتال تنها ۰.۸۱ درصد از عمر خود در محدوده قیمتی بالای ۶۰ هزار دلار قرار داشته است.

همچنین اوج‌گیری‌های منحصربه‌فرد بیت کوین به خصوص در سال ۲۰۲۱، در نهایت به اصلاح عمده بازار منجر شد.

تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری جی‌پی مورگان برخلاف اکثر تحلیل‌های صعودی موجود، درباره سقوط احتمالی این ارز دیجیتال به سطح زیر ۶۰ هزار دلار هشدار داده‌اند و پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت بیت کوین پس از هاوینگ تا ۴۲ هزار دلار کاهش پیدا کند.

همچنین جان هاوکینز، استاد ارشد دانشگاه کانبرا اظهار داشته است که با وجود شرایط کنونی، همچنان معتقد است که ارزهای دیجیتال چیزی بیش از یک حباب سوداگرانه نیستند.

او می‌گوید که محبوبیت ETFهای بیت کوین می‌تواند تنها با یک افزایش قیمت موقت همراه شود؛ زیرا به باور او بیت کوین در میان‌مدت و بلندمدت همچنان یک حباب سوداگرانه است.

از سوی دیگر، کسانی که نگاه بدبینانه به بازار دارند، می‌گویند که عرضه ETFهای بیت کوین باعث تشدید نوسانات و معاملات سوداگرانه می‌شود و بازار را غیرقابل پیش‌بینی تر از گذشته می‌کند.

همچنین نگرانی درباره دستکاری احتمالی در بازار، عدم نظارت و احتمال زیان گسترده برای سرمایه‌گذاران جدید، از دیگر دلایلی است که منتقدان برای لزوم محتاط بودن در بازار ذکر می‌کنند.

اخبار مرتبط
. کسب درآمد از طریق ایردراپ ارز‌های مختلف در تمامی این سال‌ها در جامعه رمزارز‌ها مرسوم بوده است. اعتماد کاربران وفادار تلگرام که به ایده نات کوین رونق داد و در مقابل با لیست شدن این رمزارز جواب گرفت. این که کاربران تلگرام توانستند به درآمد‌های قابل توجهی دست یابند نیز می‌تواند گواهی بر امکانپذیر بودن این ادعا باشد.
محمد امام، استفاده از فناوری بلاک چین را یکی از مزیت‌های این طرح خواند و گفت: این طرح که در بستر بلاکچین اجرا می‌شود کاربرد‌های فراوانی در تبادل و جابجایی مالی دارد که در عین حال می‌تواند در فرهنگ‌سازی و آشنایی عموم جامعه با این فناوری نیز تاثیرگذار باشد. همچنین استفاده از چنین امکاناتی می‌تواند در بحث مبارزه با پولشویی و کمک به نظارت بیشتر بانک مرکزی بر کنترل خلق پول نیز بسیار کارساز باشد.
طبق مصوبه هیات دولت جمهوری اسلامی ایران رمز ارزها مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران با ارسال پیامکی به مردم تأکید کرد: برطبق مصوبه هیات دولت جمهوری اسلامی ایران رمز ارزها مشمول حمایت و ضمانت دولت و نظام بانکی نبوده و استفاده از آن در مبادلات داخل کشور مجاز نیست.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها