شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

افت بورس در غیاب فرابورس

20 اسفند 1402
افت بورس در غیاب فرابورس

در شرایطی که معاملات فرابورس با تاخیر آغاز شد و هم‌اکنون در جریان است، بازار بورس با افت ۳۴۹۷ واحد مواجه شد و شاخص کل بورس به عدد دو میلیون و ۱۶۰ هزار واحد رسید.

به گزارش  بانک اول  امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افت ۳۴۹۷ واحد در رقم دو میلیون و ۱۶۰ هزار و ۲۵۳ واحد ایستاد.

شاخص هم‌وزن هم ۹۵۸ واحد کاهش پیدا کرد و به ۷۳۸ هزار و ۸۱۲ واحد رسید.

تعداد معاملات امروز بورس بیش از ۳۴۴ هزار فقره بود که ارزش آن به ۵۹۴۷ میلیارد تومان رسید.

وامید، فولاد، ومعادن و فارس بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به خودرو، خساپا، فولاد و فملی اشاره کرد.

فرابورس ایران اما در پی اختلال ایجاد شده که از روز گذشته ایجاد شد امروز با تاخیر کار خود را آغاز کرد. بر اساس اطلاعیه فرابورس ایران، اختلال ایجاد شده رفع شده و دوره سفارش‌گیری در کلیه بازارها از ساعت ۱۳:۴۵ لغایت ۱۴ بوده که در این بازه ایجاد، حذف یا ویرایش سفارشات امکان‌پذیر است و پس از آن معاملات به صورت حراج پیوسته از ساعت ۱۴ لغایت ۱۷:۳۰ برای تمامی بازارها ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر، بورس اوراق بهادار تهران در وضعیت «بسته» و بازار فرابورس در وضعیت «باز» قرار دارد./ایسنا

اخبار مرتبط
فرزاد وجیهی کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه خرید طلا برای حفظ سرمایه گزینه مناسبی است، گفت: خرید طلا تنها برای افرادی که به دنبال حفظ سرمایه هستند مناسب است. اما اگر کسی به دنبال کسب سود مازاد از تورم است باید در بازار بورس و صندوق‌های اعتباری سرمایه گذاری کنند
معامله‌گران در بورس تهران با انجام 336 هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود 45 هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود 6 میلیارد و 427 میلیون سهم معامله شد.
معامله گران در بورس تهران با انجام ۳۵۷ هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود ۳۹ هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود ۷ میلیارد و ۳۸۳ میلیون سهم معامله شد.
در این روز به ترتیب نماد‌های فارس، فملی، شپنا و شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها