شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

تحقیر بیت‌کوین توسط چهار رمزارز معروف

20 اسفند 1402
تحقیر بیت‌کوین توسط چهار رمزارز معروف

بیت‌کوین در بهترین روز‌های خودش قرار دارد و با احتساب بازدهی ۵۰ درصدی در یک ماه به یک قدمی کانال ۷۰ هزار دلار رسیده است.

به گزارش بانک اول بازدهی ماهانه اتریوم، بایننس‌کوین، دوج‌کوین و شیبااینو از خود بیت‌کوین بیشتر بوده است .

افزایش قیمت بیت کوین از این جهت در روز‌های اخیر مورد توجه تریدر‌ها و افکار عمومی قرار گرفته که رهبر بازار ارز دیجیتال رسما پا به محدوده جدیدی گذاشته اما از یک ماه قبل به این طرف اتریوم به‌عنوان دومین رمزارز برتر بازار سود ۶۰ درصدی برای سرمایه‌گذارانش به ارمغان آورده و اوضاع دوج‌کوین، شیبااینو و بایننس نیز که جزو ۱۰ رمزارز برتر بازار قرار می‌گیرند، از خود بیت‌کوین توپ‌تر بوده است.

قیمت بیت‌کوین؛ ۶۹ هزار و ۳۹۰ دلار

قیمت بیت‌کوین امروز یکشنبه ۲۰ اسفند به شکل لحظه‌ای ۶۹ هزار و ۳۹۰ دلار به‌ثبت رسید. نسبت به دیروز که بیت‌کوین روی پله‌های ابتدایی کانال ۶۸ هزار دلار معامله می‌شد، شاهد رشد تقریبا یک درصدی هستیم و به پول خودمان بیت‌کوین معادل چهار میلیارد و ۱۵۰ میلیون ارزش دارد.

قیمت بیت‌کوین حالا با احتساب رشد یک درصدی که در شبانه‌روز قبلی تجربه کرده، حدود ۱۲ درصد درمقایسه با یکشنبه هفته قبل و نزدیک ۵۰ درصد نسبت به یک ماه قبل بالا آمده است.

بیت‌کوین آن زمان بیشتر از ۴۷ هزار دلار ارزش نداشت، اما در این مدت حرکت صعودی بدون توقفی را آغاز کرده و حالا با نزدیک به مرز ۷۰ هزار دلار روی قله جدیدی ایستاده است.

بیت‌کوین با این وجود نسبت به اتریوم که از حیث تسلط به بازار ارز دیجیتال در جایگاه دوم قرار دارد، حدود ۱۰ درصد بازدهی کمتر داشته است و اوضاع دوج‌کوین، شیبااینو و بایننس‌کوین نیز از خود بیت‌کوین بهتر بوده است.

قیمت اتریوم؛ سه هزار و ۹۵۰ دلار

نمودار اتریوم بازدهی ماهانه تقریبا ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد. اواسط بهمن امسال هر واحد اتریوم معادل دو هزار و ۴۹۰ دلار خریدوفروش می‌شد و حالا این عدد با رشد هزار و ۵۰۰ دلاری به مرز چهار هزار دلار رسیده است.

قیمت اتریوم امروز به‌شکل لحظه‌ای سه هزار و ۹۵۰ دلار به‌ثبت رسید که بادرنظر گرفتن تتر ۵۹ هزار و ۵۰۰ تومانی، معادل ۲۳۴ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان محاسبه می‌شود.

اتریوم در این مدت مثل بیت‌کوین روی مسیر صعودی حرکت کرده و یکبار روز ۱۸ اسفند امسال با نزدیک شدن به محدوده سه هزار و ۹۸۰ دلار روی بلندترین ارتفاع از دی‌ماه ۱۴۰۰ قرار گرفته است.

اتریوم بااحتساب بازدهی ماهانه ۶۰ درصدی، نسبت به سه ماه قبل رشد قیمت ۷۵ درصدی و درمقایسه با یک سال قبل بازدهی ۱۸۵ درصدی را تجربه می‌کند و از این حیث نیز نسبت به بیت‌کوین دست بالاتر را دارد. از نظر تسلط به بازار ارز دیجیتال، اما اتریوم با سهم ۱۸ درصدی پشت سر بیت‌کوین قرار دارد.

شکست بیت‌کوین از بایننس، دوج‌کوین و شیبا

باننس‌کوین درحال حاضر به حدود سه درصد از پول‌های موجود در بازار کریپتو احاطه دارد و از این بابت پشت‌سر بیت‌کوین، اتریوم و تتر می‌ایستد. با این حال بررسی‌های بازار مشخص می‌کند در یک ماه اخیر که بازدهی بیت‌کوین به مرز ۵۰ درصد رسیده، آن‌هایی که در کیف پولشان بایننس‌کوین داشتند به سود ۶۵ درصدی دست پیدا کرده‌اند.

قیمت بایننس‌کوین در این مدت از ۳۲۲ دلار به ۵۳۳ دلار پریده و معادل بازدهی دقیق ۶۴.۸ درصد است. دوج‌کوین و شیبااینو هم که اخیرا خودشان را به جمع ۱۰ رمزارز برتر بازار رساندند و اتفاقا جزو گزینه‌های مورد نظر تریدر‌های ایرانی محسوب می‌شوند، در همین مدت یعنی یک ماه اخیر به‌ترتیب رشد قیمت ۱۲۰ و ۲۴۰ درصدی را تجربه کردند.

قیمت دوج‌کوین الان درحالی به ۰.۱۷۴ (تقریبا ۱۰ هزار و ۴۰۰) تومان است که یک ماه قبل این عدد ۰.۰۸ دلار یا به‌عبارتی چهار هزار و ۴۵۰ تومان بوده است.

شیبااینو هم که رتبه‌بندی جدید رمزارز‌ها خودش را به جمع ۱۰ گزینه اول رسانده، الان به‌پول خودمان نزدیک دو تومان ارزش دارد و این عدد به‌معنی بازدهی شگفت‌انگیز ۲۴۰ درصدی است.

شکست بیت‌کوین از اتریوم، شیبا، دوج‌‌کوین و بایننس

انواع ارز دیجیتال

قیمت

بازدهی ماهانه

بیت‌کوین

69 هزار و 390 دلار

50 درصد

اتریوم

سه هزار و دلار

60 درصد

بایننس‌کوین

533 دلار

65 درصد

دوج‌کوین

0.174 دلار

120 درصد

شیبااینو

0.000034 دلار

240 درصد

ک
اخبار مرتبط
تتر (Tether)، شرکت ناشر بزرگ‌ترین استیبل کوین دلاری جهان یعنی USDT، در راستای تقویت پایبندی به قوانین و مقابله با نگرانی‌های فزاینده نظارتی، همکاری خود را با شرکت تحلیل بلاکچین چینالیسیس (Chainalysis) آغاز کرده است. تتر با توسعه این همکاری جدید سیستم نظارتی تازه‌ای برای مقابله با اعمال تبهکارانه از طریق این استیبل کوین و دور زدن تحریم‌ها ایجاد می‌کند.
اکثر مردم به دنبال فرصت‌هایی برای سودآوری بالا هستند، اما باید بدانید که سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال ارزان قرار نیست یک‌شبه شما را پولدار کند و نیز باید ریسک‌های این نوع سرمایه‌گذاری را هم در نظر بگیرید. انتخاب بهترین ارز دیجیتال ارزان برای سرمایه‌گذاری، به زمان و شرایط بازار بستگی دارد و امکان دارد هر ماه این فرصت‌ها عوض شوند. در این مقاله، چند ارز دیجیتال ارزان را نام برده و دلایل و ریسک‌های سرمایه‌گذاری در چنین ارزهایی را بررسی می‌کنیم.
در این مناظره افراد سرشناسی نظیر آنتونی اسکاراموچی از شرکت اسکای‌بریج کپیتال (SkyBridge Capital)، پیتر شیف از منتقدان بیت کوین، اریک وورهیس مدیرعامل شیپ‌شیفت (ShapeShift) و نوریل روبینی استاد اقتصاد دانشگاه نیویورک به تبادل نظر پرداختند. موضوع اصلی بحث این بود که آیا بیت کوین می‌تواند با طلا به عنوان اصلی‌ترین ابزار ذخیره ارزش در دوره‌های تورم بالا رقابت کند یا خیر؟
بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، بایننس، بر اساس داده‌های آتی، زمان اوج بیت‌کوین در این صرافی را نشان داد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها