شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

افزایش بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس

21 اسفند 1402
افزایش بیش از هزار واحدی شاخص کل بورس

به گزارش بانک اول در انتهای معاملات امروز دوشنبه (۲۱ اسفند) بازار سرمایه، شاخص کل بورس با افزایش هزار و ۳۵۰ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۶۱ هزار واحدی قرار گرفت. خودرو، فولاد و فملی سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و خگستر، خساپا و خودرو سه نماد پرتراکنش بودند. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۹۳۸ واحدی روی پله ۷۳۷ هزار و ۸۶۱ واحدی قرار گرفت.

برترین گروه صنعتی بورس و فرابورس

امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۸۷۶ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین فلزات اساسی و بانک‌ها در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

بیشترین ارزش و حجم معاملات سهام در بورس

افران، اهرم و خگستر بیشترین ارزش معامله و نماد‌های خساپا، خودرو و خبهمن ۲ بیشترین حجم معامله را در بورس تهران تجربه کردند.

اراد ۱۲۷۴، اراد ۱۴۵۴ و اراد ۸۷۴ بیشترین ارزش معامله و نماد‌های بپاس ۲، آریان ۲ و اراد ۱۲۷۴ بیشترین حجم معامله را در فرابورس تجربه کردند.

اخبار مرتبط
فرزاد وجیهی کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه خرید طلا برای حفظ سرمایه گزینه مناسبی است، گفت: خرید طلا تنها برای افرادی که به دنبال حفظ سرمایه هستند مناسب است. اما اگر کسی به دنبال کسب سود مازاد از تورم است باید در بازار بورس و صندوق‌های اعتباری سرمایه گذاری کنند
معامله‌گران در بورس تهران با انجام 336 هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود 45 هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود 6 میلیارد و 427 میلیون سهم معامله شد.
معامله گران در بورس تهران با انجام ۳۵۷ هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود ۳۹ هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود ۷ میلیارد و ۳۸۳ میلیون سهم معامله شد.
در این روز به ترتیب نماد‌های فارس، فملی، شپنا و شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها