چهارشنبه, 27 تیر 1403 2024,July

پایان اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام سهام رایگان متولدین ۱۴۰۱ + آموزش ثبت‌نام

22 اسفند 1402
پایان اسفند آخرین مهلت ثبت‌نام سهام رایگان متولدین ۱۴۰۱ + آموزش ثبت‌نام

مطابق ماده ۱۱ قانون جوانی جمعیت، دولت سالانه مبلغی را به نوزادان در قالب صندوق‌های سهامی تخصیص می‌دهد، در‌حال حاضر دولت برای همه متولدین سال ۱۴۰۱ مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار‌تومان صندوق سهامی خریداری می‌کند.

به گزارش بانک اول به گفته وزیر اقتصاد والدین متولدین سال ۱۴۰۱ تا پایان اسفند‌ مهلت دارد به سایت دولت الکترونیک مراجعه کرده و سهام رایگان فرزند خود را دریافت کنند.

والدین متولدین ۱۴۰۱ تا پایان اسفند سال‌جاری فرصت دارند با ثبت اطلاعات در سایت دولت الکترونیک و انتخاب صندوق سهامی مدنظر خود این هدیه ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار‌تومانی را دریافت کنند.

شرایط دریافت سهام رایگان و انتخاب بهترین صندوق سهامی ETF

اما کدام صندوق سهامی ETF بهترین گزینه برای انتخاب است؟

انتخاب صندوق سهامی ETF بر عهده والدین نوزادان گذاشته است، والدین می‌توانند ۳ صندوق سهامی از ۳۵ صندوق لیست شده در سامانه خدمات دولت را انتخاب کنند. مهمترین ملاک برای انتخاب این صندوق‌ها می‌تواند بازدهی و رشد قیمت آنها در بلند‌مدت باشد. براساس عملکرد گذشته می‌توان پیش بینی کرد دو صندوق سهامی زیر گزینه‌ خوبی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت باشد.

 

چگونه می‌توانیم سهام بیشتری برای فرزندان بگیریم؟

والدین کودکان می‌توانند به صورت مستقل هم در صندوق‌های سهامی بورسی برای فرزندان خود سرمایه‌گذاری کنند، والدین می‌توانند با دریافت کد‌بورسی برای کودکان خود نسبت به خرید واحد‌های صندوق‌های سهامی سرو و انار از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری‌ها اقدام کنند.

اخبار مرتبط
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شتران، وپاسار و حکشتی شد و در مقابل نمادهای معاملاتی وپارس، ومعادن و کگل با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی تاپیکو، شستا و شپدیس شد و در مقابل نمادهای معاملاتی فولاد، کچاد و افق با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 625میلیون ورقه به ارزش 6هزار و 702میلیارد تومان در 149هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 94واحد افت کرد و در ارتفاع 22هزار و 533واحد قرار گرفت.
امروز خودرو بیشترین ارزش معامله را با مبلغ ۲۳۷ میلیارد تومان به خود اختصاص داد. همچنین فلزات اساسی وشیمایی در رتبه‌های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها