شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

افت ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس در پایان هفته

23 اسفند 1402
 افت ۱۳ هزار واحدی شاخص کل بورس در پایان هفته

به گزارش بانک اول شاخص کل بازار سرمایه امروز (چهارشنبه ۲۳ اسفند) ۱۳ هزار و ۲۹۱ واحد افت کرد و در کانال دو میلیون ۱۵۰ هزار واحدی ایستاد. بدین ترتیب در این روز شاخص کل بازار سرمایه ۰.۶۱ درصد ریزش کرد.

شاخص هم وزن ۰.۵۳ درصد افت کرد و در کانال ۷۳۲ هزار واحدی قرار گرفت.

در این بازار ۳۳۶ هزار معامله به ارزش ۷۲ هزار میلیارد ریال انجام شد.

در این روز به ترتیب نماد‌های فولاد، شپنا، وغدیر و شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند

در مقابل نماد‌های فملی و ومعادن بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار سهام برجای گذاشتند.

شاخص کل فرابورس افت ۰.۴۹ درصدی را تجربه و در کانال ۲۴ هزار و ۸۵۳ واحدی ایستاد.

در این بازار بیشترین حجم معاملات به گروه خودرو رسید، همچنین گروه دومی که بیشترین حجم معاملات را به اختصاص داد گروه بانک بود.

اخبار مرتبط
فرزاد وجیهی کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه خرید طلا برای حفظ سرمایه گزینه مناسبی است، گفت: خرید طلا تنها برای افرادی که به دنبال حفظ سرمایه هستند مناسب است. اما اگر کسی به دنبال کسب سود مازاد از تورم است باید در بازار بورس و صندوق‌های اعتباری سرمایه گذاری کنند
معامله‌گران در بورس تهران با انجام 336 هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود 45 هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود 6 میلیارد و 427 میلیون سهم معامله شد.
معامله گران در بورس تهران با انجام ۳۵۷ هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود ۳۹ هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود ۷ میلیارد و ۳۸۳ میلیون سهم معامله شد.
در این روز به ترتیب نماد‌های فارس، فملی، شپنا و شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها