شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

بازار سرمایه منفی شد

26 اسفند 1402
بازار سرمایه منفی شد

تالار شیشه‌ای در اولین روز کاری هفته افت کرد و شاخص کل با کاهش ۱۵۱۷ واحد به به دو میلیون و ۱۴۸ هزار واحد رسید.

به گزارش بانک اول بازار بورس در اولین روز از آخرین هفته‌ی سال ۱۴۰۲ با کاهش جزئی مواجه شد. امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ۱۵۱۷ واحد کاهش پیدا کرد و به رقم دو میلیون و ۱۴۸ هزار و ۵۱۸ واحد رسید.

هم‌چنین شاخص هم‌وزن با افت ۱۷۹۵ واحد در عدد ۷۳۰ هزار و ۲۳۶ واحد ایستاد.

تعداد معاملات روز شنبه بورس بیش از ۳۳۹ هزار فقره بود که ارزش آن به ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید.

بازار سرمایه منفی شد
نقشه بازار بورس ـ شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲

فملی بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشت اما فولاد، میدکو و شپنا تاثیر منفی ایجاد کردند. نمادهای پرتراکنش نیز به ترتیب خودرو، شپنا، خگستر و شستا بودند.

روز شنبه اما فرابورس ایران با رشد اندک ۴.۹ واحد مواجه شد و شاخص کل به ۲۴ هزار و ۸۵۶ واحد رسید.

بیش از ۲۰۰ هزار فقره در فرابورس انجام شد که ارزش آن به ۷۰ هزار میلیارد تومان رسید.

وسپهر و فصبا از نمادهای تاثیرگذار مثبت فرابورس بودند اما بپاس و هرمز منفی شدند. از نمادهای پرتراکنش نیز می‌توان به آردینه، فصبا، بیوتیک و کرومیت اشاره کرد که همگی مثبت شدند./ایسنا

اخبار مرتبط
فرزاد وجیهی کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه خرید طلا برای حفظ سرمایه گزینه مناسبی است، گفت: خرید طلا تنها برای افرادی که به دنبال حفظ سرمایه هستند مناسب است. اما اگر کسی به دنبال کسب سود مازاد از تورم است باید در بازار بورس و صندوق‌های اعتباری سرمایه گذاری کنند
معامله‌گران در بورس تهران با انجام 336 هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود 45 هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود 6 میلیارد و 427 میلیون سهم معامله شد.
معامله گران در بورس تهران با انجام ۳۵۷ هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن به حدود ۳۹ هزار میلیارد ریال رسید و در نتیجه آن، حدود ۷ میلیارد و ۳۸۳ میلیون سهم معامله شد.
در این روز به ترتیب نماد‌های فارس، فملی، شپنا و شبندر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بازار سرمایه داشتند و عامل افت بازار سرمایه شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها