پنجشنبه, 31 خرداد 1403 2024,June

گزارش روزانه بورس ۲۸ اسفند/ بورس سبز پوش به عید رفت

28 اسفند 1402
گزارش روزانه بورس ۲۸ اسفند/ بورس سبز پوش به عید رفت

به گزارش بانک اول بازار سهام آخرین روز کاری سال جاری را از ابتدا با افزونی تقاضا شروع کرد و رفته رفته بر حجم تقاضاها افزوده شد تا آخرین صفحه از کتاب بازار سرمایه در سال 1402 سبز رنگ به اتمام برسد.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با رشدی 34 هزار  و 26واحدی به 2 میلیون و 2195 هزار واحد رسید. همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن با رشدی 8800 واحدی به ارتفاع 742 هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فولاد» و «شپنا» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «زاگرس» و «بپاس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «شستا»، «فولاد» و «وبملت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «آردینه»، «بیوتیک» و «خاور» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 28 اسفند ماه 1402، مبلغ 4 هزار میلیارد میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 230 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 391  نماد در محدوده مثبت و 54 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 307 نماد در محدوده مثبت و 116 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
پنج کارشناس بازار سرمایه از وضعیت بورس تا پایان انتخابات ریاست جمهوری می‌گویند و توصیه‌هایی برای سهامداران دارند
بازار بورس در آخرین روز کاری هفته رشد کرد؛ به طوری که شاخص کل با افزایش ۷۹۶۵ واحد به رقم دو میلیون و ۴۴ هزار واحد رسید.
اگر غیرحرفه‌ای باشید ممکن است در یکی از این موج‌های نوسان ناآگاهانه وارد بازی شوید و پول خود را از دست بدهید. نوسان‌گیری اگرچه در مقاطع و دوره‌هایی از بازار سهام، تاکتیک موفقی است، اما آمارها نشان می‌دهند که به هیچ وجه به‌عنوان یک استراتژی کسب سود در بلندمدت نمی‌تواند مطرح باشد
ارزش معاملات در روز جاری در بازار اوراق بهادار تهران به عدد 4800 میلیارد تومان رسید. سهم ارزش معاملات گروه خودرویی 156 میلیارد تومان بود و این گروه بعد از مدت‌ها دوباره جایگاه برتر ارزش معاملاتی صنایع بازار سرمایه را به خود گرفت. در این چند وقت گروه بانکی در صدر برترین گروه‌ها از نظر ارزش معاملاتی بود که در پایان معاملات امروز این گروه با ارزش معاملاتی در حدود 72 میلیارد تومانی در جایگاه ششم قرار گفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها