شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

تاریخ رونمایی iOS ۱۸ و هوش مصنوعی اپل به‌صورت رسمی اعلام شد!

08 فروردین 1403
تاریخ رونمایی iOS ۱۸ و هوش مصنوعی اپل به‌صورت رسمی اعلام شد!

به گزارش بانک اول به نقل از زومیت، اپل با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی تأیید کرد که کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان ۲۰۲۴ (WWDC ۲۰۲۴) در تاریخ ۱۰ ژوئن (۲۱ خرداد) برگزار می‌شود. اپل معمولاً در کنفرانس‌های سالانه‌ی WWDC روی به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای گوشی آیفون و مک بوک و اپل واچ و سایر محصولاتش متمرکز می‌شود.

بدون شک در مراسم اپل شاهد توجه ویژه به هوش مصنوعی خواهیم بود. با وجود تمامی شایعه‌ها، هنوز دید کاملی نسبت‌ به برنامه‌های اپل نداریم و مشخص نیست که غول آمریکایی چه ایده‌هایی در سر می‌پروراند.

گزارش‌ها می‌گویند اپل روزانه چند میلیون دلار برای مدل‌های زبانی بزرگ خود هزینه می‌کند و ظاهراً با برخی از خبرگزاری‌ها وارد مذاکره شده است تا با مقالات آن‌ها، هوش مصنوعی خود را تعلیم دهد.

اپل در پی امضای قرارداد همکاری با گوگل و OpenAI و بایدو است تا از هوش مصنوعی این شرکت‌ها در دستگاه‌هایش استفاده کند. بخشی از هوش مصنوعی اپل به‌صورت محلی و با استفاده از مدل زبانی اختصاصی این شرکت پردازش می‌شود و قابلیت‌هایی که به سرورها متکی هستند، احتمالاً توسط گوگل یا OpenAI (و بایدو در چین) ارائه خواهند شد.

در کنار هوش مصنوعی، انتظار داریم اپل در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان نسخه‌ی جدید iOS و iPadOS و macOS و watchOS و سایر سیستم‌های عامل خود را به‌نمایش بگذارد. شایعه‌ها می‌گویند که iOS ۱۸ صفحه‌ی هوم جدیدی دارد و برخی از نرم‌افزارهای پیش‌فرضش اصلاح می‌شوند.

ممکن است در WWDC شاهد رونمایی دو مدل جدید از ایرپاد هم باشیم که یکی از آن‌ها بدون قابلیت حذف نویز عرضه می‌شود و دیگری به این ویژگی مجهز خواهد بود. احتمال رونمایی نسل جدید ایرپاد مکس هم وجود دارد.

اخبار مرتبط
روز سه‌شنبه، در نشست سالانه توسعه‌دهندگان آی‌/او (I/O) گوگل در کالیفرنیا، این غول حوزه فناوری نشان داد که چطور هوش مصنوعی با بسترهای مجازی‌اش تلفیق می‌شود‌ــ از موتور جست‌و‌جو گرفته تا جی‌میل‌ــ و از آنچه ادعا می‌کند آینده دستیار هوش مصنوعی در سیستم اصلی جدیدی موسوم به پراجکت استرا (Project Astra) است رونمایی کرد. دمیس هاسابیس، رئیس گوگل دیپ‌مایند (Google Deepmind)، گفت چت‌ربات جدید از حافظه‌اش استفاده می‌کند تا بافتار را درک کند و عمل کند، و در عین حال برای گفت‌و‌گوی طبیعی، «کنشگر، آموزش‌پذیر
کسانی که خود را به مهارت‌های هوش مصنوعی مجهز می‌کنند، در اقتصاد دیجیتال و بازار کار نسبت به کسانی که این مهارت را ندارند، مزیت قابل توجهی خواهند داشت. سازمان‌ها مسئول کمک به کارکنان خود برای ارتقاء مهارت یا مهارت مجدد برای سازگاری با این اکوسیستم در حال تغییر هستند.
همچنین، هوش مصنوعی می‌تواند بهبود امنیت سایبری را با استفاده از تحلیل داده‌های بزرگ را انجام دهد و با تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، می‌تواند الگوهای مشکوک در رفتار اجزای شبکه، کاربران و سیستم‌ها را شناسایی کند و در صورت لزوم، اقدام به بستن دسترسی به داده‌های مشکوک و ایجاد محدودیت کند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها