چهارشنبه, 5 اردیبهشت 1403 2024,April

همه چیز درباره دریافت وام اجاره مسکن سال ۱۴۰۳

15 فروردین 1403
همه چیز درباره دریافت وام اجاره مسکن سال ۱۴۰۳

وام اجاره مسکن افراد متاهل و مجرد رو چطور می توانیم بگیریم  ؟ مبلغ ، اقساط و سودش آن چقدر است ؟ ، شرایط آن چیست و اگر وام را ندادند کجا شکایت کنیم؟ 

به گزارش بانک اول  اقساط وام ۵ ساله هست با سود ۲۳ درصد  وام ۲۰۰ میلیونی اقساط حدود ۵.۶۰۰ سود وام ۱۳۸ میلیون /  وام ۱۵۰ میلیونی اقساط حدود ۴.۲۰۰ سود ۱۰۳ میلیون/  وام ۱۰۰ میلیونی اقساط حدود ۲.۸۰۰ سود ۶۹ میلیونی /  وام ۴۰ میلیونی اقساط حدود ۱.۱۰۰ سود ۲۷ میلیون. برای دریافت وام اجاره  اول ملک رو باید در سامانه املاک به این آدرس amlak.mrud.ir ثبت کنید و بعد وارد این سایت saman.mrud.ir بشید و مراحل درخواست وام رو تکمیل و بانک و شعبه رو انتخاب کنید شروطش دریافت وام اجاره عبارت است از: داشتن کد رهگیری الزامی است، متقاضی و همسرش فاقد مسکن باشند، متقاضی و همسرش تسهیلات جاری خرید، ساخت و اجاره‌ی مسکن نداشته باشند و برای استفاده مجدد از تسهیلات اجاره مسکن، باید اقساط وام اول به پایان رسیده باشد.

اخبار مرتبط
در حال حاضر بانک‌های ملت، ملی، مسکن، صادرات، بانک رفاه کارگران، سپه، تجارت، شهر، سامان، پاسارگاد، خاورمیانه، پارسیان، سینا، کارآفرین، آینده، گردشگری، اقتصاد نوین، ایران زمین، پست بانک و موسسه اعتباری ملل به عنوان بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن معرفی شده‌اند.
طبق ابلاغیه جدید، بانک‌های عامل، برای پرداخت این وام باید فقط یک ضامن رسمی از متقاضی بخواهند؛ اما این وام قرض‌الحسنه که به نام وام خرد و فوری هم معروف است، خیلی هم دریافتش فوری نیست!
موضوع وام با کارت یارانه از سال ۱۳۹۶ و با بخشنامه بانک مرکزی آغاز شد که در همان زمان بانک‌ها اعلام کردند منابع لازم برای پرداخت وام یارانه به مشمولان را ندارند و البته بانک مرکزی هم تکلیفی را بر دوش شبکه بانکی نگذاشت. دو سال بعد همزمان با شیوع ویروس کرونا در ایران، دولت دوازدهم وام‌های یک میلیون تومانی پرداخت کرد که اقساط آن هر ماه از حساب کارت یارانه متقاضیان کسر می‌شد.
بانک رفاه کارگران به منظور تداوم سیاست های حمایتی خود از جامعه مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی، کارکنان شرکت ها و سازمان های متعامل با بانک، در قالب “طرح امید رفاه”تسهیلات پرداخت می کند. تسهیلات طرح امید رفاه به مستمری بگیران ارجمند سازمان تامین اجتماعی که حقوق خود را از بانک رفاه دریافت می کنند و کارکنان محترم بازنشسته بانک رفاه، در قالب عقد قرض الحسنه به میزان بیست میلیون تا یکصد میلیون ریال با نرخ کارمزد سالانه ۴ درصد پرداخت می شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها