جمعه, 4 خرداد 1403 2024,May

سقوط آزاد بیت‌ کوین پس از آغاز حملات ایران به اسرائیل+ تصویر

26 فروردین 1403
سقوط آزاد بیت‌ کوین پس از آغاز حملات ایران به اسرائیل+ تصویر

همزمان با حملات ایران به اسرائیل، ارزش بیت‌ کوین به شدت سقوط کرده است.

به گزارش بانک اول تصویری که ملاحظه می‌کنید لحظه سقوط قیمت بیت کوین را نشان می‌دهد:

پس از واکنش شب گذشته ایران به حمله موشکی چندی قبل رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق و شهادت مستشاران ایرانی، ارزش بیت‌کوین و سایر رمزارزها امروز سقوط کرد.

قیمت بیت‌کوین، به میزان هفت درصد در کمتر از یک ساعت، کاهش یافت و قیمت سایر ارزهای دیجیتال نیز با اقدام جمهوری اسلامی ایران در سرزمین‌های اشغالی در پاسخ به آنچه در دمشق رخ داد، به شدت سقوط کرد.

این ارز رمزنگاری شده در ماه گذشته در میان افزایش چند ماهه به بالاترین میزان خود رسیده است.

قیمت بیت‌کوین تا ساعت چهار و۴۰ دقیقه بعد از ظهر با هفت درصد کاهش به ۶۲ هزار و ۵۷۰ دلار رسید و پس از آن برای مدت کوتاهی پایین‌ترین سطح خود ۶۰ هزار و ۹۰۸ دلار را ثبت کرد.

قیمت اتریوم بیش از ۹ درصد کاهش یافت و به ۲۹۲۳ دلار رسید، در حالی که قیمت بایننس و سولانا به ترتیب ۹ درصد و نزدیک به ۱۸ درصد کاهش یافت.

به نقل از کریپتو، نگرانی‌ها در مورد افزایش درگیری‌های ژئوپلیتیکی در خاورمیانه طی روزهای اخیر بر بازارهای ایالات‌متحده تاثیر گذاشته است. شاخص داوجونز ۴۷۵ واحد کاهش یافت. جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان چیس به سرمایه‌گذاران گفت که درگیری ژئوپلیتیکی باعث نگرانی است و خاطرنشان کرد که می‌تواند تعیین کننده این مورد باشد که اگر قیمت نفت و گاز خیلی بالا برود چه اتفاقی برای اقتصاد جهانی رخ خواهد داد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۲.۲۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۶.۴۲ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۵.۰۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۷۷ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۳.۵۹میلیارد دلار است که ۱۸.۹۴ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱۵.۶۴ میلیارد دلار است که ۹.۵۶ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۱۵۰.۴۷ میلیارد دلار است که ۹۱.۹۸ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۷:۵۷ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۶۴ هزار و ۱۳۶.۷۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۷۳ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۷.۳۹ درصد کاهش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۰۳۷.۶۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۶.۱۶ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۲۵ درصد کاهش

۳- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۴- بایننس کوین

قیمت: ۵۵۴.۸۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۲۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۶۶ درصد کاهش

۵- سولانا

قیمت: ۱۳۸.۶۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۴۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۲.۹۵ درصد کاهش

۶- یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۷- ریپل

قیمت: ۰.۴۸۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۱.۸۰ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر ۱۹.۲۲ درصد کاهش

۸- دوج کوین

قیمت: ۰.۱۵۴۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰.۷۴ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲۱.۶۶ درصد کاهش

۹ – تون کوین

قیمت: ۶.۱۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۹.۳۷ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۳.۱۳ درصد افزایش

۱۰- کاردانو

قیمت: ۰.۵۰۸۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱۳.۹۵ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۳۴ درصد کاهش

اخبار مرتبط
بازار ارز دیجیتال در سال‌های اخیر به دلیل داشتن فرصت‌های زیاد برای کسب سود، بسیار محبوب شده است. سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هر چند در کلیات بسیار شبیه سرمایه‌گذاری در بازارهایی مانند سهام یا فارکس است اما تفاوت‌هایی هم با آن‌ها دارد.
مبادله ریپل روشی متمرکز است که کمک می‌کند تا تراکنش‌های برون مرزی را سریع‌تر و با کارمزد کمتر انجام دهید. در این مطلب نگاه دقیق‌تری به ریپل خواهیم داشت و نحوه عملکرد آن را توضیح می‌دهیم. ریپل سابقه‌ای طولانی در بین ارز‌های دیجیتال دارد و حتی ۴ تا ۵ سال قبل از بیت کوین پیشی گرفته است. با این حال، علیرغم تاریخچه آن، بسیاری از کاربران هنوز ریپل و XRP و نحوه ارتباط این دو را با هم اشتباه می‌گیرند
تحلیلگران در مورد جهت روند بعدی بیت کوین اختلاف نظر دارند. برخی معتقدند که اصلاحات به پایان رسیده و قیمت به بالاترین سطح تاریخی خود خواهد رسید، در حالی که برخی دیگر انتظار دارند قیمت برای آزمایش مجدد حمایت ۶۰ هزار دلار کاهش یابد. پیش‌بینی روند آتی قیمت بیت کوین دشوار است و پیش از انجام هر اقدامی باید منتظر نشانه‌های بیشتری بود.
تتر ارز دیجیتالی است که پشتوانۀ آن دلار آمریکا می‌باشد یا به اصطلاح به دلار آمریکا پگ (Peg) شده است. گرچه تتر ممکن است استیبل کوین مطمئن و قابل‌اتکایی در معاملات در بازار ارزهای دیجیتال به‌نظر برسد، اما دلایلی مانند موارد زیر وجود دارند که به ما گوش‌زد می‌کنند که چرا تتر نخریم و در مورد استفاده از آن محتاط باشیم:

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها