ﺳﻪشنبه, 1 خرداد 1403 2024,May

گزارش روزانه بورس ۲۷ فروردین

27 فروردین 1403
گزارش روزانه بورس ۲۷ فروردین

بازار سرمایه پس از کاهش التهابات در سطح منطقه، روز جاری را با اقبال خریداران آغاز کرد و در اکثر سهام شاهد صفوف خرید بودیم.

به گزارش بانک اول  بازار سهام پس از ریزش هیجانی که 2 روز گذشته متاثر از التهابات منطقه تجربه کرد، پس از کاهش تنش ها و البته حمایت صندوق تثبیت در اکثر سهام خود امروز شاهد صف های خرید بود. البته با توجه به وجود دامنه ی محدود نوسانات به نظر می رسد در روز های آتی با برداشته شدن این محدودیت مجددا به شرایط با ثبات خود بازگردد.

گفتنی است سه نماد «فملی»، «فارس» و «فولاد» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «هرمز» و «شگویا» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «فاذر» و «شستا» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فصبا»، «نخریس» و «بیوتیک» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

گفتنی است صندوق های طلا، با توجه به کاهش نرخ ارز غیر رسمی و برداشته شدن محدودیت دامنه نوسان، همگی در منفی های قابل توجهی کار خود را آغاز کردند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ 25 فروردین ماه 1403، مبلغ 2 هزار میلیارد و 700 میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود 141 میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز 374 نماد در محدوده مثبت و 59 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 292 نماد در محدوده مثبت و 122 نماد در محدوده منفی معامله شدند./تسنیم

اخبار مرتبط
با توجه به اظهارات معاون رئیس جمهوری مبنی بر ادامه فعالیت ادارات و سازمان‌ها در ایام عزای عمومی، این گمانه مطرح است که بازار سهام فردا تعطیل نخواهد بود. به‌ویژه اینکه تعطیلی امروز بازار سهام نیز به دلیل جلوگیری از واردآمدن شوک خبری به دادوستدها بوده و ضربه را گرفته است. بر همین مبنا بعید به نظر می‌رسد تعطیلات بازار سهام بیش از این ادامه یابد.
قادر معصومی خانقاه، مدیر جدید نظارت بر بورس‌های سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به لغو عرضه‌های اولیه در بازار سرمایه گفت: این تصمیم در راستای حمایت از بازار سرمایه با توجه به شرایط کنونی گرفته شده است.
نرخ اخزا در بازار این روزها به اعداد بالاتر از 35 درصدی رسیده است. سود آوری شرکت های بورسی در آخرین گزارش منتشر شده در سامانه کدال ارقامی را نشان می‌دهد که نسبت به دوره های قبل شرکت ها با حاشیه های سود خالص و ناخالص پایین‌تری گزارش شده‌اند و تعدادی از این شرکت‌ها در لبه مرز شناسایی زیان خالص هستند.
در بازار امروز 41 نماد در محدوده مثبت و 390 نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس 71 نماد در محدوده مثبت و 314 نماد در محدوده منفی معامله شدند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها