شنبه, 29 اردیبهشت 1403 2024,May

افت ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه نسبت به روز گذشته

03 اردیبهشت 1403
افت ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه نسبت به روز گذشته

هر قطعه سکه طرح جدید امروز (دوشنبه، سوم اردیبهشت) در بازار طلای تهران با ۲۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۴۳ میلیون تومان معامله شد.

به گزارش  بانک اول  هر قطعه سکه طرح جدید تا لحظه درج این خبر در معاملات امروز (دوشنبه، سوم اردیبهشت ۱۴۰۳) بازار طلای تهران ۲۰۰ هزار تومان کاهش داشت و ۴۳ میلیون تومان دادوستد شد.

سکه بهار آزادی طرح قدیم نیز با کاهش ۳۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته، ۴۰ میلیون تومان معامله شد.

امروز نیم سکه با کاهش ۱۰۰ هزار تومانی نسبت به روز گذشته، ۲۵ میلیون ۴۰۰ هزار تومان و ربع سکه بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

سکه گرمی نیز بدون تغییر هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دادوستد شد.

امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار طلای تهران با کاهش نسبت به روز گذشته، سه میلیون و ۶۴۵ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورد.

نرخ هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز با کاهش ۴۳ دلاری،در کانال ۲ هزار و ۳۴۷ دلاری باقی ماند./ایرنا

اخبار مرتبط
راه‌اندازی آزمایشی یوان دیجیتال یا e-CNY توسط اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، نخستین استقرار CBDC خارج از خاک اصلی چین را نشان می‌دهد. این آزمایش به ساکنان هنگ کنگ امکان می‌دهد تا از طریق کیف پول‌های e-CNY خود که از طریق ۱۷ بانک با استفاده از سیستم پرداخت سریع (FPS) شارژ می‌شوند، تراکنش‌ها را تسهیل کنند؛ که نشان‌دهنده نخستین ادغام این سیستم با یک CBDC از طریق یک بانک مرکزی عمده است.
گزارش‌ها نشان می‌دهد با وجود افزایش قیمت‌ها اما بازارهای سرمایه‌گذاری چیزی جز زیان را نصیب سرمایه‌گذاران نکرده‌اند که این امر تا حد زیادی سبب شده است پوش تورم و کاهش ارزش پول ملی برای اغلب افراد دشوار باشد. هر چند قطار تورم سرعت حرکت خود را کند کرده است، اما رشد آن همچنان فشاری فزاینده به سبد هزینه‌ای خانوار در ایران وارد می‌کند. به عبارت دیگر ماندگاری نرخ تورم در محدوده چهل درصد در میان مدت سبب شده است رشد قیمت‌ها تاثیراتی به مراتب مخرب‌تر از پیش بر سبد خانوار داشته باشند
چند روز پیش خبر رسید که بالاخره با کوتاه آمدن نسبی دولت، طلافروش‌ها کمی راضی شده‌اند و احتمالا دعوای بزرگ دولت و این صنف بر سر ثبت موجودی طلای آنها فروکش کرده است اما هنوز هم هر خبری که مربوط به ماجرای طلا باشد، می‌تواند توجه‌ها را جلب کند، مانند خبری که دیروز درباره میزان مالیاتی که خریداران طلا باید بپردازند.
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است. هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۸۸ (دو هزار و سیصد و هشتاد و هشت) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۶ درصدی داشته است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها