جمعه, 4 خرداد 1403 2024,May

ثبت نام وام مستاجران چگونه است؟

05 اردیبهشت 1403
ثبت نام وام مستاجران چگونه است؟

متقاضیان دریافت وام نباید به صورت حضوری به بانک‌های معرفی‌شده بروند. متقاضی تسهیلات باید به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند.

به گزارش  در حال حاضر بانک‌های ملت، ملی، مسکن، صادرات، بانک رفاه کارگران، سپه، تجارت، شهر، سامان، پاسارگاد، خاورمیانه، پارسیان، سینا، کارآفرین، آینده، گردشگری، اقتصاد نوین، ایران زمین، پست بانک و موسسه اعتباری ملل به عنوان بانک‌های عامل پرداخت وام ودیعه مسکن معرفی شده‌اند.

قبل از هر کاری باید آدرسhttps://saman.mrud.ir را در مرورگر اینترنت بنویسید.

وقتی سامانه باز شد، با صفحه‌ای مواجه می‌شوید که در آن چهار گزینه وضعیت درخواست‌ها، درخواست مسکن، تسهیلات ساخت و تسهیلات ودیعه وجود دارد.

 • برای ثبت نام این وام باید روی گزینه تسهیلات ودیعه مسکن کلیک کنید.
 • در قدم اول متقاضی باید اطلاعات شخصی مثل کد ملی و شماره موبایل را وارد کند.
 • بعد از انجام این مراحل، رمز عبور یک‌بار مصرف به گوشی همراه متقاضی ارسال می‌شود.
 • در صفحه بعدی قوانین و شرایط گرفتن تسهیلات به متقاضی نمایش داده می‌شود.
 • متقاضی دریافت وام با کلیک کردن روی گزینه «متن بالا را مطالعه کرده‌ و می‌پذیرم» به مرحله بعد منتقل می‌شود.
 • همچنین در مرحله بعدی باید مشخصات‌فردی را در سامانه وارد کنید و به مرحله بعد بروید.
 • بعد از تکمیل مشخصات‌فردی نوبت به افراد تحت تکفل می‌رسد.
 • در مرحله بعدی، باید افراد تحت تکفل سرپرست خانوار را اضافه کنید.
 • بعد از تکمیل شدن اطلاعات، یک کد تایید برای متقاضی پیامک می‌شود.
 • با وارد کردن کد پیامک‌شده و انتخاب گزینه «تایید» ثبت‌نام تکمیل خواهد شد.
 • دریافت این پیامک به این معنی نیست که وام به شما تعلق می‌گیرد.
 • این پیامک فقط به این معنا است که اطلاعات شما ثبت شده و به بانک عامل برای دریافت وام معرفی می‌شوید.

وام ودیعه مسکن بعد از ارسال پیامک از حالت غیرحضوری به حضوری تبدیل می‌شود و متقاضی می‌تواند به بانک و شعبه معرفی‌شده مراجعه کند.

طبق دستورالعمل بانک مرکزی اگر متقاضی حداکثر تا ۱۵ روز کاری بعد از تاریخ معرفی به شعبه برای کارهای اداری اقدام نکند، درخواست متقاضی، منقضی می‌شود.

براساس آخرین اعلام بانک مرکزی از تیرماه سال ۱۴۰۱ تا اسفند سال ۱۴۰۲ حدود ۲۷هزار میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن با هدف تنظیم بازار اجاره مسکن و حمایت از مستاجرین به ۳۹۳هزار و ۸۵۰ نفر از متقاضیان پرداخت شده است.

اخبار مرتبط
صندوق بازنشستگی کشوری در سال‌های اخیر طی ۸ مرحله اقدام به پرداخت وام ازدواج به فرزندان بازنشستگان کرده است که در تازه‌ترین مرحله، مبلغ وام ازدواج فرزندان بازنشستگان به ۳۵ میلیون تومان رسیده است.
خیلی از اوقات ممکن است به هر دلیلی فرد نیاز به دریافت وام با سند ملکی داشته باشد. اما برای اخذ چنین وامی نیاز به داشتن شرایط زیادی است و فرد با چالش‌هایی مواجه می‌شود.
در شهر تهران، سقف وام به۲۰۰ میلیون تومان رسیده است. / در مراکز استان‌ها و سایر کلانشهرها این رقم۱۵۰ میلیون تومان می‌باشد. / برای سایر شهرها، متقاضیان می‌توانند تا۱۰۰ میلیون تومان وام دریافت کنند. / در روستاها، سقف وام۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.
این تسهیلات تنها در صورتی به مشتریان پرداخت می‌شود که آن‌ها به میزان 37 میلیون و 500 هزار تومان سپرده گذاری کرده باشند و ضمنا مدت زمان سه تا شش ماه از خواب سپرده‌شان گذشته باشد. سود این وام به 18 درصد می‌رسد و مدت زمان بازپرداخت آن برحسب سود متغیر است اما به طور کلی از 60 ماه بیشتر نیست. لازم به ذکر است این تسهیلات در قالب عقد مرابحه عام یا مرابحه منصوبات بخش مسکن ارائه می‌شود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها