دوشنبه, 4 تیر 1403 2024,June

طلای جهانی گوش به زنگ شد

25 اردیبهشت 1403
طلای جهانی گوش به زنگ شد

قیمت طلا امروز، سه‌شنبه (۱۴ مه) ثابت بود زیرا سرمایه‌گذاران منتظر داده‌های کلیدی تورم ایالات متحده بودند که می‌تواند سرنخ‌های بیشتری در مسیر سیاست‌گذاری فدرال رزرو ارائه دهد.

به گزارش بانک اول بهای هر اونس طلا در ۲۳۳۵ دلار و ۹۳ سنت ثابت بود. قیمت شمش در روز دوشنبه یک درصد کاهش یافت. قیمت طلای آمریکا با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۳۴۱ دلار و ۶۰ سنت رسید.

تمرکز بازارها در این هفته بر روی داده‌های شاخص قیمت تولیدکننده ایالات‌متحده در روز سه‌شنبه و به دنبال آن داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده در روز چهارشنبه، خواهد بود. بر اساس گزارش بانک فدرال رزرو نیویورک، آمریکایی‌ها ماه گذشته خود را برای فشارهای تورمی به طور کلی در چند سال آینده و تسریع افزایش قیمت مسکن آماده کردند.

اکثراقتصاددانان مورد نظر رویترز اظهار کردند که فدرال رزرو احتمالا دو بار در سال جاری، از ماه سپتامبر، نرخ بهره اصلی خود را کاهش خواهد داد. کاهش نرخ بهره هزینه فرصت نگهداری طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد.

بانک مرکزی هند اعلام کرد که سهم طلا در ذخایر خارجی هند افزایش یافته است و از ۷.۳۷ درصد در پایان سپتامبر به ۸.۱۵ درصد در پایان مارس افزایش یافت.

شورای سرمایه گذاری جهانی پلاتین اعلام کرد کسری جهانی پلاتین در سال ۲۰۲۴ بیشتر از انتظار بود که به دلیل کاهش عرضه از معادن در آفریقای جنوبی و روسیه خواهد بود. شرکت متالز فوکوس اعلام کرد که انتظار می‌رود میانگین قیمت‌های پلاتین، پالادیوم و رودیوم امسال در مقایسه با سال ۲۰۲۳ کاهش یابد.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با ۰.۴ درصد افزایش به ۲۸.۲۹ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۹۹ دلار و ۷۴ سنت رسید و پالادیوم با ۰.۳ درصد افزایش به ۹۶۴ دلار و ۸۶ سنت رسید./ایسنا

اخبار مرتبط
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
از مجموع ۲۱۵ کیلوگرم شمش طلای عرضه شده در حراج های عمده و خرد تالار معاملات طلای این مرکز، ۱۷۶ کیلوگرم با میانگین قیمت چهار میلیارد و ۴۶۹ میلیون تومان به ازای هر شمش طلای استاندارد معامله شد.
سیزدهمین جلسه حراج سکه طلا امروز دوشنبه مورخ 4 تیرماه ماه 1403، برگزار می شود. این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می شود و دارایی موضوع سیزدهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال 1386 بانک مرکزی و بدون بسته بندی است.
دارایی طلا در مواجهه با سیاست‌های پولی یا ناپایداری‌های سیاسی ارزش خود را از دست نمی‌دهد و می‌تواند دارایی افراد را در برابر نوسانات ارزی محافظت کند. این موضوع، صندوق‌های طلا را به یکی از گزینه‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها