دوشنبه, 4 تیر 1403 2024,June

احتمالا قیمت دلار تا مدت‌ها در همین محدوده باقی خواهد ماند

30 اردیبهشت 1403
احتمالا قیمت دلار تا مدت‌ها در همین محدوده باقی خواهد ماند

یک کارشناس پولی و بانکی گفت: قیمت ارز در شرایط فعلی در بازار منطقی است و احتمالا در همین حدود باقی خواهد ماند.

به گزارش  بانک اول  به نقل از ایبنا، علی نادری شاهی، کارشناس پولی و بانکی با اشاره به این نکته که رشد قیمت ارز درفروردین امسال و اسفند سال گذشته بیشتر تحت تاثیر تنش‌های سیاسی و مسائل غیر اقتصادی بوده است، گفت: باید این تغییرات کوتاه مدت در بازار ارز را پذیرفت و عملکرد بانک مرکزی را تنها بر اساس این نوسانات کوتاه مدت مورد ارزیابی قرار نداد.

شاهی بیان داشت: بانک مرکزی توانست با مداخله کافی و به اندازه تعادل را به بازار ارز بازگرداند. باید پذیرفت که تغییرات کوتاه مدت گریز ناپذیر است. اگر به صورت بلند مدت عملکرد بانک مرکزی را مورد ارزیابی قرار دهیم، خواهیم دید که در طول بیش از یک سال گذشته در بیشتر مواقع بازار ارز از ثبات نسبی برخوردار بوده و قیمت‌ها در تعادل بوده است.

این کارشناس پولی و بانکی تصریح کرد: وقتی که بازار تحت تاثیر التهابات و هیجانات سیاسی است، دخالت‌های بی مورد نهاد‌های غیر متخصص تنها باعث بدتر شدن شرایط می‌شود. تجربه نشان داده که وقتی بازار ارز دچار رشد شدید و سریع قیمت‌ها می‌شود، یک عامل غیر اقتصادی و عموما سیاسی وجود دارد که کنترل آن خارج از توان بانک مرکزی است.

شاهی در پایان تاکید کرد: قیمت ارز در شرایط فعلی در بازار منطقی است و احتمالا در همین حدود باقی خواهد ماند.

اخبار مرتبط
بازار امروز شاهد روند صعودی قیمت طلا و سکه نسبت به روز گذشته است.
از مجموع ۲۱۵ کیلوگرم شمش طلای عرضه شده در حراج های عمده و خرد تالار معاملات طلای این مرکز، ۱۷۶ کیلوگرم با میانگین قیمت چهار میلیارد و ۴۶۹ میلیون تومان به ازای هر شمش طلای استاندارد معامله شد.
سیزدهمین جلسه حراج سکه طلا امروز دوشنبه مورخ 4 تیرماه ماه 1403، برگزار می شود. این حراج از طریق سامانه معاملات این مرکز به آدرس اینترنتی market.ice.ir برگزار می شود و دارایی موضوع سیزدهمین حراج، تمام سکه، نیم سکه و ربع سکه بهار آزادی ضرب سال 1386 بانک مرکزی و بدون بسته بندی است.
دارایی طلا در مواجهه با سیاست‌های پولی یا ناپایداری‌های سیاسی ارزش خود را از دست نمی‌دهد و می‌تواند دارایی افراد را در برابر نوسانات ارزی محافظت کند. این موضوع، صندوق‌های طلا را به یکی از گزینه‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها