پنجشنبه, 31 خرداد 1403 2024,June

بورس فردا با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می‌شود؟

31 اردیبهشت 1403
بورس فردا با محدودیت دامنه نوسان بازگشایی می‌شود؟

بازار سهام امروز در پی شهادت رئیس جمهوری و همراهان تعطیل اعلام شد. در همین ارتباط رهبر انقلاب، پنج روز عزای عمومی اعلام کردند. میثم لطیفی، معاون رئیس جمهوری نیز پس از جلسه هیات دولت در برابر دوربین رسانه‌ها حاضر شد و اعلام کرد که ادارات و سازمان‌ها تعطیل نخواهند بود. بر همین اساس اکنون این سوال مطرح است که آیا بازار سهام همچنان تعطیل خواهد بود یا با تمهیداتی، معاملات را از سر خواهد گرفت.

صبح امروز اعلام شد که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری و هیات همراه در سانحه سقوط بالگرد جان باخته و به شهادت رسیده‌اند. بر همین اساس نیز بورس تهران امروز تعطیل و جریان معاملات بازار سهام متوقف شد. اکنون این سوال مطرح است که آیا بورس فردا هم تعطیل است؟

تعطیلی در کار نیست!

لحظاتی پیش، میثم لطیفی، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور بعد از اتمام اولین جلسه هیات دولت در نبود ابراهیم رئیسی، گفت: جلسه دیروز هیات دولت طبق برنامه قبلی در ساعت 15 برگزار و سه سناریو برای سانحه در نظر گرفته شد. نخست اینکه رئیس جمهوری به سلامت برگردد و اگه کسالتی هم باشد، مانعی برای انجام امور جاری وجود نباشد و حتی اگر حالت سوم هم رخ دهد، تعطیلی در کار نباشد.

وی ادامه داد: همایش امروز بهره‌وری هم برگزار شد؛ چرا که خط مشی رئیس جمهوری این بود که حتی یک روز هم نباید کار مردم متوقف شود. حتی زمانی که رستم قاسمی فوت کرد بعد از انجام مراسم، جلسه هیات دولت برگزار شد.

لطیفی افزود: بنابراین در جلسه امروز هیات دولت که ساعت 7:30 برگزار شد، مقرر شد تعطیلی در کار نباشد و هیچ کس نباید کار را تعطیل کند.

از سرگیری معاملات بازار سهام با محدودیت دامنه نوسان

با توجه به اظهارات معاون رئیس جمهوری مبنی بر ادامه فعالیت ادارات و سازمان‌ها در ایام عزای عمومی، این گمانه مطرح است که بازار سهام فردا تعطیل نخواهد بود. به‌ویژه اینکه تعطیلی امروز بازار سهام نیز به دلیل جلوگیری از واردآمدن شوک خبری به دادوستدها بوده و ضربه را گرفته است. بر همین مبنا بعید به نظر می‌رسد تعطیلات بازار سهام بیش از این ادامه یابد.

در همین ارتباط، یک منبع آگاه در سازمان بورس در این باره به تجارت‌نیوز اعلام کرد که این سازمان هنوز جلسه‌ای برای تصمیم‌گیری درباره وضعیت بازار سهام در روز سه‌شنبه برگزار نکرده است اما احتمال قوی بر آن است که فردا بورس تهران با محدودیت دامنه نوسان، معاملات را از سر بگیرد.

اخبار مرتبط
پنج کارشناس بازار سرمایه از وضعیت بورس تا پایان انتخابات ریاست جمهوری می‌گویند و توصیه‌هایی برای سهامداران دارند
بازار بورس در آخرین روز کاری هفته رشد کرد؛ به طوری که شاخص کل با افزایش ۷۹۶۵ واحد به رقم دو میلیون و ۴۴ هزار واحد رسید.
اگر غیرحرفه‌ای باشید ممکن است در یکی از این موج‌های نوسان ناآگاهانه وارد بازی شوید و پول خود را از دست بدهید. نوسان‌گیری اگرچه در مقاطع و دوره‌هایی از بازار سهام، تاکتیک موفقی است، اما آمارها نشان می‌دهند که به هیچ وجه به‌عنوان یک استراتژی کسب سود در بلندمدت نمی‌تواند مطرح باشد
ارزش معاملات در روز جاری در بازار اوراق بهادار تهران به عدد 4800 میلیارد تومان رسید. سهم ارزش معاملات گروه خودرویی 156 میلیارد تومان بود و این گروه بعد از مدت‌ها دوباره جایگاه برتر ارزش معاملاتی صنایع بازار سرمایه را به خود گرفت. در این چند وقت گروه بانکی در صدر برترین گروه‌ها از نظر ارزش معاملاتی بود که در پایان معاملات امروز این گروه با ارزش معاملاتی در حدود 72 میلیارد تومانی در جایگاه ششم قرار گفت.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها