چهارشنبه, 27 تیر 1403 2024,July

فراخوان پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی

30 خرداد 1403
فراخوان پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی

فراخوان پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی( سال ۱۴۰۲) اعلام شد.

به گزارش  بانک اول سازمان توسعه تجارت با صدور فراخوانی  پرداخت مشوق صادراتی در قالب کمک سود تسهیلات بانکی( سال 1402) را اعلام کرد. مشروح این فراخوان به شرح زیر است.

با عنایت به تخصیص بخشی کمی از اعتبارات مورد نیاز پرداخت مشوق های صادراتی به استناد دستورالعمل پرداخت مشوقهای صادرات غیرنفتی سال 1402 ابلاغی وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت به شماره 853411 مورخ 1402/05/31 و به منظور حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالا و خدمات و افزایش حجم و تنوع محصولات و خدمات در بازارهای هدف صادراتی، سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد نسبت به پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالا و خدمات با اولویت پرداخت به صادرکنندگان نمونه ملی و صادرکنندگان محصولات دانش بنیان اقدام کند.

با عنایت به تخصیص بخشی کمی از اعتبارات مورد نیاز پرداخت مشوق های صادراتی به استناد دستورالعمل پرداخت مشوقهای صادرات غیرنفتی سال 1402 ابلاغی وزیر محترم صنعت،معدن و تجارت به شماره  853411  مورخ 1402/05/31 و به منظور حمایت همه جانبه و هدفمند از صادرات کالا و خدمات و افزایش حجم و تنوع محصولات و خدمات در بازارهای هدف صادراتی، سازمان توسعه تجارت ایران در نظر دارد نسبت به پرداخت یارانه سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان کالا و خدمات با اولویت پرداخت به صادرکنندگان نمونه ملی و صادرکنندگان محصولات دانش بنیان  اقدام کند:

لذا از کلیه متقاضیان واجد شرایط دعوت می‌شود نسبت به ارائه درخواست کتبی خود به همراه تکمیل فرم‌های مربوطه که در پورتال سازمان به آدرس www.Tpo.ir  بارگذاری شده است اقدام کنند.

لازم به ذکر است با توجه به پایین بودن اعتبار مالی تخصیصی در این خصوص، اولویت بر اساس ثبت درخواست در دبیرخانه سازمان است.

شرایط برخورداری از مشوق صادراتی : 

کلیه متقاضیان می‌بایست نسبت به ایفای تعهدات ارز حاصل از صادرات ( حداقل 60 درصد) در زمان تشکیل پرونده و ارایه اسناد مثبت صادراتی اقدام کنند. بدیهی است پرداخت قطعی مشوق‌های فوق منوط به رفع تعهدات ارزی به میزان حداقل 60 درصد در زمان دریافت پرونده یا پرداخت مشوق است.

مهلت پذیرش پرونده های متقاضیان تا تاریخ 1403/03/10 است. متقاضیان پس از ثبت درخواست دریافت مشوق مذکور به صورت مکتوب، نسبت به تحویل اسناد و مدارک مربوطه به دفتر خدمات ارزی و مالی سازمان توسعه تجارت ایران اقدام کنند.

لازم است صادرکنندگان و متقاضیان مشوق صادراتی به منظور دریافت مشوق صادراتی سال 1402 در اجرای بند (ب) ماده 31 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) و به منظور انطباق هزینه انجام شده درخصوص دستگاه‌­های اجرایی پرداخت ­کننده کمک از دستگاه­‌های دولتی، در صورت دریافت مشوق صادراتی در سال 1401 نسبت به ارائه گزارش دریافت مشوق، تأیید شده با مهر حسابرس یا بازرس قانونی آن شرکت اقدام کنند./تسنیم

اخبار مرتبط
بانک پارسیان در طرح تسهیلاتی وام امتیازی، تا سقف 300 میلیون تومان وام اعطا می‌کند. این وام از نوع قرض الحسنه است و فقط چهار درصد کارمزد برای آن لحاظ شده است. سقف مبلغ وام برای اشخاص حقیقی و حقوقی متغیر است؛ برای شخص حقیقی حداکثر 300 میلیون تومان و برای شخص حقوقی حداکثر 750 میلیون تومان سقف تعیین شده است.
زائران سرپرست خانوار که دریافت کننده یارانه هستند، می‌توانند با مراجعه به در سامانه حج و زیارت و انجام مراحل ثبت نام اربعین، درخواست تسهیلات اربعین را ثبت کنند، با این حال هنوز به صورت رسمی پرداخت تسهیلات اعلام نشده و احتمالا با نزدیک شدن به روزهای اربعین مانند سال گذشته جزئیات آن اعلام می‌شود.
بانک مسکن برای پرسنل شرکت‌هایی که در این بانک حساب دارند، وام 100 میلیون تومانی با دوره بازپرداخت 12 ماهه فراهم کرده است.
در صورتی که افراد حساب کوتاه مدت داشته باشند، از طرف بانک سودی معادل پنج درصد به اصل سپرده‌شان پرداخت می‌شود. متقاضیان به منظور دریافت این وام باید ضامن رسمی و اعتبار شغلی مدنظر بانک را داشته باشند. مدت زمان بازپرداخت اقساط با توجه به سود و مقدار تسهیلات دریافتی متغیر بوده اما در کل از 24 ماه بیشتر نخواهد بود.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها