چهارشنبه, 27 تیر 1403 2024,July

با رعایت این ۴ نکته هوش خود را تقویت کنید

03 تیر 1403
با رعایت این ۴ نکته هوش خود را تقویت کنید

باهوش بودن یک توانایی قابل تغییر و انعطاف‌پذیر برای یادگیری و تحریک مغز است که می‌تواند در طول زمان ارتقا یابد.

به گزارش بانک اول، کافیست با به‌کارگیری این چهار نکته تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید که باعث تقویت و محافظت از مغز شما شوند:

۱. ورزش منظم

انجام ورزش‌های هوازی باعث رشد سلول‌های عصبی و در نتیجه، تقویت ساختار و عملکرد مغز می‌شود.

۲. خواب کافی

هنگام خواب، مغز خاطراتی را که در طول روز داشتید مرور می‌کند. این فرآیند باعث افزایش توانایی مغز برای یادگیری اطلاعات جدید بعد از بیدار شدن می‌شود.

۳. نوشیدن چای سبز

نوشیدن چای سبز باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود و دقت و حافظه را افزایش می‌دهد.

۴. اجتماعی باشید!

از آنجا که انسان موجودی اجتماعی است، حضور در اجتماع نیز می‌تواند بر آمادگی ذهنی بیفزاید. هم‌چنین جامعه‌پذیری می‌تواند عملکرد ذهن و توانایی شناختی را تحریک کند.

اخبار مرتبط
آئدس استان‌های جنوبی کشور، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر و خوزستان را آلوده کرده است. در شمال کشور نیز استان گیلان آلوده شده و استان‌های مازندران و گلستان احتمال قریب به یقین آلوده می‌شوند. استان‌های دیگر به ویژه استان‌های همجوار این استان‌ها هم در معرض تکثیر و آلودگی آئدس قرار دارند ولی تا زمانی که استانی آلوده نشده فرصت بهسازی وجود دارد.
نداشتن تغذیه مناسب که بتواند ویتامین‌های مورد نیاز برای سلامت بدن را تامین کند، صنعت دارویی را در سراسر جهان به ساخت انواع مکمل های غذایی و دارویی هدایت کرده است به طوری که انواع و اقسام این مکمل‌ها را می توان در داروخانه‌ها و با اسامی تجاری مختلف یافت.
پشه های آلوده حامل بیماری هایی هستند که می توانند کشنده باشند، از جمله مالاریا، ویروس زیکا، ویروس نیل غربی و غیره. ضروری است که برای حفظ سلامت خود از نیش این حشرات دور بمانیم.
مسمومیت با نور خورشید بیشتر به عنوان یک واکنش آلرژیک یا بیماری توصیف می‌شود تا یک سوختگی عادی با اشعه خورشید. در حالی که هم آفتاب‌سوختگی و هم مسمومیت با نور خورشید می‌توانند باعث قرمزی، دردناک شدن و متورم شدن پوست شوند، مسمومیت با نور خورشید علائم بیشتری دارد که فراتر از سوختگی پوست هستند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

captcha


امتیاز:

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
تگ ها