پنجشنبه, 30 شهریور 1402 2023,September

طلا سکه ارز

خریداران دلار بخوانند / سرنوشت قیمت دلار در ۶ ماهه دوم سال
برزو حق‌شناس کارشناس اقتصادی درباره پیش‌بینی قیمت دلار در هفته نخست مهر به تجارت‌نیوز گفت: «احتمال ورود این اسکناس به نیمه بالای کانال ۴۹ هزار تومانی و شاید خیز به کریدور بالاتر وجود دارد. هر چه به انتهای تابستان نزدیک می‌شویم نیز، کنترل قیمت دلار برای بازارساز سخت‌تر خواهد شد.»
قیمت طلا، سکه و دلار پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲// سقوط قیمت‌ها
در بازار قیمت دلار آزاد امروز عقب نشست و به ۴۹,۱۰۰ (چهل و نه هزار و یکصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۳۷ درصدی داشته است.
تاثیر آزادسازی دارایی‌های ایران بر بازار ارز / سکه و طلا + جدول
ضوابط و قواعد حاکم بر بازار، مشروعیت مورد نیاز برای رشد قیمت‌ها در پایان ماه‌های محرم و صفر را فراهم می‌کند اما خبر آزادسازی شش میلیارد دلار از دارایی‌های توقیف شده ایران روند بازار را معکوس کرد
قیمت طلا، سکه و دلار چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۲/ دلار افزایشی شد
در آغاز امروز قیمت دلار در بازار آزاد صعودی بود و به ۴۹,۴۲۰ (چهل و نه هزار و چهارصد و بیست ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۱۴ درصدی داشته است. قیمت طلا و سکه اما پایین آمد.
دلار بخریم یا صبر کنیم ارزان می‌شود؟ / برنامه بانک مرکزی برای بازار ارز
توصیه می‌شود که در سرمایه‌گذاری همواره ریسک‌پذیر باشید و برای خودتان حد ضرر درنظر بگیرید و به فکر صید ثروت زیاد در بازار ارز نباشید؛ چراکه ممکن است با یک شوک مواجه شده و دارایی‌تان افت کند. پس دقت و آینده‌نگری را قربانی هیجان یک‌شبه پولدارشدن نکنید و زیاد به تحلیل‌های برخی به‌اصطلاح آینده‌نگر و تحلیلگر بازار ارز و طلا در شبکه‌های اجتماعی گوش ندهید. شرط مهم در هر سرمایه‌گذاری در بازار ارز عقلانیت اقتصادی است نه رفتارهای احساسی.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز سه‌شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۲ / قیمت‌ها صعودی شد
هر مثقال طلا ۱۸ عیار با افزایش ۰.۰۳ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۰,۰۹۶,۰۰۰ (ده میلیون و نود و شش هزار) تومان معامله شد. آخرین نرخ دلار در بازار آزاد قیمت دلار در بازار آزاد، امروز به ۴۹,۳۷۰ (چهل و نه هزار و سیصد و هفتاد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۰۴ درصدی داشته است.
کاهش قیمت دلار و کالاهای اساسی در راه است
کارشناس و تحلیلگر اقتصادی گفت: آزادسازی منابع ارزی را باید یکی از دستاوردهای دیپلماسی اقتصادی دولت سیزدهم و بانک مرکزی خواند.
قیمت طلا ، سکه،دلار و یورو امروز دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۲
نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز دوشنبه ۲۷ شهریور تا ظهر به دو میلیون و ۳۳۹ هزار تومان رسید و درمقایسه با عصر دیروز هزار تومان کاهش پیدا کرد.
 اگر قصد سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه دارید این‌ مطلب را بخوانید
اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید و می‌خواهید ریال‌تان را به طلا و یا سکه تبدیل کنید، ابتدا لازم است بدانید که همه دارایی و یا پس‌اندازتان را وارد این بازار نکنید چرا که در روز مبادا و نیاز به فروش، بخشی از ارزش مصنوعات این فلز گرانبها، کم می‌شود
قیمت دلار، سکه، طلا و یورو امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۲۶ شهریور همزمان با معاملات ابتدایی بازار به ازای هر گرم به دو میلیون و ۳۴۶ هزار تومان رسید.
سکه طلا در هفته آخر شهریور چه سرنوشتی خواهد داشت؟
سکه امامی آخرین بار در هفته پایانی مرداد پای خود را از مرز ۲۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان فراتر گذشت. در آن زمان کمتر کسی این مسئله را جدی گرفت
پیش‌بینی کاهش 2 هزار تومانی قیمت دلار در بازار غیررسمی
بازارساز این روزها با دست پر در بازار مداخله مستقیم و غیرمستقیم دارد و همین موضوع باعث شده است، دلالان و سوداگران از بازار خارج شده و تقاضای واقعی در بازار دست به معامله بزند. مداخله در بازارهای هرات و سلیمانیه و کاهش نرخ دلار از طریق این بازارها منجر به کاهش ریسک کاهش منابع ارزی در کشور شود.
 طلا جان دوباره‌ گرفت
انتشار اطلاعات اقتصادی آمریکا مبنی بر افزایش بیش از حد انتظار شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور برای دومین ماه پیاپی، نگرانی در مورد تورم و احتمال ادامه سیاست‌های سختگیرانه فدرال رزرو در بالا بردن نرخ بهره را افزایش داده است.
دلار سهمیه‌ای بخریم یا نه؟
افراد برای خرید ارز یا همان یوروی سهمیه‌ای باید ۱۰۰ یورو معادل ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را به مدت ۶ ماه در بانک بلوکه کنند
یک پیش‌بینی جدید از قیمت طلا و سکه / طلا و سکه بخریم یا نخریم؟
فعال بازار طلا گفت: پیش‌بینی می‌شود در هفته آخر شهریور قیمت‌ها در همین سطح باقی بماند چون تغییرات خاص اقتصادی را شاهد نیستیم.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲
امروز قیمت سکه امامی در بازار پیشروی کرد و به ۲۸,۰۵۶,۰۰۰ (بیست و هشت میلیون و پنجاه و شش هزار) تومان رسید
افزایش بیش از 10 دلاری طلا
احتمالا تا زمانی که آمارهای شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) در روز چهارشنبه منتشر شود، فعالیت بازار به طور کلی کاهشی خواهد بود. این آمار می‌تواند سرنخ‌هایی در مورد نرخ بهره آمریکا که تاحد زیادی انتظار می‌رود در هفته آینده متوقف شود، به دست دهد.
قیمت طلا، سکه و دلار سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۲/ کاهش قیمت‌ها
امروز قیمت سکه امامی در بازار پایین آمد و به ۲۷,۷۵۱,۰۰۰ (بیست و هفت میلیون و هفتصد و پنجاه و یک هزار) تومان رسید که کاهش ۰.۶۷ درصدی داشته است. قیمت طلا و دلار هم نزولی بود.
همه چیز در مورد گواهی سپرده شمش طلا /خرید شمش طلا با 300 هزار تومان
به گفته کارشناسان نقدشوندگی بالا، عدم ریسک نگهداری طلا، معافیت مالیاتی، امکان سرمایه‌گذاری خرد از جمله مزایای خرید گواهی سپرده شمش طلا است.
آیا فروش طلا بدون فاکتور ممکن است؟/ راه های فروش طلای بدون فاکتور
در صورت گم‌شدن فاکتور، سعی کنید برای فروش طلا بدون فاکتور با طلافروشی که معمولاً از آن خرید می‌کنید تماس بگیرید و درخواست کپی فاکتور کنید. اگر این امکان وجود نداشت، ممکن است بتوانید با ارائه مدارک شناسایی و تصویر جنس طلای بدون فاکتور، از یک طلافروش دیگر فاکتور المثنی دریافت کنید.
قیمت انواع سکه در بازار دوباره کاهشی شد
سکه ‌طرح قدیم‌ در بازار امروز‌ با افت ۱۰۵ هزار تومانی به نرخ ۲۵ میلیون و ۵۰۶ هزار تومان دادوستد شد، همچنین سکه تمام بهار آزادی طرح جدید با کاهش ۱۵۰ هزار تومانی نیز به قیمت ۲۸ میلیون و ۵۹ هزار تومان معامله شد.
مسافرت بدون دلار! / تغییر بزرگ در سفرهای خارجی
امسال از نظر بانک مرکزی عرضه دینار به زائران اربعین یک تجربه موفق در مسیر حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی بوده است، به طوری که حالا محمد رضا فرزین می‌گوید: الگوی بکار گرفته شده در اربعین امسال را ، می‌توان برای تخصیص ارز مسافران به سایر کشورهای منطقه نیز به کار برد.
قیمت طلا، سکه، دلار و یورو یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۲
نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۱۹ شهریور به دو میلیون و ۳۵۳ هزار تومان رسید.
نوسان سکه در کانال ۲۸ میلیون تومان
هر قطعه سکه بهار آزادی طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به روز کاری گذشته ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.
پیش بینی مهم درباره قیمت طلا / طلا و سکه بخریم یا بفروشیم؟
رئیس اتحادیه طلا و جواهر عنوان می‌کند: پیش‌بینی تحلیلگران تا سال میلادی جدید و ژانویه این است که اونس جهانی طلا به ۲ هزار و ۵۰۰ دلار می‌رسد. اگر این اتفاق بیفتد، به طور قطع بازارهای داخلی دنیا نیز تحت‌تاثیر قرار می‌گیرد و افزایش قیمت داریم.
قیمت طلا، سکه و دلار شنبه ۱۸ شهریور ۱۴۰۲/ صعود قیمت‌ها
امروز قیمت دلار در بازار آزاد افزایش محسوسی داشت و به ۴۹,۹۵۰ (چهل و نه هزار و نهصد و پنجاه ) تومان رسید که رشد ۱.۰۶ درصدی را تجربه کرده است. قیمت طلا و سکه هم صعودی بود.
توصیه‌های یک طلا فروش برای خرید طلا
یک فعال بازار طلا در پیش بینی از تغییرات قیمت طلا در هفته جاری گفت: با توجه به تغییرات انس جهانی، نرخ ارز و عرضه و تقاضا نوسان ۱ تا ۳ درصدی داشته باشیم که طبیعی است اما افزایش قیمت در بازار نخواهیم داشت.
قیمت طلا، سکه، دلار و یورو پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۲
نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز پنجشنبه ۱۶ شهریور به دو میلیون و ۳۵۳ هزار تومان رسید.
مقاومت سرنوشت ساز سکه/بلاتکلیفی دلار تهران
در نقطه مقابل استفانی لیختن‌اشتاین خبرنگار مستقل مستقر در وین به نقل از منابع دیپلماتیک نوشته است که در نشست هفته آینده شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی قطعنامه ای علیه ایران صادر نخواهد شد،‌ بالا گرفتن اخبار مثبت و منفی در این ماه تصمیم گیری ‌را سخت تر می کند.
واردات شمش طلا برای چه کسانی جذاب است؟ | از چه کشورهایی می‌ توان شمش طلا خرید؟
با وجود همه مشکلات و معایبی که برای واردات شمش طلا برای صادرکنندگان متصور است، بزرگ‌ترین مزیت واردات شمش طلا این است که بانک مرکزی قادر به دخالت در مبنای قیمت‌گذاری آن نیست و همین مزیت باعث افزایش واردات طلا شده است.
قیمت طلا، سکه، دلار و یورو سه‌شنبه ۱۴ شهریور 1402/ کاهش قیمت طلا و سکه
نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز سه‌شنبه ۱۴ شهریور با افت سه هزار تومانی به دو میلیون و ۳۶۷ هزار تومان رسید
کاهش قیمت انواع سکه
امروز هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته ۱۵۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت.
قیمت طلا سکه، دلار و یورو امروز دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۲
نرخ هر گرم طلا ۱۸ عیار همزمان با نیمه ابتدایی معاملات بازار دو میلیون و ۳۶۳ هزار تومان به‌ثبت رسید
تفاوت قیمت خرید و فروش سکه چقدر است؟
تفاوت قیمت خریدوفروش سکه امامی روز یکشنبه ۱۲ شهریور به ۴۰۰ هزار تومان رسید.
با ۳۰۰ هزار تومان شمش طلا بخرید!
به گفته یک مقام بورس کالا اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند با دریافت کد بازار مالی بورس کالا، با حداقل ۳۰۰ هزار تومان، وارد بازار گواهی سپرده شمش شوند.
قیمت سکه ۱۵۰ هزار تومان افزایش یافت
امروز سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۲۰۰ هزار تومان قیمت نسبت به روز گذشته، ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داد و ستد شد.
قیمت طلا ، سکه، دلار و یورو یکشنبه ۱۲ شهریور 1402/ افزایش قیمت طلا و سکه
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز یکشنبه ۱۲ شهریور همزمان با نیمه ابتدایی معاملات بازار به ازای هر گرم به دو میلیون و ۳۶۹ هزار تومان رسید
بهترین فرصت خرید طلا از دست رفت؟ / سه روایت واقع‌بینانه از وضعیت بازار طلا و سکه
قیمت طلا در روز‌های سپری شده از شهریور ۱۴۰۲، نیم‌درصد افزایش پیدا کرده و از آن‌طرف دلار نهایتا سه تومان گران شده است.
قیمت طلا سکه دلار و ارز امروز 11 شهریور 1402 / افزایش قیمت دلار و طلا
قیمت سکه امامی امروز شنبه ۱۱ شهریور همزمان با نیمه ابتدایی معاملات بازار با کاهش ۱۳۵ هزار تومانی در مقایسه با هفته قبل از مرز ۲۸ میلیون پایین آمد
سکه در کانال ۲۸ میلیون تومان باقی ماند
امروز (پنج‌شنبه) هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید بر اساس نرخ اعلامی اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ۲۸ میلیون تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته تغییری نداشته است.
قیمت طلا، سکه و دلار امروز پنجشنبه ۹ شهریور ۱۴۰۲
امروز قیمت طلا افزایشی بود و هر گرم به ۲,۳۳۱,۳۰۰ (دو میلیون و سیصد و سی و یک هزار و سیصد) تومان رسید که نسبت به روز قبل رشد ۰.۰۳ درصدی داشت. قیمت سکه اما پایین آمد.
 4 پیش بینی از قیمت طلا و سکه
قیمت طلا و سکه، این روزها نوساناتی را در کانال‌های مختلف تجربه کرده است و در برخی از روزها مسیر طلا و سکه از یکدیگر جدا شد. در این میان، همچنان رکود شدیدی بر بازار طلای داخلی حکمفرما است اما بازار جهانی روند افزایشی دارد.
قیمت دلار، سکه، طلا و یورو چهارشنبه هشت شهریور1402 /افزایش قیمت طلا و سکه
قیمت طلا ۱۸ عیار امروز چهارشنبه هشتم شهریور با شروع معاملات بازار به‌ازای هر گرم به دو میلیون و ۳۲۷ هزار تومان رسید و نسبت به دیروز پنج هزار تومان ارتقا پیدا کرد.
افزایش 3 دلاری طلا در بازارهای جهانی
هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 3 دلار و 10 سنت افزایش 1923.27 دلار فروخته شد و در نزدیکی بالاترین رقم از 10 آگوست در نوسان است. کاهش ارزش دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی به افزایش قیمت طلا کمک کرده است همچنین سوددهی اوراق قرضه 10 ساله خزانه‌داری آمریکا از بالاترین رقم از سال 2007 که هفته گذشته ثبت شد، فاصله گرفته است.
یک پیش‌بینی مهم از قیمت سکه در روزهای آینده
به عقیده فعالان سیاسی و اقتصادی روزهای حساس برای مذاکرات هسته ای و برجام در راه است. به نظر می‌رسد توافق تبادل زندانیان در مراحل آخر خود قرار دارد و ایران و آمریکا در انتظار بازگشت زندانیان هستند.
قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۷ شهریورماه 1402/ صعود قیمت‌ها
قیمت طلا، سکه و دلار امروز در بازار تهران وارد مدار صعودی شد.
«رکود» اسم رمز بازار طلا شد! / طلا گران می‌شود یا ارزان؟
اما اینکه در آینده چه اتفاقاتی نظیر پیش فروش مجدد خودرو در سامانه یکپارچه یا اخبار مثبت سیاسی و اقتصادی جدید می‌تواند در بازار طلا موثر باشد را به اعتقاد کارشناسان این حوزه باید در زمان خودش بررسی کرد. رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران همچنین می‌گوید که فروش خودرو در اردیبهشت ماه بازار طلا را دچار مشکل کرد.