پنجشنبه, 30 شهریور 1402 2023,September

طرح های ویژه سپرده گذاری

تغییر کارمزد وام‌های قرض‌الحسنه / این بانک با کمتر از ۴ درصد وام می‌دهد
احسان خاندوزی گفت: کاهش دوره زمانی اعطای تسهیلات فرزندآوری و ازدواج به دستور رئیس جمهور تا پایان مهر به قوت خود باقی است و بعد از اتمام این مهلت، رئیس کل بانک مرکزی گزارش آن را ارائه خواهد داد.
بخشنامه جدید بانک مرکزی درباره ارز ۲۸۵۰۰ تومانی کالاهای اساسی
بانک مرکزی در بخشنامه ارزی جدیدی در مورد واردکنندگان کالاهای اساسی اعلام کرد، تسهیلات ارزی دریافت شده از سوی واردکنندگان با نرخ ۲۸۵۰۰ تومانی، در صورت تخلف از قیمت گذاری با نرخ بازار مبادله تسویه خواهد شد.
 به محض افتتاح حساب در این بانک وام قرض الحسنه 200 میلیونی بگیرید
وام قرض الحسنه یکی از انواع وام های بانکی است؛ این نوع وام در واقع عقدی است بین بانک و قرض گیرنده که طبق مقررات و ضوابط مبلغی به عنوان قرض به فرد داده می شود؛ طبق قرار داد مبلغ وام قرض الحسنه توسط وام گیرنده باید باز پرداخت شود.
طرح جدید وام بانک ملت تا سقف 1 میلیارد و 500 میلیون تومان/ نرخ سود  از 1 درصد 60 ماهه
طرح جدید وام بانک ملت (طرح رشد )از مبلغ 50 میلیون تومان تا سقف 1 میلیارد و 500 میلیون تومان/ نرخ سود از 1 درصد - 4 درصد - 12 درصد - 18 درصد -23 درصد و بازپرداخت 60 ماهه به کلیه مشتریان پرداخت می شود. در این تسهیلات تا 4 برابر موجودی می توانید وام دریافت کنید.
وام 200 میلیون تومانی بانک تجارت برای چه اشخاصی است؟
در صورتی که شخص حقیقی برای این وام درخواست بدهد و براساس تشخیص بانک واجد شرایط دریافت سقف این تسهیلات باشد، مبلغ هر قسط برای وی 6 میلیون و 175 هزار و 419 تومان است. کل سود تسهیلات، 22 میلیون و 315 هزار و 97 تومان و جمع رقم وام و سود آن، 222 میلیون و 415 هزار و 97 تومان خواهد بود.
اعتبارسنجی تسهیلات دهی بانک‌ها دقیق شد/ به نفع وام اولی‌ها و به زیان بدحساب‌ها
بر اساس شیوه اعتبارسنجی، دسترسی به تسهیلات جدید برای مشتریان بدحساب بانکی که حتی وثایق مناسبی هم دارند، اما پیشینه اعتبارسنجی مناسبی ندارند و در بازپرداخت تسهیلات عملکرد مناسبی نداشتند، محدود می‌شود.
شرایط ثبت نام وام 200 میلیون تومانی بانک تجارت
آن دسته از مشتریان بانک تجارت که نسبت به دریافت وام 200 میلیون تومانی طرح «پویا» علاقمند هستند، لازم است به یکی از شعب این مجموعه مراجعه کرده و سپرده کوتاه مدت عادی تشکیل بدهند.
«ارمغان» بانک رفاه کارگران طرحی برای مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی
مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی و پذیرندگان پایانه‌های فروشگاهی (POS) و درگاه‌های پرداخت اینترنتی (IPG) بانک رفاه کارگران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از این طرح و بهره‌مندی از امتیازات، جوایز و پاداش‌های ارزشمند آن به شعب بانک رفاه در سراسر کشور مراجعه و یا با مرکز ارتباط با مشتریان این بانک به شماره 8525 -021 تماس حاصل کنند.
گواهی سپرده نفت‌خام می‌تواند به‌عنوان وثیقه و ضمانت بانکی استفاده شود
وزیر نفت افزود: همه از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگران فروش نفت بودند و درباره توانمندی وزارت نفت برای فروش نفت شک داشتند، در آن دوران آمار فروش نفت بسیار پایین آمده بود و از سال ۹۷ به بعد روزها و ماه‌هایی بود که وصول درآمد نفتی به صفر رسیده بود و در باقی ماه‌ها هم بسیار پایین بود که آمارهای آن نیز موجود است.
ویژگی ها وام 200 میلیون تومانی بانک کارآفرین + مبلغ اقساط
آن دسته از مشتریان بانک آینده که به وام احتیاج دارند، می‌توانند با افتتاح سپرده قرض الحسنه در یکی از شعب این مجموعه، برای دریافت تسهیلات «صبا» درخواست دهند.
شرایط بازپرداخت تسهیلات روستاییان مشخص شد
سال آینده از پروانه چرای دام و چاه کشاورزی و یا سند مالکیت اراضی کشاورزی به عنوان تضمین بازپرداخت تسهیلات روستاییان و کشاورزان پذیرفته می شود.
شرایط دریافت  وام 200 میلیون تومانی بانک توسعه تعاون
مشتریان بانک توسعه تعاون که کمبود نقدینگی دارند و مایل به دریافت وام 200 میلیونی «طرح توسکا» این مجموعه هستند، باید در یکی از شعب آن سپرده بلندمدت داشته باشند.
دستورالعمل پرداخت تسهیلات خرد بر اساس وثیقه گیری مبتنی بر اعتبارسنجی به شعب پست بانک ایران ابلاغ شد
بر طبق ماده ۱۲، تسهیلات قرض‌الحسنه اردواج، تسهیلات تکلیفی فرزندآوری و حمایتی حوادث غیرمترقبه مصوب هیات وزیران و همچنین تسهیلات خرید، جعاله، ودیعه و ساخت مسکن تابع مفاد این دستورالعمل نیستند.
شرایط دریافت وام 300 میلیون تومانی بانک رفاه
تمامی اشخاص حقیقی که مشتری بانک رفاه هستند، امکان دریافت وام 300 میلیون تومانی طرح «حرکت» این مجموعه را دارند. ضمنا این بانک به اشخاص حقوقی هم در قالب طرح حرکت تسهیلات 1 میلیارد تومانی می‌پردازد.
شرایط دریافت وام 200 میلیون تومانی بانک مهر ایران
آن دسته از اشخاص حقوقی که مشتری بانک قرض الحسنه مهر ایران هستند و به وام احتیاج دارند، می‌توانند از طریق طرح « مهریار» تا 200 میلیون تومان تسهیلات بدون سود از این مجموعه دریافت کنند.
وام 5 میلیارد تومانی بانک توسعه تعاون مختص چه کاری است؟
با توجه به مبلغ وام، نرخ سود و مدت زمان بازپرداخت آن، میزان هر قسط 146 میلیون و 874 هزار و 998 تومان است. کل سود تسهیلات، 2 میلیارد و 49 میلیون و 999 هزار و 906 تومان و مجموع رقم وام و سود آن، 7 میلیارد و 62 میلیارد و 959 هزار و 906 تومان خواهد بود.
 نرخ بهره بانکی رکورد دو ساله زد
باوجود آنکه بانک مرکزی باتوجه به شرایط نقدینگی در بانک‌ها تزریق پول را رشد داده بود اما نرخ سود همچنان در مرز ثابت ۲۱ قرار داشت. نرخی که البته به باور بسیاری دستوری بوده و دارای اثرات تورمی در کشور بوده است.
نرخ سود جدید به حساب های قبل هم تعلق می گیرد؟
شاید سؤال مهم برای بسیاری از سپرده‌گذاران این باشد که آیا این تغییر نرخ شامل همه سپرده‌های فعلی می‌شود یا برای دریافت سود بیشتر باید حساب‌های قبلی را لغو و حساب جدید باز کنند؟
پایان معرفی ضامن برای اخذ وام بانکی؟ / ارائه وام به مردم ممنوع نیست، محدود است!
معاون امور بانکی وزارت اقتصاد عنوان کرد: از ۲۵۰۰ همتی که برای کسب و کارها اعلام شده، ۱۹۰۰ همت آن به عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود. هدف گذاری از این کار حفظ اشتغال وضع موجود و تامین مواد اولیه برای بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی است. درواقع توجه شبکه بانکی به صیانت از تولید است.
نرخ سود این سپرده بانکی 5 درصد کاهش یافت و نصف شد / نرخ  سود کدام وام ها تغییر نکرد ؟
نرخ سود سپرده بانکی کوتاه مدت 50 درصد کاهش یافت و از 10 درصد به 5 درصد رسید/ در حالی که نرخ سود وام و تسهیلات تا 23 درصد افزایش یافته است نرخ سود وام های قرض الحسنه تغییر نکرده و 4 درصد است
نرخ سود وام و تسهیلات به 23 درصد و نرخ سود سپرده ها به 22.5 درصد افزایش یافت
نرخ سود وام و تسهیلات بانکی با 5 درصد افزایش از 18 درصد به 23 درصد افزایش یافت . همچنین نرخ سود سپرده های بانکی تا 2205 درصد افزایش یافته است . ولی نرخ سود سپرده کوتاه مدت با 5 درصد کاهش از 10 درصد به 5 درصد رسیده است.
دریافت سود بیشتر از 25 درصد از این بانک به همه مشتریان با هر مبلغ
بانک ملت در تازه طرین طرح خود به گواهی های سپرده یکساله سود 25.7 درصد پرداخت می کند . البت شرط دریافت این سود این است که مشتری سود خود را نه به صورت ماهیانه بلکه پس از یکسال به صورت یکجا دریافت کند. اکنون نرخ سود اکثر بانک ها در سال 23 درصد است . این سود بانک ملت بیشترین سود پرداختی به سپرده ها در سال 1401 است.
اطلاعیه مشترک نظام بانکی درباره الزام به رعایت نرخ سود قانونی
این اطلاعیه تاکید دارد: نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه گذاری مدت دار که قبل از سررسید برداشت شود، معادل نرخ سود علی الحساب سپرده سرمایه گذاری متناظر با دوره ماندگاری آن با کسر نیم درصد خواهد بود. بانک‌ها همچنین اعلام کردند که نرخ سود سپرده‌های سرمایه گذاری کوتاه مدت با کمترین مانده در ماه، در حال حاضر ۱۰ درصد ماه شمار است که به صورت على الحساب محاسبه و به حساب سپرده گذار واریز می‌شود.
روش خرید اوراق گواهی سپرده+کدام بانک
اوراق گواهی سپرده، هر ساله خریداران زیادی را به خود جذب می‌کند. این اوراق معمولا از سوی موسسات مالی مانند بانک‌ها منتشر می‌شود که متناسب با سررسیدهای متفاوت اوراق سود ثابت و تضمین شده پرداخت می‌کنند. اوراق گواهی سپرده در حال حاضر در تعداد زیادی از بانک‌های کشور به متقاضیان ارایه می‌شود. سود اوراق گواهی سپرده معمولا جذاب‌تر از سود بانکی است.
چگونه سود سپرده بانکی خود را افزایش دهیم ؟
چطور بیشترین سود را از سپرده بانکی خود از بانک ها دریافت کنیم ؟ کدام نوع سپرده و کدام بانک بیشترین سود را به سپرده ما پرداخت می کند؟ روش های مختلف سرمایه گذاری در بانک ها و صندوق های سرمایه گذاری کدام است؟
همه چیز درباره سود 23 درصد اوراق گواهی سپرده بانکی
نرخ سود سالانه اوراق گواهی سپرده بانکی 23 درصد است. اگر قبل از سررسید سالانه به پول‌تان نیاز پیدا کنید و از بانک اصل پول‌تان را طلب کنید، سود 10 درصد سالانه به سپرده شما تعلق می‌گیرد. مدت زمان این اوراق مشارکت، حداکثر یکساله است، اما ممکن است برخی بانک‌ها آن را با سررسیدهای کمتر از یکسال هم بفروشند. اوراق گواهی سپرده بانکی قابل فروش یا انتقال است. پس قبل از سررسید سالانه امکان فروش آن را به نفری دیگر دارید.
عرضه اوراق گواهی سپرده با سود ۲۳ درصدی در ۲۵ بانک
روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: با صدور مجور انتشار اوراق گواهی سپرده مدت دار برای بانکهای ملت / تجارت / سپه /کشاورزی / کارآفرین / صادرات ایران / دی و پست بانک به مجموع 17 بانکی که پیش ازاین مجور صدور این گواهی را داشتند تعداد بانکهای ارائه کننده این گواهی به 25 بانک رسید.
فروش اوراق گواهی سپرده ۲۳ درصدی در بانک سپه
فروش اوراق گواهی سپرده مدت دار (ویژه سرمایه گذاری عام) با نرخ 23 درصد در بانک سپه آغاز شد.
اوراق گواهی سپرده عام با نرخ ۲۳ درصد منتشر می شود
هیات عامل بانک مرکزی در مصوبه امروز خود به بانک‌ها اجازه داد اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام) با نرخ 23 درصد منتشر کنند. بخشنامه مربوط به این مصوبه و‌ جزییات آن تا ساعتی دیگر به شبکه بانکی ابلاغ و در پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی هم منتشر می‌شود.
نرخ سود بانکی چقدر زیاد می‌شود؟
به اعتقاد مسئولان بانکی با توجه به نرخ تورم ایران، سود بانکی باید افزایش یابد تا مردم برای سپرده‌گذاری در بانک‌ها انگیزه لازم را داشته باشند. همچنین، میزان افزایش معقولی که از سوی مسئولان بانکی مطرح می‌شود، افزایش سه تا پنج درصدی است تا نرخ سود بانکی به ۲۱ تا ۲۳ درصد برسد.
شرایط دریافت وام 300 میلیون تومانی بانک رفاه چیست؟
بانک رفاه به آن دسته از مشتریانی که در یکی از شعب سپرده جاری، بدون دسته چک، داشته باشند تا 300 میلیون تومان وام پرداخت می‌کند. متقاضیان این تسهیلات باید ضامن رسمی داشته باشند. افرادی امکان دریافت این تسهیلات را دارند که شش تا 9 ماه ازمدت سپرده گذاری و خواب پول آن گذشته باشد. میزان سود این تسهیلات بین 1 تا 17 درصد بوده و براساس زمان سپرده گذاری تعیین می‌شود. حداکثر زمان بازپرداخت این تسهیلات نیز 36 ماه اعلام شده است.
طرح جدید بانک ملی/هم سود 18 درصد بگیرید و هم وام 200 میلیون تومانی فوری و بدون ضامن
در طرح جدید بانک ملی می توانید با سپرده گذاری 18 درصدی در مقاطع 3ماهه ٬6ماهه و 12 ماهه علاوه بر دریافت سود به میزان 2/000/000/000 ریال وام خرید دریافت کنید.این وام فوری و بدون ضامن پرداخت می شود.
خدمات و طرح های بانکی برای کودکان و نوجوانان
بانک اول - بسیاری از افراد اولین حساب بانکی، اولین دفترچه بانکی و اولین کارت بانکی خود را به یاد دارند و به احتمال زیاد بعد از رسیدن به سن قانونی نیز هنوز از آنها استفاده می‌کنند.
 کدام بانک سود بیشتری به سپرده ها می دهد؟
بانک اول - تغییراتی که به تازگی در نرخ سود سپرده بانکی ایجاد شده است، بسیاری از مردم را نسبت به انتخاب بانک برای ایجاد سپرده، دچار تردید کرده است. ۱۵ بانک دولتی و خصوصی چقدر سود می‌دهند؟
پرداخت سود نقدی ارزی به سپرده‌های ارزی با منشأ اسکناس در بانک‌ها+نرخ سود سپرده های ارزی
بانک اول- از تاریخ 10 تردیبهشت 1401 به سپرده های ارزی با منشا اسکناس هم سود تعلق می گیرد.
کدام بانک به سپرده های  خود سود 21 درصد پرداخت می کند؟
بانک اول- یکی از بانک های خصوصی کشور به سپرده های یکساله خود سود 21 درصد پرداخت می کند.
نرخ سود جدید سپرده های ارزی بانک ملت +شرایط حسابهای کوتاه مدت و بلند مدت ارزی
بانک اول - نرخ سود جدید و ارزهای مجاز جهت افتتاح حساب و تمدید سپرده های ارزی کوتاه مدت و بلند مدت از اول اسفند ماه 1400 با تغییراتی مواجه شده است.
کدام بانک ها سود بیشتری به سپرده ها می دهند؟
بانک اول - تا چندی پیش، تنها تعداد اندکی از بانک‌ها برای سپرده‌های میلیاردی سود ۲۵ درصدی پرداخت می‌کردند. اما این روزها بانک‌ها به اسم طرح‌های خاص سود سپرده‌های خود را حتی تا محدوده ۲۴ درصد افزایش داده‌اند.
بانک‌ها چند نوع سپرده‌گذاری دارند؟ سپرده‌گذاری در کدام طرح بهتر است؟
بانک اول - سپرده مقدار پولی است که هر فرد می‌تواند در بانک سرمایه‌گذاری کند تا از خدمات بانکی بهره‌مند شود. بانک‌ها چند نوع سپرده‌گذاری دارند؟ سپرده‌گذاری در کدام طرح بهتر است؟
کدام بانک در سال 1400 بیشترین سود را پرداخت می کند/سود بیشتر از 23 درصد در این بانک
بانک اول - در حالی که بیشترین سود سپرده بانکی 18 درصد اعلام شده است , چند بانک با پرداخت مابه التفاوت سود پرداختی تا 23 درصد سود به سپرده گذاران خود پرداخت کردند , اکنون در تبلیغات محیطی یک بانک بزرگ مشاهده می شود که قرار است به سپرده گذاران این بانک سود بیشتر از 23 درصد پرداخت شود.
پرداخت غرامت به سپرده گذاران بانکی در ترکیه
بانک اول -پس از اینکه سیاست‌های پولی و اقتصادی اردوغان ترکیه را بیشتر درگیر بحران اقتصادی کرد،کند. اکنون او تصمیم دارد به سپرده گذاران بانکی غرامت پرداخت کند. اما نتایج این اقدام چه خواهند بود؟ وزیر دارایی ترکیه در بیانیه‌ای گفت پرداخت غرامت شامل حساب‌های سپرده کوتاه مدت از سه تا ۱۲ ماه می‌شود.
بانک ها به 100 میلیون تومان سپرده چقدر سود می دهند؟
بانک اول - نرخ مصوب سود سپرده بانکی بین ۱۶ تا ۱۸ درصد است اما سود سپرده‌گذاری در بانک‌ها بین ۱۶ تا ۱۸ درصد است اما؛ این روزها برخی از بانک‌ها برخلاف مصوبه بانک مرکزی سود ۲۰ درصدی به سپرده گذاران خود می دهند. کدام بانک سود بیشتری می‌دهد؟
شرایط سپرده‌گذاری ارزی در بانک‌ها/ کدام بانک‌ها بیشترین سود ارزی را دارند؟
بانک اول - بانک‌ها برای ۱۰۰ میلیون تومان سپرده‌گذاری ارزی ۳۱۸ هزار تومان سود می‌دهند، در حالی که اگر این سپرده‌گذاری به صورت ریالی باشد مشمول سود یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان می‌شود. آیا این نوع سپرده‌گذاری به صرفه است؟
سپرده ۱۸ درصدی بانک رفاه با امتیاژ ویژه
بانک اول - بانک رفاه کارگران به سپرده های سرمایه گذاری ۲ ساله خود 18 درصد سود می دهد و فرد سپرده گذار می تواند بعد از یک ماه پول خود را بدون کسر حتی یک ریال برداشت کند.
این 10 بانک بیشترین سود سپرده را می دهند / کدام بانک 20 درصد سود می دهد؟
بانک اول -سود طرح‌های سپرده‌گذاری بلندمدت یکساله بانک‌ها در حال حاضر ۱۶ و تا سقف ۱۸ درصد است. همچنین زمان سپرده‌گذاری بلندمدت در اکثر بانک‌ها بین یک تا دو سال تعیین شده است. اما برخی بانک ها سود بیشتری به سپرده ها اعطا می کنند.
معرفی دو بانک که 23 درصد سود سپرده ( تا 5 درصد بیشتر از سایر بانک ها  ) به مشتریان  دادند
بانک اول - سود سپرده معمولی بانک ها برای سپرده های یکساله 15 درصد و برای سپرده های دوساله 18 درصد است ٬ ولی 2 بانک به سپرده گذاران خود تا 23 درصد سود پرداخت کردند.
در طرح طلایی بانک کشاورزی کم کم پس انداز کنید و 3 تا 5  سود بیشتر از سایر بانک ها بگیرید
بانک اول - سود پرداختی به سپرده های کوتاه مدت در بیشتر بانک ها 10 درصد و در بعضی از بانک ها 8 درصد است ٬ اما بانک کشاورزی با معرفی طرحی به نام آتیه طلایی با امکان سپرده گذاری تدریجی و دلخواه تا 13 درصد سود به سپرده کوتاه مدت پرداخت می کند.
نحوه دریافت سود 18 درصدی از سپرده گذاری  کوتاه مدت   4و٬2 و 6 ماهه در بانکها
بانک اول - بیشترین سود سپرده بانکی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار در حال حاضر 18 درصد است که به سپرده های 2 ساله و گواهی سپرده های یکساله تعلق می گیرد٬ با این وجود هنوزهم روش هایی هست که بتوان در بازهای کمتر از یکسال مثلا 3 ماهه ٬6 ماهه و .. سود سالانه 18 درصدی از بانک ها در یافت کرد.