پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December
سه نکته ناامید‌کننده از پیش‌فروش محصول جدید سایپا
پیش‌فروش اطلس G درحالی برای اولین بار کلید خورده که تا پایان آبان امسال فقط ۱۰۹ نسخه از این محصول توسط سایپا به مرحله تولید رسیده است.
اگر به جریمه رانندگی اعتراض دارید بخوانید
رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه امکان اعتراض به جریمه های نادرست در مراکز اجراییات و ستاد ترخیص پلیس راهنمایی و رانندگی وجود دارد، گفت: در این دو مرکز بخشی وجود دارد که به این موضوع رسیدگی می‌کنند. برابر ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، هیئت‌هایی برای رسیدگی به تخلفات وجود دارد که در این هیئت‌ها همکاران بنده اعتراض رانندگان را شنیده و با در اختیار قرار دادن یک فرم اعتراض راننده ثبت می‌شود.
 آغاز ثبت نام اقساطی خودرو به قیمت کارخانه / بازپرداخت ۴ ساله و تحویل ۱۰ روزه + لینک
بر اساس جدیدترین دور ثبت نام جک مدل J۴ ۱۵۰۰ AT، این خودروی چینی پرفروش با قیمت نمایندگی یعنی ۷۶۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. متقاضیان ثبت نام اقساطی خودرو می‌تواند این محصول را به قیمت کارخانه و با بازپرداخت ۱۲ الی ۴۸ ماهه تحویل بگیرند. همچنین امکان خرید نقدی هم فراهم است. این خودرو در رنگ های سفید، مشکی، خاکستری و طوسی روشن متالیک عرضه شده است.
افزایش ۵ برابری جرایم رانندگی / این تخلف ۵۰۰ هزار تومان جریمه دارد!
ر صورتی‌ که مبلغ جریمه خودرویی به ۱۰ میلیون ریال برسد، راهنمایی و رانندگی موظف است مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مهلت یک‌ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه یا اعتراض اقدام نکند، راهنمایی و رانندگی مکلف به توقیف خودرو تا پرداخت جریمه می‌باشد. در صورت اعتراض، واحد مزبور موظف است درخصوص این موارد ظرف یک هفته تعیین تکلیف کند.
ایران خودرو شرایط فروش ۹۰ روزه هایما را اعلام کرد + جدول
شرایط فروش هایما ۷X از نوع فروش فوری است که طی آن تمامی بهای خودرو از مشتری اخذ می‌شود. قیمت هایما ۷X در این شرایط فروش، حدود یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون تومان اعلام شده است. پس از پرداخت کامل بهای خودرو، هایما ۷X طی ۹۰ روز کاری به مشتری تحویل داده می‌شود. متقاضیان می‌توانند این خودرو را در رنگ‌های مشکی، خاکستری، ذغالی و قهوه‌ای کادرو سفارش دهند. شرایط فروش ایران خودرو برای مینی‌ون هایما، فاقد سود مشارکت و انصراف است.
بازار خودرو همچنان در رکود مطلق است
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت: از عوامل مؤثر بر افزایش یا کاهش قیمت خودروها در بازار عرضه خودرو توسط خودروساز است. هرگاه خودرویی توسط خودروساز فاکتور شود، قیمت آن در بازار کاهش و هر گاه خودرویی توسط خودروساز فاکتور نشود، قیمت آن افزایش می‌یابد.
آغاز ثبت نام نقد و اقساط تارا اتوماتیک ویژه آذر ۱۴۰۲
بت نام فروش فوق العاده ایران خودرو مربوط به تارا اتوماتیک است. متقاضیان می‌توانند کل مبلغ را یکجا پرداخت کنند و خودروی خود را ۹۰ روز دیگر تحویل بگیرند. بررسی شرایط ثبت نام اقساطی ایران خودرو نشان می‌دهد که متقاضیان خرید اقساطی خودرو باید اندکی بیشتر صبر کنند. موعد تحویل در این طرح فرودین و اردیبهشت ماه سال آینده است. در تصویر زیر جزییات را بخوانید.
قیمت خودرو در بازار آزاد چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲
قیمت برخی از خودرو‌های موجود در بازار آزاد را در این خبر مشاهده می‌کنید.
این گواهینامه رانندگی را غیرحضوری دریافت کنید
روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی اعلام کرد: شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت رسمی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی www.taci.ir، درخواست خود برای بهره‌مندی از سرویس‌ خدمات غیرحضوری صدور گواهی‌نامه بین‌المللی را ثبت کنند. گواهی‌نامه بین المللی متقاضیانی که به این روش درخواست خود را ثبت کنند، ظرف چند ساعت توسط پیک‌های کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به نشانی آن‌ها ارسال خواهد شد.
طرح پیش فروش جدید خودروی جذاب ایران خودرو (ویژه آذر ماه)
متقاضیانی که در سامانه یکپارچه ثبت نام نموده اند و اسامی ایشان به عنوان بخش آخر اولویت های پاییز 1402 به این شرکت اعلام شده است و برای ایسان توسط ایران خودرو پیامک ارسال گردیده، امکان ثبت نام در این بخشنامه را دارند.
امکان فروش وسایل نقلیه توقیفی راکد فراهم می‌شود
طبق ماده ۶ این لایحه قرار است یک تبصره به قانون فعلی افزوده شود که در صورت تصویب نهایی، وسایل نقلیه‌ای که توقیف می شوند، در صورتی که مالک وسیله نقلیه تا یک سال بعد از توقیف مراجعه نکند، مراتب یک بار به وی ابلاغ می شود تا ظرف یک ماه نسبت به تعیین تکلیف آن اقدام کند و در صورت عدم مراجعه ظرف مهلت یادشده، پس از تأیید مراجع قضایی، وسیله نقلیه پس از کسر دیون قانونی توسط سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با رعایت قوانین و مقررات مربوط به فروش می‌رسد.
فروش فوری خودروی وارداتی زوتی DL5 آغاز شد+ قیمت
بر اساس اولویت بندی صورت گرفته توسط وزارت صمت و تعداد خودروی وارداتی ، امکان ثبت نام خودروی درخواستی بر اساس اولویت های اعلام شده جهت حائزین شرایط با ارسال پیامک اطلاع رسانی مطابق شرح ذیل فراهم گردیده است.
سقوط سنگین قیمت هایما + قیمت جدید
همچنین هایما ۷ اس، ۱ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان قیمت خورده است که ۱۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است مدل های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هایما اس هفت نیز کاهش ۱۰میلیونی در یک هفته اخیر داشته اند.
با تغییر رنگ، خودروی خود را زودتر تحویل بگیرید
بر این اساس شرایط تغییر اختیاری رنگ خودرو به رنگ‌های قهوه‌ای نسکافه‌ای و آبی اقیانوسی متالیک با موعد تحویل زودتر فراهم شده است.
چانگان CS35 پلاس در سایپا تولید خواهد شد/ مشخصات فنی
وزن این خودرو 1390 کیلوگرم و ابعاد آن به شرح طول 4335 میلی‌متر، عرض 1825 میلی‌متر و ارتفاع 1660 میلی‌متر است. میزان مصرف سوخت ترکیبی آن نیز 6.4 لیتر در هر 100 کیلومتر می‌باشد و ظرفیت باک سوخت آن 52 لیتر است.
 نرخ جدید معاینه فنی خودروها اعلام شد
نرخ معاینه برای خودروهای مختلف در سال ۱۴۰۲ اعلام شد.
جزییات تغییرات جدید گواهینامه / رنگ گواهینامه‌ها تغییر کرد
رئیس پلیس راهور گفت: در ابتدا گواهینامه تمامی افراد سفید رنگ است و بعد از مدتی که افراد رانندگی کردند و مرتکب تخلف شدند یا اینکه رانندگی بدون خطر و تخلف داشتند رنگ گواهینامه افراد به نقره‌ای و طلایی ارتقا یا به نارنجی و قرمز تنزل پیدا می‌کند. هادیانفر تصریح کرد: اگر فردی از نظر پلیس، راننده کم‌خطر یا پرخطر تشخیص داده شود و منجر به تصادف یا مشمول ماده ۷ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی شود، گواهینامه او ابتدا به رنگ نارنجی و بعد به رنگ قرمز تغییر رنگ می‌دهد.
فوری؛ واردات خودرو برای همه مردم آزاد است
لطف الله سیاهکلی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گمانه زنی ها در خصوص حذف واردات خودروهای کارکرده از لایحه بودجه ۱۴۰۳، بیان کرد: واردات خودروهای کارکرده اکنون به تصویب مجلس رسیده است و برای اجرا نیز لزومی ندارد که در لایحه بودجه ۱۴۰۳ آورده شود. این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه واردات خودروهای کارکرده نیازمند بودجه دولتی نیست‌ فلذا حتما نباید در بودجه آورده شود، اظهار کرد: ما اعتقادی به تامین بودجه از سوی بانک مرکزی برای واردات خودروهای کارکرده نداریم.
طرح جدید پیش فروش سایپا / این خودرو را با قیمت کارخانه بخرید
بخشنامه پیش فروش خودروی جدید اطلس G شرکت سایپا ویژه آذرماه 1402 منتشر شد.
پیش‌فروش خودروهای خیالی سایپا!
گروه خودروسازی سایپا در بهمن و اسفند سال گذشته با شرکت در طرح فروش سامانه یکپارچه خودرو انواع خودروی کوییک را به فروش گذاشت. کوییک اتومات یکی از محصولات جدیدی این کارخانه بود که با موعد تحویل زمستان امسال به عرضه گذاشته شد. گرچه قرار بود دعوتنامه این خودروها در تابستان به مشتریان ارسال شود، اما اکنون پس از گذشت ماه‌ها، هنوز مشتریان سایپا دعوتنامه‌ای دریافت نکرده‌اند.
فوری / همه دارندگان کارت سوخت بخوانند
سهمیه بنزین ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده‌نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل‌ذخیره خواهد بود؛ این در حالی است که از ابتدای سهمیه بندی بنزین، سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت برای خودروهای شخصی و موتورسیکلت ۶ ماه در نظر گرفته شده بود که این مدت زمان از اردیبهشت سال ۹۹، به ۹ ماه افزایش یافته است.
اعلام شرایط فروش کی ام سی X۵ ویژه آذر ۱۴۰۲ + جدول
کرمان موتور در آذرماه 1402، نخستین شرایط فروش کی ام سی X5 را اعلام کرد. این شرایط فروش از نوع نقدی است که در آن مشتریان باید تمامی وجه اعلام‌شده به‌عنوان قیمت خودرو را در یک مرحله پرداخت کنند. موعد تحویل خودروها در این بخشنامه نیز اسفندماه 1402 اعلام شده است که کمتر از 90 روز کاری خواهد بود.
اقدام عجیب ایران خودرو / ماشین سفید نداریم!
پس از حواشی تاخیرهای تحویل خودروهای سامانه یکپارچه همچنین الزام به تغییر مدل خودرو این بار ایران خودرو از مشتریان خواسته تا خودروی انتخابی را با رنگ دیگری تحویل بگیرند. برای نمونه خودروی ثبت نامی پژو ۲۰۷ یکی از مخاطبان که قرار بود آبان ماه به رنگ سفید تحویل داده شود با گذشت ۱۳ روز از آذر ماه ایران خودرو برای تحویل سریع تر خودرو درخواست تغییر رنگ به قهوه ای نسکافه ای یا آبی اقیانوسی داده است.
اعلام قیمت قطعی ۶ خودرو وارداتی+ جدول
براساس اعلام سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی آن دسته از متقاضیان سامانه یکپارچه عرضه خودروهای وارداتی که در مرحله اول ثبت نام نموده و اولویت آن‌ها مشخص شده می‌رساند، سامانه صرفا جهت انتخاب خودروها از روز دوشنبه مورخ 1402/09/13 تا ساعت 23:59 روز چهارشنبه 1402/09/15 در دسترس است.
آغاز عرضه ۸ خودروی وارداتی در سامانه یکپارچه
مدیر سامانه یکپارچه خودرو گفت: دور ششم عرضه خودرو‌های وارداتی برای متقاضیانی که اسفند پارسال ثبت نام کرده اند از امروز (۱۳ آذر) فعال شد.
سهمیه سوخت این خودروها قطع شد
عزیزی تصریح کرد: با اجرای این ماده قانونی، بیش از ۵۰ هزار خودرو نفت گازسوز فاقد بیمه شناسایی شد که در پنج ماه گذشته به تدریج طی گام های متوالی وارد لیست هشدار شدند، دارندگان این خودروها ابتدا به مدت یک ماه هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها پیغام هشدار بیمه را دریافت کرده و سپس کارت هوشمند سوخت آنها تا دریافت بیمه نامه جدید، در لیست خاکستری قرار گرفته و موقتاً غیر فعال شد.
شرط حساب وکالتی برای متقاضیان عادی خرید خودرو حذف شد
بر این اساس کارشناسان معتقد بودند که حتی با اعمال این شرط نیز، باز همان دلالان سرمایه‌داری که پیش‌تر اقدام به خرید کارت ملی‌های اجاره‌ای می‌کردند، وجه خودرو را به حساب اجاره‌کننده واریز خواهند کرد تا بتواند ثبت‌نام کند؛ بنابراین باز هم صف قرعه‌کشی پر از دلالان سرمایه‌دار خواهد ماند و لاتاری ملی، لاتاری ملی می‌ماند؛ چراکه'' صورت مسئله که ایراد دارد، راه‌حل‌ها هم غلط ارائه می‌شود''
هشت خودروی جدید وارداتی در دور جدید سامانه عرضه یکپارچه/ لیست خودروها
جدیدترین محصول ارائه شده، جیلی آزکارای فردا موتورز است و سایر خودروها نیز در دوره‌های گذشته به فروش رسیده‌اند.
تکمیل ظرفیت فروش عادی لاماری ایما
فروش لاماری ایما در سامانه یکپارچه پس از اختلال در این سامانه که قرار بود از ساعت ۱۲ آغاز شود از ساعت ۱۶ بازگشایی شد و تنها در ده دقیقه ظرفیت فروش عادی این خودرو تکمیل شد.
8 خودروی دور جدید سامانه وارداتی ها مشخص شد
به گفته مدیر سامانه یکپارچه عرضه خودرو بر اساس قوانین فعلی، این خودروها حداکثر طی 90 روز کاری به دست مشتریان می رسند و صرفاً خودروهایی در این سامانه به فروش می رسند که به خاک کشور وارد شده اند. همچنین برخی خودروها قیمت نهایی مشخص دارند و برخی دیگر هم در مرحله قیمت گذاری به سر می برند. در دور ششم سامانه وارداتی ها تنها جیلی آزکارا فردا موتورز به عنوان یک محصول جدید عرضه شده است و سایر خودروهای نام برده در دوره های قبلی هم به فروش رسیده اند.
آغاز فروش خودرو در سامانه یکپارچه / ثبت‌نام متقاضیان عادی و طرح فرسوده شروع شد
همچنین مردم می‌توانند علاوه بر مراجعه به سامانه یکپارچه خودروهای داخلی به نمایندگی شرکت‌ها هم برای اطلاع از طرح‌های متنوع فروش مراجعه کنند. نمایندگی‌ها به سامانه خودرو دسترسی داشته و می‌توانند ثبت نام مردم را انجام دهند.
قیمت خودروهای داخلی را چه کسی تعیین می‌کند؟
معاون حمل و نقل وزارت صمت گفت: ما فقط ادعای خودروساز درباره نصب قطعات جدید را بررسی می‌کنیم، اما قیمت توسط سازمان حمایت تایید می‌شود.
وضعیت بازار خودرو یکشنبه ۱۲ آذر / ریزش قیمت پژو پارس، تارا، هایما و کوییک
ررسی بازار خودرو امروز حاکی از افت‌وخیز قیمت‌ محصولات پرفروش داخلی است و رکود هنوز بر معاملات خودرو حاکم است. بررسی قیمت محصولات ایران خودرو نشان می‌دهد که قیمت تارا، هایما، پژو ۲۰۷ و پژو پارس طی یک روز گذشته ارزان شدند. همچنین بررسی قیمت محصولات سایپا حاکی از ریزش قیمت کوییک و پراید است.
سامانه یکپارچه خودرو‌های وارداتی فردا باز می‌شود
مهدی تقدسی، مدیر سامانه یکپارچه فروش خودرو گفت: سامانه یکپارچه فروش خودرو‌های وارداتی فردا دوشنبه ۱۳ آذر باز می‌شود و متقاضیان از این پس با مراجعه به نمایندگی‌های فروش خودرو به صورت حضوری می‌توانند اقدام به خرید کنند.
 تا ۱۴۰۴ منتظر پرتیراژ‌ها نباشید / رونمایی از شیوه جدید فروش خودرو
سامانه یکپارچه فروش خودرو قرار است با سازوکار جدیدی فعالیت داشته باشد. از این به بعد از عرضه یکپارچه و چندصدهزارتایی محصولات خودروسازان خبری نیست و به‌جای آن هر خودروساز در هر نوبتی که شرایط فراهم باشد، مجاز به عرضه خودرو در بستر سامانه یکپارچه خواهد بود.
آغاز فروش اقساطی جک J۴ با تحویل ۱۰ روزه +جدول
فروش با اقساط بلند مدت و تحویل ۱۰ روزه خودرو جک جی۴ شرکت کرمان موتور از امروز یکشنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد.
توقف تولید ۱۵ محصول ایران خودرو و سایپا + جدول
براساس آمار تجمیعی تولید خودرو در آبان ماه امسال، وضعیت تولید انواع خودروها در شرکتها اعلام شد.
شرط مهمی که از سامانه فروش یکپارچه خودرو حذف شد
سامانه یکپارچه عرضه خودرو با امکان سفارش دو محصول داخلی در این سامانه از عصر امروز یکشنبه ۱۲ آذر دوباره فعال می‌شود..
فوری؛ آغاز فروش ایران خودرو با شیوه جدید + لینک
هفته گذشته مجوز عرضه خودروی Lamari EAMA محصول شرکت آرین و هایما ۷X محصول شرکت ایران خودرو را دریافت کرده‌اند که از امروز ۱۲ آذرماه عرضه آنها در سامانه یکپارچه آغاز می‌شود. سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی نیز از روز دوشنبه ۱۳ آذر باز می‌شود که در این دور ۳۳ هزار نفر متقاضی که در اسفند سال گذشته اقدام به ثبت نام کرده بودند، می‌توانند وارد سامانه شوند. در این دوره ثبت‌نام جدید وجود ندارد.
قیمت واقعی خودرو فرسوده مشخص شد
مشهدی شریف رییس انجمن صنفی مراکز اسقاط : قیمت واقعی خودرو فرسوده در حال حاضر بین ۳۵ تا ۴۲ میلیون تومان و آن هم بسته به نوع و کیفیت خودرو است.
سامانه یکپارچه خودروهای داخلی؛ از گردونه شانس تا فروش آزاد/ دیگر سامانه بسته نمی‌شود
بر این اساس وزارت صمت در بخشنامه‌ای خطاب به سازمان حمایت اعلام کرد "تا زمان ایجاد توازن در عرضه و تقاضای خودرو، تمهیدات لازم برای قرعه‌کشی متمرکز خودرو توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان حداکثر تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ فراهم شود و تمامی خودروسازان از تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ هرگونه عرضه خودرو را با هماهنگی آن سازمان و صرفا از طریق سامانه یکپارچه متمرکز قرعه‌کشی انجام دهند. "
پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه ای با امکانات و ایمنی ارتقا یافته معرفی شد
سامانه نظارت بر فشار باد لاستیک‌ها یا TPMS یکی از مهمترین افزوده‌های این مدل به‌روزرسانی شده است که با اندازه‌گیری لحظه‌ای فشار هوای لاستیک‌ها، در صورت افت فشار، راننده را با ارسال هشدار مطلع می‌سازد. استفاده از این سیستم باعث بهبود مصرف سوخت، طول عمر لاستیک‌ها و افزایش ایمنی می‌گردد.
قیمت خودرو‌های مونتاژی در بازار کاهش یافت
سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران در خصوص قیمت بازار خودرو گفت: در حال حاضر قیمت خودروهای مونتاژی کاهش پیدا کرده است.
یک خودروی جدید در راه بازار /آغاز فروش لاماری و هایما ۷X در سامانه یکپارچه از فردا
قدسی با بیان اینکه سامانه یکپارچه خودروهای وارداتی نیز از روز دوشنبه (13 آذر) باز می‌شود، گفت: 33 هزار نفر متقاضی که در اسفند سال گذشته اقدام به ثبت نام کرده بودند، می توانند وارد سامانه شوند، اما در این دوره ثبت‌نام جدید وجود ندارد.
اگر خودرو یا موتور توقیفی دارید بخوانید
سردار حسین رمضانی؛ معاون اجرایی پلیس راهور در پاسخ به سؤالی مربوط به اینکه برخی از موتورسیکلت‌های توقیفی در پارکینگ‌ها دچار خسارت می‌شوند، آیا مالکان این موتورسیکلت‌ها می‌توانند خسارت آن را بگیرند، اظهار کرد: بله امکان گرفتن خسارت از فراجا وجود دارد. وی افزود: اما باید بدانید که پلیس راهور در حوزه توقیف و ترخیص وسایل نقلیه دقیقا طبق قانون و ضوابط عمل می‌کند؛ یعنی اینکه مسئولیت وسیله نقلیه توقیفی تا قبل از اعزام به پارکینگ بر عهده پلیس راهور است.
تبدیل اجباری پژو۲۰۷ و تارا دستی توسط ایران خودرو
اقدام ایران خودرو در الزام مشتریان به تغییر خودرو در حالی انجام می شود که باید براساس قانون متعهد به قرارداد خود با مشتری باشد و بهانه ای برای عدم تحویل خودرو نداشته باشند.
چقدر حقوق بگیریم، یارانه‌مان حذف می‌شود؟
یارانه نقدی و معیشتی بر اساس دهک بندی پرداخت می شود این دهک ها نیز از طریق میزان حقوق و درآمد ماهانه افراد تعیین می شوند.