پنجشنبه, 16 آذر 1402 2023,December

سهام عدالت

دلایل تأخیر در واگذاری سهام عدالت به جامانده ها
، براساس طرحی که در سال 1399در مجلس به تصویب رسید دولت موظف است به مشمولان سهام عدالت که تاکنون سهام دریافت نکرده‌اند و اصطلاحا جزو جامانده‌های سهام عدالت هستند سهام واگذار کند. اما اصل ماجرا چیست؟
سود سهام عدالت به کدام حساب بانکی واریز می‌شود؟
هر زمان که موضوعات مربوط به سهام عدالت مطرح می‌شود عده‌ای از این فرصت جهت کلاهبرداری استفاده می‌کنند که لازم است سهامداران عدالت به چند نکته دقت داشته باشند. معمولا کلاهبرداران چند روش دارند؛ آن‌ها یا به افراد پیامک ارسال می‌کنند و می‌گویند برای دریافت سود سهام عدالت با این شماره تماس گرفته یا روی لینک خاصی کلیک کنید که در این خصوص باید گفت برای دریافت سهام عدالت به هیچ فردی پیامک زده نمی‌شود.
مراحل کامل دریافت سهام عدالت متوفیان
برای دریافت سهام عدالت متوفی، ابتدا باید از طریق درگاه یکپارچه ذی‌نفعان بازار سرمایه، وضعیت پرونده را بررسی کنید. اگر پرونده تشکیل شده باشد، یکی از وراث می‌تواند با در دست داشتن مدارک لازم، به یکی از شعب کارگزاری بانک رفاه مراجعه کند.
آخرین جزئیات تخصیص سهام عدالت به مشمولان جدید/ ارزش سهام عدالت ۳۰ برابر شد
مدیر کل دفتر توسعه مردمی سازی واگذاری‌ها از ۳۰ برابر شدن ارزش سبد سهام عدالت خبر داد و افزود: به موجب مصوبه شماره ۱۸۸۷۱۰ مورخ ۱ آذر سال ۱۳۹۶ شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، سهام قطعی تخصیص یافته به طرح توزیع سهام عدالت در ۴۹ شرکت سرمایه پذیر شامل ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیر بورسی به ارزش ۲۶۶٬۳۶۳ میلیارد ریال به مشمولین طرح تعلق گرفت که اکنون ارزش این پرتفوی در حال حاضر به حدود ۷۰٬۹۳۳٬۲۲۱ میلیارد ریال یعنی تقریباً ۳۰ برابر ارزش اولیه سهام تخصیصی افزایش یافته است.
برای دریافت سود سهام عدالت به سایتی مراجعه نکنید
دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت گفت: برای دریافت سود سهام به هیچ فردی پیام داده نخواهد شد و از افراد هیچ مدرکی درخواست نمی‌شود.
عیدی 4 میلیون تومانی دولت به مردم برای شب یلدا
دولت از ۲۰ آذر تا پایان ماه دو واریزی برای خانوارها دارد. یارانه نقدی که به صورت ماهانه و هر ماه پرداخت می‌شود و سود سهام
زمان واریز و مبلغ دقیق سود سهام عدالت اعلام شد
مجید عشقی دوشنبه شب با حضور در برنامه تلویزیونی، درباره شرایط و نحوه پرداخت سود سهام عدالت اظهار کرد: مرحله اول سود سهام عدالت تا پایان آذر ماه و شب یلدا واریز خواهد شد.
دریافت سود و انتقال سهام عدالت رایگان است
برای دریافت تمامی خدمات مربوط به سهام عدالت از جمله «سود، انتقال سهام متوفیان به وراث و برگزاری مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی به مراجع مربوطه نیست.
چند خبر مهم برای سهامداران سهام عدالت
دولت در سال ۱۳۸۵ سهام ۴۹ شرکت خود را با عنوان سهام عدالت منتشر کرد. اولویت سهام با افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی بود. بعدها، اقشار مختلف جامعه با هدف افزایش ثروت عمومی مشمول دریافت سهام شدند. اکنون، بیش از ۴۷ میلیون مشمول سهام عدالت در بازار سرمایه حضور دارند. این افراد، سهامداران شرکت‌های بورسی و فرابورسی تلقی می‌شوند.
این شرکت‌ها سود سهام عدالت را واریز نکرده‌اند + لیست
مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه گفت: بنا داریم در صورت دریافت بخشی از این سود، طی دو مرحله سود سهام عدالت را تا پایان سال به حساب دارندگان سهام عدالت واریز کنیم.
  هشدار مهم درباره کلاهبرداری با سهام عدالت
دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت عنوان کرد: افراد به هیچ وجه برای دریافت سود سهام عدالت به درگاه اینترنتی مراجعه و پولی پرداخت نکنند و سود سهام عدالت همانند سال‌های گذشته به شماره شبای که اعلام کرده بودند واریز خواهد شد.
جاماندگان سهام عدالت بخوانند / سامانه در این روز باز می‌شود
احسان خاندوزی روز گذشته درباره آخرین جزییات اعطای سهام عدالت به جاماندگان، گفت: اینکه چه سهام هایی از کدام وزارتخانه ها برای اعطای سهام عدالت اختصاص یابد، مورد توافق وزارت خانه های مربوطه قرار نگرفته است.
خبر مهم از واریز مرحله اول سود سهام عدالت
همچنین در جلسه شورای عالی بورس، موضوع پرداخت سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال مالی گذشته شرکت‌ها مطرح و مقرر شد این سود در دو مرحله پرداخت شود، به طوریکه مرحله اول سود تا پایان آذر ماه پرداخت خواهد شد.
جزییات عیدی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی دولت به خانوارها
دولت تا پایان آذر ماه به حساب برخی از خانوارها ۲ میلیون و ۴۰۰هزار تومان واریز خواهد کرد.
قیمت فروش سهام عدالت چقدر است؟ + جدول
ارزش سهام عدالت حدود ۱۳ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۲۷۶ تومان است. با احتساب این موضوع، ارزش ۶۰ درصد قابل فروش سبد ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت به ۷ میلیون و ۹۶۹ هزار و ۹۶۵ تومان رسیده است.
سود سهام عدالت دوره‌های قبل خود را با سجامی شدن دریافت کنید
این مقام مسئول در پاسخ به این پرسش که اگر سهامداری سود سنوات گذشته را دریافت نکرده باشد با سجامی شدن علاوه بر دریافت سود در انتهای آذر سود سنوات گذشته را هم دریافت خواهد کرد؟ گفت: بله. به امید خدا اگر شرکت‌هایی که سود خود را واریز نکرده‌اند بتوانند به تعهدات خود عمل کنند و فرصت مناسب برای محاسبات داشته باشیم سعی بر این است که در آذر ماه بتوانیم سود‌های گذشته را نیز برای جامعه جدید یعنی افرادی که شماره حساب اعلام و در سامانه سجام ثبت نام کردند واریز کنیم.
قفل سهام عدالت بالاخره باز شد؛ سهامداران چه زمانی می توانند سهام خود را بفروشند؟
در آخر و در خصوص بازگشایی نمادهای معاملاتی استانی، به علت فروش یک‌باره حتی اقل سهامداران که قاعدتا کلیت بازار را تحت تاثیر قرار خواهد داد، هنوز مکانیزمی طراحی نشده‌است.
مبلغ دقیق سود سهام عدالت و تاریخ واریز و نحوه ی واریز اعلام شد
رئیس سازمان بورس با بیان این که مرحله اول سود سهام عدالت تا شب یلدا واریز می شود در مورد رقم واریزی گفت: افرادی که سهام ۵۰۰ هزار تومانی دارند ۶۰۰ هزار تومان و افراد دارای سهام یک میلیون تومانی دو برابر این رقم سود می گیرند. تاکنون حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان سود شرکت‌ها وصول شده که این مبلغ تا آخر آذرماه پرداخت می‌شود و بقیه سودها هم تا پایان سال وصول و به حساب سهامداران عدالت واریز می‌شود.
چگونه سود سهام عدالت خود را دریافت کنیم؟
رییس سازمان بورس درباره نحوه دریافت سهام عدالت توضیحاتی داد.
سود دوبرابری سهام عدالت برای این افراد / این سهامداران در سامانه سجام ثبت‌نام کنند
افرادی که حساب معرفی نکرده‌اند به ما هنوز داریم چند میلیون نفر که تقریباً نزدیک به ۲ میلیون نفر که هیچ حسابی معرفی نکرده‌اند آن‌ها باید حساب معرفی کنند در سامانه سجام اگر ثبت نام کنند همان جا می‌گیریم، ولی افرادی که در سال‌های گذشته سود دریافت کرده‌اند همان حساب بهشون واریز می‌شود مگر اینکه حسابشان یک مشکلی داشته باشد حساب مسدود باشد یا حساب برایش اتفاقی افتاده باشد که ما نتوانیم واریز کنیم، ولی تقریباً در اکثر مواقع همان حسابی که سال‌های گذشته بود واریز می‌شود.
واریز سود ۶۰۰ هزار تا ۱.۲ میلیون تومانی سهام عدالت تا شب یلدا
رئیس سازمان بورس با بیان این که مرحله اول سود سهام عدالت تا شب یلدا واریز می شود در مورد رقم واریزی گفت: افرادی که سهام ۵۰۰ هزار تومانی دارند ۶۰۰ هزار تومان و افراد دارای سهام یک میلیون تومانی دو برابر این رقم سود می گیرند.
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟
وام 300 میلیونی سپاس سپهر بانک صادرات یا وام 300 میلیونی نگین امید بانک سپه؟ کدام وام بهتر است؟ در کدام بانک جهت دریافت وام و تسهیلات سپرده گذاری کنیم؟ با مقایسه این دو طرح تسهیلاتی برنده اصلی طرح نگین امید بانک سپه است . علت آن هم پایین بودن کارمزد 2 درصدی تسهیلات نسبت به کارمزد 4 درصدی طرح سپاس سپهر بانک صادرات و نیز وجود آپش بازپرداخت 60 ماه اقساط بانک سپه در مقایسه با حداکثر بازپرداخت 36 ماهه در طرح بانک صادرات است.
سود سهام عدالت امسال هم در دو مرحله واریز می شود
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از پرداخت دو مرحله ای سود سهام عدالت خبر داد و گفت: بعضی از شرکت‌ها هنوز سود سهام را پرداخت نکردند که موظف هستند در یکی دو روز آینده انجام دهند؛ در غیر این صورت اسامی آن‌ها منتشر خواهد شد.
خبر مهم از آزادسازی و فروش سهام عدالت
رییس سازمان بورس گفت: ما نمی‌توانیم سهام افراد مستقیم را باز کنیم بفروشند و غیر مستقیم‌ها با توجه به برگزار نشدن مجامع نتوانند اقدامی صورت دهند بنابراین تعیین تکلیف هر دو گروه باید همزمان باشد.
زمان پرداخت سود سهام عدالت مشخص شد
رییس سازمان بورس افزود: مرحله اول سود سهام عدالت آذر ماه پرداخت خواهد شد؛ برخی شرکت‌ها هنوز سود را واریز نکردند که موظف هستند در روزهای آتی این کار را انجام دهند؛ در غیر این صورت اسامی آنان منتشر می‌شود.
 گام اول آزادسازی فروش سهام عدالت برداشته شد
نحوه برگزاری مجامع شرکت‌های سهام عدالت تصویب شد.
خبر مهم از سهام عدالت ۱۵ میلیون ایرانی + جزییات و سایت ثبت‌نام
سامانه انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث دوشنبه ۱۵ آبان رونمایی شد و به گفته مسئولان دغدغه حدود ۱۵ میلیون نفر را حل‌وفصل کرد. حالا افراد برای تعیین تکلیف انتقال سهام عدالت متوفی باید چند اقدام انجام دهند. مرحله اول: برای انحصار وراثت اقدام کنید و گواهی حصر وراثت را دریافت کنید. گفتنی است که روز گذشته دستیار ویژه و مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور سهام عدالت با تاکید بر این نکته مطرح کرده بود: وراث متوفیان سهام عدالت باید انحصار وراثت را انجام داده و گواهی حصر وراثت دریافت کنند.
کدام وام بهتر است ؟ وام 300 میلیونی طرح مهربانی بانک ملی یا200 میلیونی طرح رشد بانک ملت؟
کدام وام بهتر است ؟ وام طرح مهربانی بانک ملی یا طرح رشد بانک ملت؟/ پول خود را در کدام بانک سپرده کنیم ؟ طرح وام 300 میلیونی بانک ملی را بگیریم و یا وام 200 میلیونی بانک ملت را دریافت کنیم؟ مزایای طرح رشد بانک ملت : 1- پرداخت تسهیلات تا سقف 15 میلیارد ریال به افراد دارای مجوز کسب و کار 2- امکان سپرده گذاری در حساب کوتاه مدت و دریافت سود (5 درصد) مزایای طرح مهربانی بانک ملی : 1-نرخ پایین تسهیلات ( 4 درصد ) 2-امکان دریافت وام با خواب یک ماهه سرمایه 3-دریافت فقط 1 ضامن برای دریافت وام
جاماندگان سهام عدالت بخوانند / خبر مهم وزیر اقتصاد
وزیر اقتصاد به تصویب و اصلاح اساسنامه بانکهای قرض‌الحسنه هم اشاره و تصریح کرد: اینها ثمره تمرکز ما در دو سال گذشته بر تسهیلات و شمول مالی است. سهم منابع بانک‌های قرض‌الحسنه پیش از این ۲ درصد بود ولی این نسبت به ۴ درصد رسیده است.
وراث بی‌خبر از دارایی سهام عدالت متوفی بخوانند
شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اعلام کرده است که امکان استعلام سهام عدالت متوفیان در درگاه یکپارچه ذی‌نفعان فراهم شد.
بانک ملی ایران جزئیات انتقال سهام عدالت متوفیان را اعلام کرد
بر اساس فرآیند طراحی شده، احدی از ورثه که الزاماً پیشتر در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام کرده باشد می‌تواند با مراجعه به " قسمت امور سهام عدالت متوفیان" در درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به آدرس ddn.csdiran.ir اطلاعات لازم شامل کدملی و تاریخ تولد متوفی ، را وارد و استعلام زمان تشکیل پرونده متوفی را مشاهده نماید.
دارایی سهام عدالت را کجا مشاهده کنیم؟ + لینک سایت
معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: اشخاص سجامی بعد از ورود به این درگاه می توانند از طریق بخش امور سهام عدالت متوفیان و سپس با تکمیل بخش کد ملی و تاریخ تولد متوفی، اقدام به استعلام وضعیت سهام عدالت کنند. در این قسمت علاوه بر اینکه مشخص می شود، متوفی سهام عدالت داشته یا خیر، نوع سهام عدالت شامل مستقیم و غیر مستقیم و پرتفوی سهام مشخص می شود.
چگونه سهام عدالت متوفی را دریافت کنیم؟
در صورتی که متوفی، سهامدار عدالت بود، وراث مطابق با جدول زمان‌بندی و تاریخ مطرح شده در درگاه یکپارچه ذی‌نفعان به یکی از شعب سراسر کشور کارگزاری‌های بورسی یا یکی از شعب سراسر کشور بانک‌های ملت، ملی، ‌پارسیان و تجارت مراجعه کنند تا کار ثبت پرونده و تقسیم دارایی متوفی بین وراث انجام شود.
واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ دو مرحله‌ای شد + جزییات
این مقام مسئول اظهار کرد: در حال حاضر هم کار دریافت سود سهام عدالت در مهلت قانونی ادامه دار است نامه‌ای هم که سازمان بورس برای شرکت‌ها ارسال کرده در راستای پیگیری دریافت این‌سود است. سازمان بورس در حال پیگیری است که در مهلت در نظر گرفته شرکت‌ها سود را واریز کنند.
جزئیات تقسیم دارایی سهام عدالت متوفیان/ انحصار وراثت سهام عدالت رایگان است
حاجی‌وند با تاکید بر این که تمامی مراحل و امور مربوط به انحصار وراثت اصل و سود سهام عدالت متوفیان سهام عدالت رایگان است، گفت: تنها وراث افرادی که سهام عدالت دارند باید اقدام به انجام فرایند مرتبط با سهام عدالت فرد متوفی کنند.
اعلام سود قطعی سهام عدالت ۱۴۰۲ / زمان واریز مشخص شد
مان دقیق واریز سود سهام عدالت مشخص شد. سود سهام عدالت سال آینده چقدر می شود. افزایش سود سهام عدالت در سال آینده. آیا در تاریخ تعیین شده سود سهام عدالت واریز خواهد شد؟ مشمولان سود سهام عدالت چه کسانی هستند؟
وضعیت سبد سهام عدالت در ۲۴ آبان
امروز چهارشنبه (۲۴ آبان) شاخص کل بورس با کاهش ۷ هزار و ۱۹۱ واحدی در ارتفاع ۲ میلیون و ۳۸ هزار واحدی قرار گرفت
توضیحات عشقی درباره انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث با سامانه میراث
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: تصویر کارت ملی و صفحه اول شناسنامه متوفی، اصل یا تصویر برابر با اصل کارت ملی و صفحه اول شناسنامه تمامی وراث تعیینی در گواهی حصر وراثت، اصل یا تصویر برابر با اصل گواهی حصر وراثت متوفی و ارائه اصل یا تصویر برابر با اصل وصیت نامه در صورت وجود آن و اشاره به وصیت نامه در گواهی حصر وراثت از جمله مدارکی است که مردم برای مراجعه به دفاتر کارگزاری و انجام فرآیند انتقال سهام عدالت به آن نیاز دارند.
سهام عدالت متوفیان چگونه منتقل می‌شود؟
مراجعه به قسمت میز خدمت الکترونیک موجود در سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی به جهت وارد کردن اطلاعات مربوط به انحصار ورثه. پس ازانجام این کار شرکت سپرده گذاری به بررسی و انجام فرایند اتقال سهام خواهد پرداخت.
تکلیف واریز سود سهام عدالت مشخص شد + جزییات
مشاور رئیس سازمان بورس در امور سهام عدالت در مورد سامانه میراث برای انحصار وراثت سهام عدالت متوفیان هم گفت: این سامانه از هفته گذشته آغاز به کار کرده و در یکی دو روز اول حدود ۳ هزار نفر به این سامانه مراجعه کرده و سهام عدالت متوفیان آنها تعیین تکلیف شد. وی گفت: البته ترتیب مراجعه ورثه سهام عدالت بر اساس تاریخ فوت از آخر به اول است و بنابراین ورثه سهامداران متوفی در ابتدا اندک هستند و هر چه زمان فوت سهامداران عدالت به عقب برمی‌گردد، تعداد متوفیان بیشتر می‌شود.
فوری ؛ برای دریافت سود سهام عدالت امسال حتما این کار را انجام دهید!
اگر می‌خواهید امسال جزو کسانی باشید که آخر آذرماه سود سهام عدالت دریافت می‌کنند از همین امروز باید به چند نکته مهم توجه کنید. سال گذشته حدود ۱۵۰ هزار سهامدار عدالت به دلیل مشکل شماره شبای معتبر بانکی، نتوانستند سود سهام عدالت مرحله دوم عملکرد ۱۴۰۰ را دریافت کنند.