بانک اول
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ 18 January2021

زمان احتمالی پرداخت یارانه جدید

بانک اول - جزییات طرح پرداخت یارانه خرید کالاهای اساسی برای ۶۰ میلیون نفر در جلسه هفته آینده مجلس نهایی خواهد کرد و طبق گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه این یارانه از اول مهر لحاظ می‌شود.

به اشتراک بگذارید:

۲۶ مهر ۱۳۹۹  خبر ۵ دیدگاه

به گزارش بانک اول از روز یکشبنه هفته آینده یعنی ۲۷ مهر ماه مجلس یازدهم پس از دو هفته کار خود را از سر می‌گیرد و یکی از موضوعات مهم در دستور کار مجلس تصویب نهایی طرح پرداخت یارانه خرید کالا برای ۶۰ میلیون نفر است.

کلیات این طرح در جلسه روز هشتم مهر با رای ۸۰ درصدی نمایندگان مجلس تصویب شد، با اجرایی شدن آن قرار است به ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه ۶۰ هزار تومانی و به ۲۰ میلیون نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی مبلغ ۱۲۰ هزار تومان برای خرید کالاهای اساسی پرداخت شود.

 

از آنجایی که قرار بود این یارانه در شش نوبت و از مهر ماه پرداخت شود، ولی هنوز جزییات آن تصویب نشده و دولت با آن مخالف است، به نظر می‌رسد که نخستین نوبت آن در آبان ماه پرداخت شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در این خصوص توضیح داد: کالابرگ ۶۰ میلیون ایرانی در صحن تصویب شده بود اما به دلیل ملاحظات دولت دوباره به کمیسیون برگشت. پس از تصویب جزییات جدید در صحن، یارانه کالایی مردم از اول مهر محاسبه و به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

این وجوه به صورت نقدی نیست و به عنوان اعتبار الکترونیکی برای خرید کالاهای اساسی اختصاص داده می‌شود.

در خصوص مشمولان این طرح نیز بیشتر گمانه‌زنی‌ها درباره افرادی است که دریافت‌کننده یارانه معیشتی بنزین هستند و تعداد این آنها طبق گفته وزارت کار، حدود ۶۰ میلیون نفر است./تجارت نیوز

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید

احمد ج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۳:۵۳

۰

پس کو یارانه جدید مردم به تمسخرگرفتید الان هم که هفدهم آبان هست پس دیگه کی کدوم یارانه

صابر صالحی دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱

۰

۶۰ هزارتومان ...واقعا خنده داره خجالتم نمیکشن ...۶۰ هزارتومن پول یه مرغ بو گندو نیست...متاسفم که در این دوره از زمان در ایران زندگی میکنم

عارف عارفی یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۸:۴۸

۰

نمایندگان ٢٧ مهر جلسه دارند که تصویب کنند که یارانه غیر نقدی از اول مهر به مردم پرداخت شود!!! شبیه جوک نیست این جمله!؟

مجید قهرمانی یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۵:۲۲

۰

،اونها تحت پوشش هستن یه چیزی هر چند اندک دریافت میکنن با این حال بازهم بیشتر یارانه میگیرن?ما که همون اندک رو هم نداریم باید کمتر بگیریم،بابا جان مادرتون من بیکار رو هم تحت پوشش قرار بدید،بخدا کم آوردیم

ف م یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲:۰۲

۰

به خدا منم احتیاج دارم من با شوهرم اختلاف دارم وباهم زندگی نمیکنیم ولی جدا نشدم .چرا من که به خاطر خرج اون یارانه معیشتی ندارم یارانه کالا هم بهم تعلق نمیگیره .اخه این انصاف خدا .گردش حسابم ماهی یک میلیونم نیست با دوتا بچه از کجا بیارم .

بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi