بانک اول
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ 24 January2021

نحوه دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا + لینک ورود

بانک اول - بیمه شدگان تامین اجتماعی که به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند برای دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری نیاز به مراجعه حضوری ندارند و باید درخواست خود را در سامانه تامین اجتماعی به آدرس eservices.tamin.ir ثبت کنند.

به اشتراک بگذارید:

۲۶ آذر ۱۳۹۹  خبر ۰ دیدگاه

به گزارش بانک اول طبق اعلام تامین اجتماعی بیمه‌شدگان این بیمه می‌توانند برای دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا اقدام کنند که نحوه ثبت درخواست آن نسبت به گذشته آسان‌تر شده است و نیاز به مراجعه حضوری نیست.

 

برای این کار بیمه شده‌ای که به ویروس کرونا مبتلا شده ابتدا باید وارد سایت تامین اجتماعی به آدرس eservices.tamin.ir مراجعه کنند و و در منوی بیمه شدگان، بخش محاسبه مبلغ غرامت دستمزد ایام بیماری را ثبت کنند. (برای دسترسی به این صفحه روی لینک https://account.tamin.ir/auth/login کلیک کنید)

 

 

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، در آینده نزدیک با ارسال اطلاعات مورد نیاز از سوی مراجع قانونی به سازمان تأمین اجتماعی حتی نیازی به ثبت درخواست نیز وجود نخواهد داشت و غرامت دستمزد ایام بیماری بدون ثبت درخواست به حساب آنان واریز خواهد شد.

 

در خصوص مبلغ غرامت دستمزد مدیر کل مدیرکل امور بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گفته است که غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه‌شده متاهل یا متکفل به میزان سه چهارم میانگین حقوق و مزایای روزانه در آخرین ۹۰ روز قبل از شروع بیماری و بیمه‌شدگان مجرد معادل دو سوم حقوق و مزایا است. 

 

شرایط دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا

پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری به برخی از بیمه‌شدگان که به استناد گواهی پزشک معالج و مستندات مراکز آزمایشگاهی مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تست PCR آنان مثبت اعلام شده است، تا عادی شدن شرایط با رعایت موارد معین انجام می‌شود.

 

به گفته روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، اگر دوره گواهی استراحت پزشکی ارائه شده ۱۵ روز و کمتر باشد، استراحت پزشکی مذکور باید بدون انجام تشریفات اداری (مربوط به معرفی به مراجع پزشکی و تکمیل فرم معرفی بکار توسط کارفرما) پرداخت شود.

 

همچنین اگر اگر بیمه شده مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده باشد، پرداخت غرامت دستمزد مربوط به استراحت پزشکی متصل به ایام بستری تا سقف یک ماه بدون نیاز به تایید مراجع معتمد پزشکی سازمان تامین اجتماعی بلامانع خواهد بود./تجارت نیوز

امتیاز کاربران:
نظرات کاربران
نظر بدهید
بانک اول در تلگرام
بانک اول در اینستاگرام
logo-samandehi